Як відкрити дитяче кафе: детальний план дій

«Діти квіти життя». Щоб ці квіти не псували вам життя, їм потрібно урізноманітнити дозвілля, і одним із способів може стати спеціальне дитяче заклад, де вони зможуть без проблем розважатися.

При цьому, для власників кафе це досить прибутковий бізнес.

Якщо ви хоча б в цілому знайомі з цим форматом, то є сенс запустити і свою справу. Отже, відкриваємо дитяче кафе — бізнес план такого закладу і буде нашою темою.

Бізнес план дитячого кафе: особливості бізнесу і підготовка до запуску

Дитяче кафе — це місце, яке об’єднує в собі ознаки закладу громадського харчування і розважального центру.

При цьому, в першу чергу -. це кафе, де люди (в нашому випадку діти) приходять смачно поїсти і попити, а розважальна програма йде в другу чергу — не на шкоду основним родом діяльності.

Таким чином, як і для будь-якого ресторану, для бізнес плану дитячого закладу базовим є вибір страв. Він повинен включати в себе не тільки дитячий асортимент, а й дорослий — для батьків (в кінці-кінців, саме вони оплачують заходи).

Меню повинно включати страви на всі випадки дитячого життя:

 • сніданок
 • ланч
 • обід
 • вечеря
 • урочистий захід (ранок, день народження і т.д.).
 • бізнес-захід (все частіше компанії проводять «корпоративи» для дітей своїх співробітників суміщені з дорослою частиною, такий як бізнес-ланч, наприклад).

Отже, дитяче кафе повинно бути готовим запропонувати своїм відвідувачам гарячі страви (супи, гарнір), холодні закуски, десерти (в тому числі з морозива), випічку, а також різноманітні напої.

Єдине, що відрізняє такий заклад від дорослих аналогів — відсутність алкоголю. Це повинно компенсуватися широким асортиментом безалкогольних напоїв.

Перша частина бізнес плану ясна — саме кафе (кухня, зал з офіціантами та ін.), А ось друга, розважальна частина, є «територією креативу» -. тут ви повинні проявити всю свою оригінальність, щоб вибудувати повноцінний бренд.

Одними повітряними кульками та аніматорами в наш час навряд чи вдасться обійтися. Майже обов’язковими є невеликі атракціони на кшталт лабіринту і «басейну» з великими кульками.

Як відкрити дитяче кафе в умовах кризи?

Криза знижує платіжну спроможність населення, що несприятливо впливає на доходи розважальних закладів. Адже це не товари першої необхідності продавати.

Однак рівень доходів Украінан все-таки не настільки низький, щоб повністю відмовитися від відвідування подібних місць.

Дитячі кафе борються за свій сегмент ринку по-різному, але всіх їх сьогодні об’єднують відносно невисокі ціни і спроба розширити асортимент послуг через креатив.

poseshhaemost-detskogo-kafe

Як бачимо з графіка, не дивлячись на деякі спади, навіть коли економічна криза була на піку, відвідуваність кафе росла.

Якщо врахувати в бізнес плані дитячого закладу, що з кінця 2017 очікується економічне зростання, то ця «крива» буде ще інтенсивніше рости.

Якщо відкрити дитяче кафе в торговому центрі з хорошим трафіком, то його відвідуваність буде наближатися до.

Проте, не все так ідеально. Так, відвідуваність нехай і сповільнила зростання, але не припинила його, проте середній чек впав майже вдвічі і становить сьогодні не більше. Що цікаво, більше стало чеків з малими і великими сумами, а ось середній сегмент просів найбільше.

Якщо в наш заклад зайде 90 клієнтів за день (середній показник для дитячих кафе по UA), то навіть просів чек в 500 гривень дасть нам виручку в розмірі.

Так що ринок однозначно живий і має хороші перспективи з точки зору побудови своєї справи, створення бізнес плану і т.д.

Що потрібно, щоб відкрити дитяче кафе в Україні?

Крім приміщення і обладнання, які розглянемо детальніше в наступному розділі, для відкриття дитячого кафе потрібно бізнес офіційно оформити, а також пройти перевірку СЕС та інших служб, які видають дозвіл на роботу.

Питання оформлення залежить від масштабів вашої діяльності, що має враховуватися в бізнес плані заздалегідь.

Для маленького закладу досить статусу індивідуального підприємця (ІП), а для більшого може знадобитися реєстрація ТОВ. Вважається, що для повноцінної роботи саме другий варіант оптимальний, так як поєднує в собі переваги як середнього, так і малого бізнесу.

Так, від мікробізнесу ТОВ бере можливість пільгового оподаткування по ЕНВД ( «вмененке»). Податок на поставлений дохід дозволяє платити виходячи не з виручки, а з площі закладу, що з урахуванням нашого невеликого дитячого закладу з великими амбіціями виглядає перспективно.

На старті бізнесу дитячого ресторану це може бути і не дуже вигідно, коли приплив клієнтів буде не дуже великим, але зате потім, коли кафе розкрутиться, сума оподаткування буде дуже скромною.

Як відкрити дитяче кафе і що для цього необхідно?

Після початкового оформлення бізнесу слід потурбуватися закупівлею обладнання та наймом персоналу. Але почати варто з приміщення, адже без цього не буде і самого кафе.

Оскільки наш заклад маленьке і компактне, то можна обійтися площею до 100 кв.м.

. Втім, якщо ви маєте намір працювати «по повній», то доведеться підшукати приміщення розміром від 135 кв.м, де можна розмістити велику компанію відвідувачів і без сорому проводити ранки.

Якщо знайти приміщення в житловому будинку або бізнес-центрі близько ТРЦ, то можливо вдасться знизити вартість оренди при збільшенні площі.

Щоб бізнес був рентабельним на старті, не рекомендується виходити за рамки 90-100 000 гривень в місяць на оренду.

До речі, бізнес план дитячого кафе для ТРЦ і для окремого закладу в спальному районі може досить сильно відрізнятися. У першому випадку головними статтями витрат, крім обладнання та персоналу, будуть оренда, а в другому — реклама.

1. Закуповуємо обладнання для дитячого кафе

Устаткування для дитячого кафе ділиться на три типи:

 • Столове.
 • Кухонне.
 • Допоміжне.

До першого можна віднести не тільки вилки і ложки, а й столи, стільці для відвідувачів, барну стійку та ін. Тобто все те, що знаходиться в залі для гостей і пов’язане з прийомом їжі.

Кухонне обладнання включає в себе такі агрегати:

 1. Кухонна плита (або плити).
 2. Кухарські столи.
 3. Ручний інвентар.
 4. Дрібне кухонне обладнання (міксери, м’ясорубки, кавоварки, машини для приготування молочних коктейлів і т.д.).
 5. Холодильне та морозильне обладнання.
 6. Посуд.
 7. Посудомийні машини.
 8. Інвентар для прибирання.

До допоміжного ми віднесемо все те, що не увійшло в перші дві категорії, в тому числі і розважальне обладнання для дитячого кафе:

 1. Система вентиляції або кондиціонер.
 2. Охоронна система.
 3. Протипожежна система (як мінімум сенсори і вогнегасник на кухні).
 4. Розважальне обладнання (дитячі гірки, ігрові модулі, басейн з кульками і т.д.).

За актуальними цінами все обладнання в невелике дитяче кафе можна придбати за.

Не можна скачати, що це дешево, але якщо працювати по аналогії з великими мережами, то доведеться викласти мінімум удвічі більше.

2. Витратні матеріали для відкриття дитячого кафе

Складаючи бізнес план дитячого кафе, потрібно врахувати, що до видаткових щомісячним матеріалів відносяться не тільки продукти, готові напої та напівфабрикати, а й такі дрібниці як повітряні кульки, канцелярські товари (діти люблять малювати, а аніматори робити малювальне конкурси) і т.д.

Для повноцінного функціонування дитячого кафе, ще до того, як його відкрити, краще обдумати логістику і знайти партнерів в середовищі оптових постачальників. Якщо не хочеться працювати з невеликими компаніями, то краще ознайомитися з роботою великих оптових баз.

Витрати на витратні матеріали становитимуть, тому ми візьмемо для підрахунків середнє — 400 000 гривен в місяць.

3. Набираємо персонал в дитяче кафе

Оскільки кафе, навіть дитяче -. це заклад громадського харчування, тобто вимоги за штатним розкладом, які обійти не вийде.

Весь персонал ділиться на працівників залу і кухарів. До перших відносяться і (іноді можна обійтися без останнього).

До другої групи -, його і два-три простих, кожен з яких має свою спеціалізацію: гарячі страви, гарнір і десерти.

Якщо працювати за європейським зразком, то доведеться найняти ще — майстри по соусів, проте в наших широтах до їхніх послуг в дитячих кафе вдаються рідко в цілях економії.

Є ще третя група -, який в залі або на кухні не з’являється. Це директор, бухгалтер і фахівець із закупівель.

Таким чином, штат навіть невеликого кафе повинен включати в себе 3х-4х співробітників кухні (кухарів), 2х-3х офіціантів, адміністратора, директора, менеджера зі закупівель та додатковий персонал.

Працювати вони повинні в дві зміни. У нашому випадку це не тільки, а й, завдання яких розважати дітей.

Штат чималий, але заощадити можна наймаючи людей не на повний день, а під конкретні заходи. Треба розуміти, що весь персонал зайнятий тільки під час серйозних застіль, а в решту часу люди будуть відпочивати.

Також частина обов’язків можна покласти на аутсорс — бухгалтерські послуги, наприклад, а закупівлею продуктів може займатися сам власник підприємства.

У підсумку можна буде вкластися в.

4. Маркетингові витрати дитячого кафе

Коли штат укомплектований, а обладнання закуплено, саме час внести розділ про просування в наш бізнес план дитячого кафе.

Залежно від того, який формат ви вибрали — дитячий ресторан в ТРЦ або «кафе біля будинку», ставку потрібно буде робити або на зовнішню рекламу, або на соцмережі.

Втім, акценти мають бути обраними, але інструменти не зміняться:

 1. : Запуск сайту-візитки, його просування в пошукових системах, замовлення контекстної реклами, просування групи в соцмережах і т.д.
 2. : Білборди, розтяжки, банери, реклама в транспорті і в місцях великого скупчення людей, друк і розповсюдження листівок.
 3. : Реклама в засобах масової інформації.
 4. : В даній сфері це ключовий інструмент просування, які буде розвиватися з часом.

Крім реклами, є способи просування кафе через організацію івентів і акцій.

Наприклад, в день відкриття зробити великий безкоштовний свято для дітей і їх батьків з обмеженим набором розваг (все, що понад цього, треба буде докупити). Попередньо його, звичайно ж, треба буде прорекламувати, заздалегідь найняти операторів і фотографів.

Не менш важлива гнучка система знижок. Так, наприклад, можна робити накопичувальні знижки (чим більше ходиш до дитячого закладу — тим менше платиш) або кількісні (чим більше відвідувачів — тим вище загальна знижка).

Можна також робити знижки за принципом: «купи 5 тістечок — отримай 6-е в подарунок», що, за відгуками гравців ринку, діє безвідмовно. Якщо врахувати солідну націнку (іноді вона доходить до 100% оптової вартості), то навіть «безкоштовне» тістечко буде повністю окупатися.

Контент-маркетинг: як швидко вивести молодий бізнес на ринок?

Загальні витрати на дитяче кафе: бізнес план в підрахунках

В кінці статті є сенс оцінити наш бізнес план дитячого кафе в рублях — вказати підсумкову кошторис.

Виглядає вона наступним чином:

початкові 
інвестиції, 
Щоб відкрити 
дитяче кафе
Ремонт і дизайн приміщення250 000 грн.
Придбання обладнання1 250 000 грн.
Закупівля сировини та інгредієнтів75 000 грн.
Рекламний бюджет (створення сайту, рекламна вивіска і ін.)100 000 грн.
Реєстрація бізнесу, узгодження і дозволу25 000 грн.
Інші витрати50  000 грн.
Резервний фонд150 000 грн.
постійні 
щомісячні 
витрати 
закладу
Оренда приміщення42 250 грн.
Заробітня плата120 000 грн.
Страхові відрахування36 000 грн.
Продукти та інгредієнти200 000 грн.
Комунальні витрати15 000 грн.
Бухгалтерія (аутсорсинг)4 000 грн.
Податки (ЕНВД)3 500 грн.
Інші12 500 грн.

Підсумкова сума витрат: 438 250 грн.

Якщо врахувати інфляцію, то окупність може розтягтися на півтора року, але якщо почнеться прогнозоване економічне зростання, то можна і в 9 місяців вкластися.

Отже, як відкрити дитяче кафе, ми вже знаємо. Знаємо ми і його фінансові показники, зразкову штатний розклад, цільову аудиторію та ін.

Як відкрити дитяче кафе або ресторан?

Дізнайтеся про особливості такого бізнесу:

Справа за малим — знайти капітал і грамотно вкласти його в справу

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: