Бізнес план авіакомпанії: докладні розрахунки

Хочете відкрити власну авіакомпанію? Для вас не повинно стати сюрпризом, що для цього зажадає мати дуже великий капітал. Але тільки лише наявність грошей — це навіть не половина успіху, а лише фундамент, на якому він буде закладатися.

Для того, щоб почати свою справу в сфері перельотів, необхідно детально розібратися з усіма тонкощами бізнесу. Ми пропонуємо вам вивчити орієнтовний бізнес план авіакомпанії.

Але пам’ятайте: краще не економити на складанні плану розвитку і довірити його професіоналам. Будь-якому бізнесу необхідний індивідуальний підхід. А коли мова йде про такі серйозні сферах, як відкриття авіакомпанії, ризикувати точно не варто.

Проте, наш план розвитку бізнесу допоможе вам зорієнтуватися в орієнтовній вартості товарів і послуг, які вам необхідні для відкриття власної компанії по повітряних перельотів.

Функції авіакомпаній і аналіз затребуваності сфери

Авіакомпанії, як усім відомо, надають послуги перевезень по повітрю, причому, як пасажирських, так і вантажних.

Авіакомпанії можуть бути приватними або державними (наприклад, «AirFrance» у Франції, «Аерофлот» в UA і «ThaiAirways» в Таїланді).

Давайте оцінимо те, наскільки затребувані послуги в різних куточках України:

.МоскваСанкт-ПетербургВ УкраїніУ Європейській частиніНа Далекому Сході
Кількість людей в населеному пункті11,514 млн. Чол.4,484 млн. Чол.142,9 млн. Чол.112,53 млн. Чол.30,37 млн. Чол.
Обсяг наданих послуг авіакомпаніями в 2012 році71,52 млрд. Пасажир-км12,47 млрд. Пасажир-км195,78 млрд. Пасажир-км154,17 млрд. Пасажир-км41,61 млрд. Пасажир-км
Число авіакомпаній у 2009 році721013310528
Число авіакомпаній у 2012 році861516613036
Кількість діючих аеропортів:26037486380106
— з них міжнародні.396725715
Кількість авіапасажирів:20,75 млн. Чол.
— міжнародні рейси.1,97 млн. Чол.846,72 тис. Чол.26,17 млн. Чол.5,41 млн. Чол.
— внутрішні рейси.2,09 млн. Чол.898,56 тис. Чол.27,69 млн. Чол.22,01 млн. Чол.5,67 млн. Чол.
Зростання галузі в 2010-2011 рокахВід 20% до 35%Від 20% до 35%Від 20% до 35%Від 20% до 35%Від 20% до 35%
Дефіцит авіакомпаній в сфері бізнесу перевезень (орієнтовний підрахунок)611292

Хто користується послугами авіакомпаній найчастіше:

 1. Туристи.
 2. Підприємці.
 3. Постійні і випадкові пасажири.
 4. Представники комерційних організацій.
 5. Науковці (конференції, експедиції).

Високим попитом серед пасажирів користуються чартерні рейси і маршрути з далекої транспортуванням вантажу.

План розвитку ринку авіакомпаній передбачити важко. Адже, як ви можете помітити на графіку, в період з 2000 по 2014 рік спостерігалося стабільне збільшення попиту на повітряні перевезення. А ось вже з 2014 по 2016 року попит почав падати.

Таке зниження затребуваності пояснюють тим, що частина туристично популярних рейсів в напрямку Туреччини та Єгипту були скасовані через політичних конфліктів. На поточний момент сфера демонструє стабільність, що стає благодатним грунтом для бізнесменів, охочих відкрити авіакомпанію.

Про що слід подбати в першу чергу при складанні бізнес плану?

Введення авіакомпанії зажадає чимало сил. Адже для цього вам, як підприємцю, необхідно подбати:

 • про пошук інвесторів, готових вкласти свої гроші в ваш бізнес.
 • про складання детального плану ведення бізнесу, в якому будуть вказані всі можливі фінансові ризики і неустойки.
 • про оренду або купівлю території, на якій розмістяться головний офіс, приміщення для лайнерів, зал для пасажирів.
 • про підбір і навчання кваліфікованого персоналу, а також — гідної заробітної оплаті співробітників.

Перш, ніж облагородити територію під будівництво транспортного комплексу, авіакомпанію необхідно оформити документально. Також вам належить зареєструвати свою справу в податковій інспекції, пройти перевірки пожежної безпеки і т.д.

Далі зупинимося на організації діяльності більш детально.

З чого почати складання бізнес плану авіакомпанії?

Ви рішуче налаштувалися на відкриття власного бізнесу, і у вас виникає логічне запитання: «З чого ж почати?».

Дотримуйтесь плану рекомендацій, щоб спланувати свої подальші дії:

  • 1 етап — складання докладного бізнес плану авіакомпанії.Перш за все, в цьому документі необхідно розрахувати максимально точні суми витрат на оренду, реєстрацію документації, утримання транспортних засобів, закупівлю обладнання.Також ви повинні надати очікувану динаміку розвитку авіакомпанії, стратегію дій на найближче майбутнє після відкриття, приблизний дохід, а також терміни окупності.
  • 2 етап — проаналізуйте авіакомпанії, які надають схожі послуги в вашому регіоні.Порівняйте ваші переваги і недоліки, щоб налагодити ефективну роботу підприємства на гідному рівні з конкурентами. Складіть план розвитку ринку, позначте самі затребувані маршрути серед пасажирів.
  • 3 етап — планування масштабів бізнесу.Спершу необхідно запустити процес обслуговування пасажирів, налагодити перельоти, закріпити свою репутацію на ринку послуг.Не слід поспішати і намагатися вичавити максимум на перших етапах роботи авіакомпанії. Налагодьте для початку роботу на 50% потенційної продуктивності. А далі, за сприятливої ​​роботі авіакомпанії, масштабуйте справу і набирайте обороти.
  • 4 етап — зберіть пакет документів, необхідних для офіційного ведення бізнесу і запуску рейсів.

Що краще ІП або ТОВ: 5 категорій для порівняння

 • 5 етап — пошук коштів на запуск бізнесу.Якщо власного капіталу у вас немає, зверніться в банк для надання вам кредиту на розвиток авіакомпанії. При цьому важливим компонентом, завдяки якому банк схвалить вашу заявку на оформлення кредиту, є як раз-таки грамотно складений бізнес план.Також займіться пошуком інвестором, адже самостійно повну вартість відкриття авіакомпанії вам не вдасться покрити. Запропонуйте їм пакет акцій, а деяку частку бізнесу залиште за собою.
 • 6 етап — розробіть рекламу.Продумайте методи, якими зможуть залучити покупців до вашої авіакомпанії, а також систему взаємодії з потенційними пасажирами: сайт для замовлення квитків, порядок оформлення документів для посадки та інше.
 • 7 етап — займіться облаштуванням авіакомпанії.Закупити обладнання, обладнайте територію, налагодьте контакти з аеропортами в інших містах і країнах, куди ви плануєте здійснювати рейси, найміть і навчіть персонал.

Початковий бюджет авіакомпанії необхідно розподілити грамотно, щоб коштів вистачило на перший час роботи бізнес проекту — до отримання стабільного доходу.

Закупівлю додаткових транспортних засобів і наймання персоналу можна проводити поступово, у міру розвитку авіакомпанії.

Які потрібні документи для реєстрації бізнесу?

Перш, ніж почати будувати план реалізації бізнесу, необхідно свою справу зареєструвати у відповідних органах. Щоб оформити справу на офіційному рівні, необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем прописки.

Які будуть потрібні документи:

 1. Заява в податкову службу: слід вказати свої особисті дані та тип діяльності, яким ви плануєте займатися. Складіть заяву в одному примірнику і завірте його нотаріально.
 2. Чек про сплату державного мита: необхідно надавати разом із заявою.
 3. Ідентифікаційний номер платника податків (у вигляді ксерокопії). У разі, якщо ви ще не маєте його, зверніться до податкової інспекції за місцем прописки.
 4. Оригінал і ксерокопії всіх сторінок паспорта (навіть незаповнених).

Процес реєстрації бізнес займе не більше 5-ти днів. При отриманні документа (свідоцтва про реєстрацію) необхідно мати при собі паспорт.

Однак варто розуміти, що для великої організації мати статус ІП — це несолідно. Більш того, якщо у ваших планах відкрити авіакомпанію з партнерами, немає іншого варіанту, окрім як пройти реєстрацію в якості ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю).

Список необхідних документів для реєстрації ТОВ:

Назва документуКількість екземплярів
Заява на реєстрацію ТОВ (форма Р11001)1
Рішення засновника (якщо він один)1
Протокол зборів засновників (якщо 2 і більше засновників)1
Договір про заснування товариства (якщо 2 і більше засновників)1
Статут ТОВ2
Квитанція про сплату державного мита (2 000 гривень)1
• Гарантійний лист про надання юридичної адреси.
— або —
• Згода власника, свідоцтво про право власності і згода мешканців (деякі документи можуть не вимагати) — при реєстрації на домашню адресу.
1
Нотаріальну довіреність на подачу і / або прийом документів (потрібна в тому випадку, якщо заявник не може самостійно подати документи або забрати їх з податкової інспекції).2

Товариство з обмеженою відповідальністю відрізняється від ІП правовим статусом. Так, у разі банкрутства організації, IP доведеться жертвувати особистим майном для погашення боргів. ТОВ в разі банкрутства відповідає лише Статутнимкапіталом і майном компанії.

Підприємець може самостійно управляти своїми доходами, в той час як члени ТОВ отримують відсоток дивідендів, адже зароблений дохід повністю належить фірмі, а не конкретній людині в компанії.

При реєстрації ТОВ необхідно вже визначитися з тим, яким буде ваше назва. Вказувати його можна в таких формах:

 • Повний / неповна назва компанії російською мовою.
 • Повний / неповна назва компанії на іноземній мові.
 • Повний / неповна назва компанії на діалектах, поширених на території UA.

Наприклад:

Повна назва компанії російською мовоюТовариство з обмеженою відповідальністю «Ромашка»
Скорочена назва компанії російською мовоюТОВ «Ромашка»

При реєстрації ТОВ потрібно вказати ваш юридична адреса. Це може бути адреса орендованого під ведення бізнесу приміщення, домашня адреса засновника (проте цей варіант пов’язаний з рядом складнощів) або т.д.

Розглянемо наявні варіанти докладніше:

Досить дорогий, але один з найбільш бажаних способів з точки зору закону і бізнесу.

Деякі орендодавці за своїми міркувань відмовляються надавати юридичні адреси або вимагають укладення договору до реєстрації бізнесу, що призводить до додаткових витрат.

Крім того, при зміні адреси оренди вам доведеться вносити зміни в установчі документи авіакомпанії, а це — зайва трата часу, нервів і грошей.

Даний спосіб повністю позбавляє від витрат на юридичну адресу.

Однак зверніть увагу: хоча оформлення на домашню адресу згідно із законом не заборонено, деякі податкові інспекції можуть відмовляти в реєстрації бізнесу, навіть незважаючи на те, що судові прецеденти з цього питання перебувають на боці бізнесменів.

Відносно дешевий варіант отримання юридичної адреси, однак необхідно уважніше поставитися до вибору такої компанії.

Якщо раптом ви придбаєте масовий адреса, на який реєструють десятки і сотні фірм, пізніше у вас можуть виникнути проблеми (наприклад, відмовлять в реєстрації бізнесу, якщо даний юридична адреса знаходиться в чорному списку податкової служби).

Замість використання послуг комерційної компанії більш надійним способом може стати придбання адреси в територіальному центрі підтримки підприємництва (наприклад, бізнес-інкубаторі).

При подачі документів на оформлення бізнесу необхідно вказати коди КВЕД. Це певний кодовий шифр, який вказує на вид діяльності вашої авіакомпанії.

Зі списком кодів КВЕД, актуальних для реєстрації бізнесу в 2018 році, можна ознайомитися на сайті https://okvd-2.ru

При пошуку кодів зверніть увагу на 51-й розділ, в якому міститься інформація про діяльність авіакомпаній:

51Діяльність повітряного і космічного транспорту
Ця група включає:
• пасажирські і вантажні перевезення повітряним транспортом або в космічному просторі.
51.1Діяльність пасажирського повітряного транспорту.
51.10Ця група включає:
• перевезення пасажирів по регулярним маршрутам і відповідно до регулярним розкладом авіакомпанії.
• чартерні перевезення пасажирів.
• екскурсійні польоти і польоти для наукових цілей.Цей підклас включає:
• оренду транспорту з екіпажем з метою перевезення пасажирів.
• діяльність авіації загального призначення, таку, як перевезення пасажирів аероклубами з метою навчання або відпочинку.
51.10.1Трансфер повітряним пасажирським транспортом, який підпорядковується розкладом авіакомпанії.
51.10.2Трансфер повітряним пасажирським транспортом, що не підкоряються розкладу авіакомпанії.
51.10.3Оренда повітряного судна з екіпажем для перевезення пасажирів.
51.2Діяльність вантажного повітряного транспорту і космічного транспорту.
51.21Діяльність вантажного повітряного транспорту.

Ця група включає:
• транспортування вантажів по регулярним маршрутам і відповідно до розкладу авіакомпанії.
• транспортування вантажів не за розкладом авіакомпанії.

51.21.1Трансфер по повітрю вантажним транспортом, який підпорядковується розкладом авіакомпанії.
51.21.2Трансфер по повітрю вантажним транспортом, що не підкоряються розкладу авіакомпанії.

Після оформлення своєї підприємницької діяльності необхідно завершити ще кілька важливих етапів в загальному плані облаштування бізнесу:

 • По-перше, необхідно скласти трудові договори для всіх засновників і вибрати керівника.
 • По-друге, необхідно отримати коди у Федеральній службі державної статистики (Росстат або Держстат). Ця процедура не є обов’язковою, але вона полегшить вам процес підготовки річної звітності авіакомпанії, відкриття рахунку в банку і відкриття філій авіакомпанії.
 • По-третє, потрібно отримати власну печатку авіакомпанії. Наявність печатки не обов’язкове в рамках законів UA, але дасть вам деякі переваги, наприклад, забезпечує додатковий ступінь захисту документів від підробок.

Для виготовлення печатки авіакомпанії достатньо звернутися у фірму, яка на цьому спеціалізується. Вам запропонують вибрати один із зразків, на якому вказується назва авіакомпанії, ідентифікаційний код платника податків, адреса реєстрації бізнесу і основний державний реєстраційний номер (ОГРН).

Вартість друку, як правило, невелика — приблизно 500 гривень.

Після цього за планом слід приступити до таких пунктів:

 • Відкрити рахунок у банку.
 • Скласти список співробітників і надати його до двадцятого числа наступного місяця після реєстрації.
 • Купити і поставити на облік в податковій інспекції касовий апарат.
 • Отримати ліцензію на роботу авіакомпанії.

Базові потреби для роботи авіакомпанії: приміщення, штат, обладнання, реклама

Головна стаття розтрат в бізнес плані для відкриття авіакомпанії — це оренда або покупка приміщень.

Приміщення, які будуть потрібні для функціонування авіакомпанії:

 1. Головний офіс для розміщення керівника, бухгалтерських кадрів, фахівців з управління персоналом, операторів call-центру, IT-фахівців. Головний офіс може бути розташований на території аеропорту або перебувати поза ним території. Але краще все ж перший варіант розташування офісу авіакомпанії.
 2. Зал очікування для розміщення пасажирів і проходження контролю при виїзді.
 3. Майданчик для посадки літаків.
 4. Ангари для технічного огляду / ремонту транспортних засобів.
 5. Комора для інструментів і матеріалів.
 6. Приміщення для обслуговуючого персоналу.

План закупівлі обладнання для авіакомпанії.

НазвазображенняХарактеристики
Причіпний пасажирський трап Sovam PST 9.19• Максимальна висота стикування — 5.80 м.
• Вантажопідйомність — 102 людини.
• Додатково: запасне колесо, підсвічування сходів, закритий навіс.
Амбулаторний автоліфт Sovam HELP 15 HDC• Вантажопідйомність фургона — 1500 кг.
• Висота стикування з літаком — 1600-5900 мм.
• Власна споряджена маса — 9 000 кг.
• Задній ліхтар для роботи в нічний час.
стійки реєстраціїВиготовляється відповідно до технічного плану авіакомпанії.
Крісла для терміналу MASTER BASIC LOWСидіння йдуть без спинок, оббивка сидінь виконана з однотонного спіненого поліуретану товщиною 30 мм.
Багажний тягач Sovam K32• Максимальний буксируваний вантаж — 32 тонни.
• Маса — від 3 900 від 4 100 кг.
• Максимальна швидкість руху — 25 км / ч.
• Дизельний двигун.
Багажний тягач F40T, F60T• Маса — 3 500 кг.
• Повний привід 4WD.
• Максимальна швидкість — 30 км / ч.
• Двигун: Detroit Diesel VM Tier III 754TE3 з турбонадувом, 4-ма циліндрами, водяним охолодженням.
Стрічковий навантажувач TBL6• Довжина стріли — 6 000 мм.
• Ширина стріли — 600 мм.
• Гідравлічний привід підйомного механізму переднього кінця стріли.
Легкий транспортер-навантажувач CBD 16 DO2Легкий транспортер-навантажувач CBD 16 D02 виробництва SOVAM призначений для роботи зі специфічними вантажами.
Стрічковий конвеєр ZW2• Робоча ширина стрічки — 1040 мм.
• Швидкість конвеєра — 0,38 м / с.
Система обробки та огляду багажу ALSTEFALSTEF виробляє інтеграцію систем виявлення вибухових і вибухонебезпечних речовин (рентгенівських установок і томографів).
Прямий неприводний рольгангПрямий неприводний рольганг застосовується в авіакомпаніях для накопичення і переміщення великогабаритних вантажів, а також палет, ящиків, бочок і будь-яких штучних предметів у твердій упаковці вручну або механічним шляхом.
Аварійний пневмотканевий підйомник MARS-15T / 25T / 40T / 60TАварійний пневмотканевий підйомник MARS- 15T / 25T / 40T / 60T призначений для підйому ВС c допомогою надувних балонів, що знаходяться під надлишковим тиском.

Який необхідний персонал?

Для забезпечення ефективної роботи авіакомпанії подбайте про набір кваліфікованих працівників:

Посада співробітника авіакомпаніїРівень заробітної плати, гривень
Касир авіакомпаніїВід 20 000
авіаційний технікВід 37 500
Пілот повітряного суднаОт 225 000
бортпровідникВід 22 000
Кадровий фахівець авіакомпаніїВід 22 500
Менеджер відділу інформаційних технологійВід 22 500 до 27 000
Фахівець з інформаційної безпекиВід 25 000
БухгалтерВід 13 000 до 32 000
Диспетчер по реєстраціїВід 7 500 до 40 000
Вантажник багажуВід 8 000 до 17 000
прибиральник приміщеньВід 9 000 до 17 000

Чисельність штату ви повинні будете визначити в індивідуальному порядку — в залежності від того, наскільки великою є ваша авіакомпанія, який потік пасажирів обслуговує і т.д.

Вимоги до окремих співробітникам авіакомпанії

1.На посаду льотного директора авіакомпанії призначають особу, яка має вищу спеціальну авіаційну освіту, кваліфікацію пілота першого класу, допуски за всіма видами авіаційних робіт і тренувань, допуск до інструкторської роботи, стаж роботи на командних посадах не менше трьох років.
2.Командиром вертольота авіакомпанії може бути особа, яка має спеціальність пілота (льотчика) не нижче другого класу пілота ГА, підготовку і досвід роботи, необхідні для самостійного пілотування та управління повітряним судном даного типу.
3.Для бортпровідників авіакомпанії є вікове обмеження від 18, а в окремих випадках — і від 21 року. Потрібно диплом про вищу освіту, зростання від 158 до 190 см. З піднятою рукою вгору — мінімум 212 см, щоб діставати до верхньої полиці. Вага пропорційний росту. На видимих ​​частинах тіла не повинно бути тату і пірсингу. Уміння плавати. Високий рівень розмовної англійської. Досвід обслуговування від 6 місяців.

Вибір методів просування.

Реклама є важливим компонентом плану маркетингового розвитку. Але для того, щоб вашої авіакомпанією зацікавилися пасажири, недостатньо просто хорошою реклами. Потрібно створювати позитивний досвід роботи з клієнтом.

Великим попитом серед пасажирів користуються авіакомпанії з системою лояльності та знижками для постійних користувачів.

Рекламу можна розмістити:

 • На радіо і телебаченні.
 • У журналах і на сайтах про подорожі, в буклетах туристичних фірм.
 • Білборди, конвексборди, сітілайти.

Ціна радіо- і телереклами залежить від часу, коли її будуть транслювати, а також від її тривалості.

Наприклад, оцініть розцінки розміщення реклами на радіо «Україна» (грн. За одну трансляцію в ефірі):

Як відкрити авіакаси: детальні фін. розрахунки

Частина ефіру
(за українським часом)
Рекламний ролик до 30 секунд в будні і вихідніМатеріали на правах реклами до 2-х хвилин в будні / вихідні
6:00 — 07:0046 730102 410/26 470
7:00 — 8:0067 850144 020/72 010
08:00 — 12:0091 530170 500/96 010
12.00 — 14.0067 850164 100/96 010
14:00 — 16:0048 490150 420/72 010
16:00 — 18:0046 730116 820/56 010
18:00 — 00:0029 14043 210/24 000

, Що бізнес план авіакомпанії, який ми надаємо своїм читачам, є лише орієнтовним. Для складання індивідуального плану розвитку слід налагодити співпрацю з економістами та юристами в вашому регіоні, які врахують всі особливості ведення справи в реаліях вашого міста.

Бізнес план витрат для забезпечення роботи авіакомпанії

Стаття витратВартість, грн.
Кількість, шт.У місяцьНа рікразова покупкаРазом витрати на рік
Будівництво будинків, технічних приміщень авіакомпанії1750 000750 000
Купівля обладнання10233 932 200233 932 200
Придбання комп’ютерного обладнання160 00060 000
Постійні витрати на покупку авіапалива і інших витратних матеріалівВід 100 л1 093 50013 122 0001 187 0001 187 000
Постійні витрати на рекламу бізнесу12 міс.50000060000050 000300 000
Заробітна плата персоналу12 міс.279565033547800100 000
— в тому числі податки12 міс.8406501008780050 000
Непередбачені бізнес витрати2718980027189800
Разом:2 795 65047 269 800216 082 000

План обсягів надання послуг протягом розрахункового періоду

Період роботи авіакомпаніївид перевезеньОбсяг виробництва
і реалізації на місяць, шт.
Ціна, грн.Виручка авіакомпанії від реалізації,
тис. Грн.
1-12 місяць інвестуванняпасажирськіВід 4 500 пасажирів2 240-8 80010 890 000 —
32 300 000
1-12 місяць інвестуваннявантажніВід 10 000 тОт 1 120 грн. / ТВід 5 500 000
13-24 місяць функціонуванняпасажирськіВід 5 400 пасажирів2 250-18 90014 000 000 —
51 060 000
13-24 місяць функціонуваннявантажніВід 12 000 тВід 600. / ТВід 7 000 000

Які податкові платежі зобов’язана робити авіакомпанія?

Найменуваннябазаперіодставка
Податок на прибуток авіакомпаніїприбутокмісяць20%
ПДВДодана вартістьмісяць18%
Податок на майновартість майнаВідповідно до встановленого графіку платежів2,2%
Податок на прибутокФонд оплати працімісяць13%
Соціальні виплатиФонд оплати працімісяць30%

Отже, ми розібрали в загальних рисах те, як може виглядати бізнес план авіакомпанії. При найскромніших розрахунках сума початкового капіталу для відкриття авіакомпанії становить мінімум.

Як ви самі переконалися, створення власної авіакомпанії — справа не з легких. Вам буде потрібно не тільки скласти грамотний план ведення бізнесу і проаналізувати ринок послуг в вашому регіоні, але також знайти інвесторів, проконтролювати етапи будівництва і закупівлі обладнання.

Але якщо ви зважитеся на це, бізнес почне приносити свої плоди вже через 1,5-2 роки роботи компанії. В цілому, це перспективне і прибуткове напрямок діяльності.

«

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: