Як відкрити приватний дитячий сад (бізнес-план)

Бізнес-план приватного дитячого садка сьогодні актуальний як ніколи. Хоча в даний час в дошкільні установи вже немає таких величезних черг, які існували ще кілька років тому, попит на послуги дитячих садків значно виріс.
Дитячий садок

Частково це відбулося завдяки активній пропаганді правильного виховання дітей, згідно з яким діти повинні постійно спілкуватися зі своїми однолітками, отримувати необхідні у їх віці знання, і перебувати під невсипущим контролем з боку дорослих, чого батьки, майже завжди зайняті своїми справами, або, перебуваючи на роботі, забезпечити не можуть.

Пропонований увазі читача проект не претендує на готовий бізнес-план приватного дитячого саду, але цілком може використовуватися як посібник при складанні такого.

Резюме

Даний проект являє собою бізнес-план приватного дитячого садка з терміном окупності в два роки.

Цілі проекту:

 1. Створення високоприбуткового підприємства
 2. Організація отримання стабільного прибутку
 3. Задоволення ринку попиту на послуги по вихованню, освіті, і проведення часу дітей дошкільного віку.

Джерело фінансування проекту: власні кошти, або банківський кредит

Форма ведення підприємницької діяльності: ІП

Повна вартість реалізації проекту: 12 млн гривень

Термін окупності: 1 рік

Закладена в розрахунки процентна ставка: 25 %

Загальна сума виплат по відсотках складе: 3 млн гривень

Дохід інвестора становитиме: 3 млн гривень

Виплати кредитних коштів та відсотків за кредитом почнуться з першого місяця реалізації проекту.

Основні етапи реалізації проекту

Початок реалізації проекту – безпосередньо після прийняття бізнес-плану Замовником, або після одержання кредитних коштів.

Основні етапи реалізації цього проекту, умови і терміни їх виконання представлені у Таблиці №1:

Етапи виконання проектуТерміни виконання
Укладення інвестиційного договору1 місяць
Отримання позикових коштів1 місяць
Внесення в держреєстр, постановка на облік
в адміністративних і податкових органах
1 місяць
Підбір місця розташування та оформлення
документації
1-6 місяців
Придбання та монтаж обладнання1 місяць
Підбір персоналу1 місяць
Проведення маркетингової кампанії1-24 місяця

Загальний опис проекту

Приватний дитячий сад призначений для створення послуги з виховання та освіти дітей, догляду та спостереження за ними на території різних населених пунктів РФ. Це поняття включає в себе наступні установи:

 • Дитячі ясла
 • Дитячий садок
 • Дитячий садок-школа

Крім економічної складової проекту по створенню приватного дитячого садка, особливою складовою є його соціальна значимість. Як загальновідомо, кількість дитячих садків в Росії значно відстає від кількості дітей, яких батьки хочуть влаштувати туди.

Мотивацію створення дитячого садка у вигляді безкорисливої місії по належному вихованню дітей можна виключити, оскільки нинішні морально-моральні засади суспільства в цілому залишають бажати кращого. Але так як будь-яка перевірка може відразу ж закрити установу при виявленні неналежної якості виконання встановлених правил і нормативів, а витрати на створення такого бізнесу є досить значними, то будь-який підприємець, який веде бізнес в цій сфері, намагається тримати все «на рівні».

Проект дитсадка

На сьогоднішній день, для того, щоб влаштувати дитину в дитячий сад необхідно встати в чергу. А у великому місті цю чергу потрібно займати навіть до народження дитини! Як правило. Заява подається на початку року, але на практиці прийом в дитсадок ведеться протягом усього року.

В Росії виділяють дві форми власності дитячих садків:

 1. Державні установи
 2. І недержавні

Останні в свою чергу можна розділити на 2 типи:

 1. Приватні дитячі сади
 2. І домашні

І хоча у цих двох категорій є багато спільних ознак, головний з яких той, що власником такого дитсадка є приватна особа, тим не менш, це різні підприємства.

Режим роботи державних дитячих садків, як правило, передбачає 10-й або 11-годинне перебування дитини в закладі. Багато приватні дитячі садки працюють по графіку – з 8 ранку до 12 дня і/або з 14 до 17 годин. І, незважаючи на те, що тривалий періоди перебування дітей у дитячому садку користується найбільшим попитом, таких закладів досить мало, потрапити туди дуже складно, і тому вони користуються величезним попитом.

Будь дошкільний заклад організовує свою роботу відповідно до закону РФ «Про освіту», повинно бути зареєстроване належним чином, мати ліцензію державного зразка, і приміщення, яке відповідає усім необхідним нормативам.

Приміщення для дитячого садка і його місце розташування

Приватний дитячий сад, на відміну від домашнього, зазвичай розташовується у власному або орендованому приміщенні:

 • Обов’язково малоповерховому
 • Окремому
 • З закритою прилеглою територією

В міській рисі це можуть бути колишні будівлі державних або належать різним відомствам, дитячих садків, або нові споруди, побудовані за всіма Сніпам. А за містом – невеликі будівлі котеджного типу, зведені за тими ж правилами.

На відміну від приватного дитсадка, домашній зазвичай займає 3-х або 4-х кімнатну квартиру, з яких більша частина площі віддана під розміщення дітей. Часто домашні дитсадки перебувають на напівлегальному, або зовсім нелегальному становищі. Тому підприємцю, який не хоче проблем з різними наглядовими органами, оптимальний варіант – це приватний дитячий садок.

Плануючи відкриття бізнесу, в процесі підготовки слід визначити місце для майбутнього дитячого садка, в найбільшою мірою відповідає необхідним параметрам:

 1. У вибраному районі повинно бути як можна менше конкуруючих організацій, як такого, так і державного типу (необов’язкове, але рекомендоване умова)
 2. При виборі району для розташування дитсадка необхідно керуватися великим кількість новобудов і споруджуваних будинків, де куди зазвичай заселяються молоді сім’ї, мають маленьких дітей

Технічні характеристики приміщення повинні бути наступними:

 • Воно повинно знаходитись у нежитловому фонді, щоб у разі його придбання або оренди, вартість була значно нижче, ніж житлового.
 • Приміщення має відповідати нормативам протипожежної служби і Росспоживнагляду, зазначеним у Санпін 2.4.1.3049-13 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до пристрою, утримання і організації режиму роботи дошкільних освітніх організацій».
 • Оптимальна площа на 1 дитини повинна складати не менше 6 кв. метрів. Виходячи з цих розрахунків слід визначати кількість дітей, можливе для утримання в дитячому саду.
 • Приватний дитячий сад повинен мати окремі приміщення для ігор, сну, прийняття їжі, медичний кабінет.
 • Санітарні кімнати для хлопчиків, дівчаток, і окремо – дорослих.

Ігрова кімната

Якщо знайдене приміщення не відповідає цим вимогам, то в ньому необхідно зробити перепланування і ремонт, якщо це дозволяє договір власності. В ідеальному варіанті обходяться косметичним ремонтом, але найчастіше доводиться переробляти будівля практично повністю. І це є однією з найбільш значних статей витрат в усьому проекті.

Необхідна документація для відкриття дитячої дошкільної установи

Згідно сфері законодавства РФ, регулюючої діяльність дитячих садків в країні, освітню діяльність мають право вести тільки юридичні особи – організації некомерційного характеру (партнерства, асоціації, союзи, фонди, тощо), або фізичні особи, зареєстровані як індивідуальних підприємців. ТОВ, будь-які акціонерні товариства і т. п. займатися освітньою діяльністю не має права.

Виходячи з цього, найбільш підходяща форма ведення підприємницької діяльності для власника (власників) дитячого садка – це ІП. Після реєстрації бізнесу необхідно зібрати пакет документів, які потрібні для початку діяльності дитячого саду.

Перш за все, потрібно встати на податковий облік з обов’язковим присвоєнням ІПН, в органах статистики з визначенням кодів КВЕД, ОКПО, та ін.Повний перелік податків, які платить ПІДПРИЄМЕЦЬ можна дізнатися тут.

Для того, щоб отримати ліцензію на ведення освітньої діяльності необхідно надати наступний пакет документів до Департаменту або Комітет освіти в даному суб’єкті Федерації органи місцевого самоврядування:

 • Виписки з відповідних реєстрів, що підтверджують реєстрацію в якості індивідуального підприємця
 • Свідоцтво про постановці на облік у податкових органах
 • Акт Росспоживнагляду, підтверджує, що приміщення для дитсадка знаходиться в належному стані
 • Висновок ДПН про те, що приміщення пройшло перевірку на предмет пожежної безпеки
 • Складена освітня програма, як єдиного типу, так і власної розробки
 • Свідоцтво, що підтверджує наявність матеріально-технічного оснащення навчально-методичних матеріалів
 • Дані про склад педагогічного і виховного персоналу, кількості дітей, і т. д.
 • Квитанція про сплату державного мита за ліцензію

Для отримання висновку Роспотребнадзора необхідно провести ряд платних досліджень і аналізів, серед яких основні:

 • Виміри освітленості в кожному приміщенні дитячого садка, призначеному для дітей
 • Заміри радіації у приміщенні та на прилеглій території
 • Аналіз складу водопровідної води в дитячому саду

Для отримання акта ДПН необхідно:

 • Встановити протипожежну сигналізацію
 • Обробити дерев’яні елементи конструкції будівлі спеціальним складом
 • Мати договір про укладення послуг на обслуговування протипожежної сигналізації
 • Оснастити всі приміщення дитячого садка вогнегасниками, табличками з покажчиками напрямку до виходу, і планами евакуації при пожежі

Пожежна безпека

Отримання ліцензії для дитячого садка настільки клопітка і витратна процедура, що багато підприємців, зіткнувшись з цією необхідністю, відмовляються від реалізації бізнес-ідеї на цьому етапі.

Між тим, подальший процес набагато легше, і не позбавлений деяких «бонусів», властивих тільки цьому типу бізнесу. Так, наприклад, у роботі дитячого садка відсутня одна з головних проблем будь-якого бізнесу – брак клієнтури і боротьба за неї, настільки гостро позначається брак закладів подібного типу.

Втім, можна ще раз повторити, що ринок послуг з дошкільної освіти настільки вільна, що конкуренція практично відсутня. І тому навіть у невеликих містах відносно спокійно існують поруч великі і дрібні приватні дитячі сади.

Маркетинговий план

Відразу потрібно зазначити, що діяльність дитячих садків виявилося не схильна до впливу економічної кризи, що почалася в 2014 році, в плані падіння попиту на послуги. Необхідність виховання дітей в дитячих садах ніяк не залежить від матеріального становища їх батьків, підвищення цін на харчування, одяг та взуття комунальні послуги, і т. д.

Курс на поліпшення демографічної ситуації в країні, взятий урядом країни кілька років тому, зараз почав приносити свої результати, і кількість народжуваності значно зросла. А разом з тим, зросли і запити на послуги дитячих садка. Недооцінити цю бізнес-ідею неможливо.

Дитячі ігри

Одним з її переваг порівняно з іншими видами бізнесу є її абсолютна безпрограшність, навіть при невмілої організації бізнесу. У столиці, наприклад, існує досить багато сімей, в яких дітей віддають у дитячі садки в більшості випадків, явно порушують норми утримання дітей, просто тому, що іншого виходу не існує.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що у проведенні якоїсь особливої маркетингової кампанії немає необхідності, отже, на цій статті витрат можна трохи заощадити. До того ж кращою рекламою будуть відгуки задоволених дітей. Тому практично все, що потрібно – це організувати дійсно гарний заклад з цікавою розвиваючої освітньої програмою.

Однак, проблема в організації приватного дитячого саду все-таки існує. Це питання кадрів – висококваліфікованих вихователів і педагогів. Ці професії на сьогоднішній день є одними з найбільш низькооплачуваних. Виключаючи, звичайно, ситуацію з елітними дитячими садами. Багато фахівці або «пішли» в репетиторство, нянями, або гувернантками, або стали працювати по суміжним професіям.

Навчальні заняття

Ситуацію врятує той факт, що основними претендентами роботи є жінки у віці від 40 років з солідним досвідом роботи.

У Таблиці № 2 представлений середній рівень зарплати працівників дитячих садків в Центральній частині Росії:

ПосадаОчікувана зарплатаФактична зарплата
Виховательвід 17 тисяч гривень13-15 тисяч гривень
Педагогвід 22 до 30 тисяч гривень17-23 тисячі гривень
Викладач спеціальних дисциплінВід 20 тисяч гривень10-13 тисяч гривень

Проблеми запису в дитячі садки в Москві почали вирішувати за допомогою запису через інтернет, на сайтах установ, або через МФЦ – багатофункціональні центри. Хочеться сподіватися, що в найближчому майбутньому така процедура буде впроваджена і в інших регіонах країни

Є підстави вважати, що подібний аналіз ситуації у сфері дитячих садків буде цілком задовільним для будь-якого інвестора, який гідно оцінить переваги даного бізнесу.

Виробничий план

Основне обладнання та інвентар для дитячого саду можна розділити на наступні категорії:

 1. Для розвитку дітей і вільних ігор. Сюди можна віднести іграшки, канцелярське приладдя, методичні посібники, дитячі меблі, технічні пристосування та інструментальні набори.
 2. Для музичних занять та фізичної активності. До цієї категорії належать дитячі музичні інструменти, робоче місце педагога з музичним інструментом, навчальні посібники, фізкультурно-спортивний комплекс в приміщенні і на вулиці, іграшки та інвентар для рухливих ігор.
 3. Необхідні приналежності для організації сну – ліжка та постільна білизна з розрахунку 2-х комплектів на одну дитину.
 4. Для зберігання дитячого верхнього і змінного одягу та взуття – шкафчики, табуретки, дитячі дивани і крісла.
 5. Для прийому їжі – меблі, посуд, столові прилади.
 6. Обладнання санітарно-гігієнічного призначення – дитячі унітази, горщики, рушники, мило, і т. д.

Спальна кімната

Одночасно з цим необхідне обладнання для організації умов для дітей:

 • Кухонна техніка та обладнання
 • Посуд для приготування їжі
 • Уніформа або спецодяг
 • Пральна машина
 • Праска, прасувальна дошка
 • Обладнання для медичного кабінету – меблі і спеціальна меблі, медобладнання та прилади, спецодяг, і т. д.

Окремо потрібно розглянути можливість придбання транспортного засобу (автобуса або мікроавтобуса), який буде привозити/розвозити дітей.

Технічне забезпечення дитячого садка повинно відповідати всім необхідним вимогам. Особливу увагу потрібно приділити питанням безпеки. Крім цього придбане обладнання повинно виправдовувати в майбутньому інвестуються кошти, і забезпечити повну окупність.

Їдальня

Фінансовий план

Початок фінансового року установи – січень місяць.

Основні податки, що підлягають сплаті представлені в Таблиці № 4:

Вид податкуБаза податкуПеріодПроцентна ставка
Податок на прибутокНадходить прибутокМісяць20%
Податок на майноОціночна вартість майнаЗгідно графіка платежів2,2%
ПДВДодана вартістьМісяць18%
Прибутковий податокФонд оплати праціМісяць13%
Соціальні виплатиФонд оплати праціМісяць34%

Прогноз обсягів надання послуги і виручки представлений в Таблиці № 5:

ПеріодВид послугиКількість дітей в місяцьВартість послуги, грн.Виручка
1-12 місяцьВиховання і навчання дітей протягом 9 місяців40 — 6025 000від 10 до 15 млн
1-12 місяцьРазовий платіж при надходженні в дитячий сад40 — 6035 000від 14 до 21 млн
13-24 місяцьВиховання і навчання дітей протягом 9 місяців50 — 7527 000від 13,5 до 20, 25 млн
13-24 місяцьРазовий платіж при надходженні в дитячий сад50 — 7537 000від 18,5 до 27,75 млн
25-36 місяцьВиховання і навчання дітей протягом 9 місяців50 — 7530 000від 15 до 22,5 млн
25-36 місяцьРазовий платіж при надходженні в дитячий сад50 — 7540 000від 20 до 30 млн

Аналіз можливих ризиків

Основні ризики при веденні цього бізнесу полягають у наступному:

 • Висока ступінь бюрократичних «тяганини» при оформленні бізнесу
 • Можливість проведення частих перевірок в дитячому саду
 • Низький рівень підготовки педагогічного та воспитательского складу

Висновок

Проведене в даному бізнес-плані дитячого садка показало, що цей проект має високими перспективами розвитку, можливістю отримання великого прибутку. Більшість можливих ризиків вдасться мінімізувати або зовсім уникнути при вмілому, гнучкому керівництві установою. Економічно реалізація такого проекту повністю виправдана.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: