Бізнес план хостела з докладними розрахунками

Що таке хостел? Це невеликий готель, яка має європейську методику розміщення меблів в спальні. Крім ліжка і, максимум, шафи для одягу, в кімнаті хостелу ви нічого не побачите.

Таке житло здають на короткий час і за невелику плату. Це відмінний варіант, якщо людині потрібно переночувати десь у чужому місті, а витрачати величезну суму на готель просто немає сенсу.

Відкрити хостел сьогодні саме час, адже по Україні їх ще не так багато, приблизно 5-7 тисяч. Великим попитом ваш міні-готель буде користуватися, якщо місто курортний або має пам’ятки.

Наш бізнес план хостела з приблизними підрахунками і поетапним описом створення свого бізнесу допоможе вам зробити успішний старт.

Як юридично оформити хостел?

Перший крок по організації бізнесу — вибір організаційно-правової форми. Для міні-готелю з місткістю в 20-30 чоловік досить пройти реєстрацію, як індивідуальний підприємець.

Готельний бізнес: як почати свою справу?

Щоб отримати статус ІП, необхідно написати заяву за формою №Р21001. У ньому обов’язково вкажіть код діяльності відповідно до загальноросійському класифікатору.

kod-dejatelnosti-hostela

Обов’язково в заяві потрібно вказати, який вид оподаткування для вас прийнятний. Більшість індивідуальних підприємців вибирає для бізнесу ССО (спрощена система). Ви будете платити в казну 6% від доходу або 15% від різниці між витратами і доходами.

Крім заяви, ви зобов’язані надати паспорт та ІПН.

Процедура реєстрації бізнесу триває 5 днів. Після ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію ІП та виписку з ЕГРІП.

Задумайтеся про те, як ви будете приймати плату від клієнтів — готівкою або за допомогою картки. Краще вибрати обидва варіанти. Для їх реалізації після реєстрації бізнесу вам доведеться відкрити рахунок в банку і купити касовий апарат (його потрібно обов’язково реєструвати в податковій інспекції). Ці додаткові витрати складуть приблизно 1 000 гривень.

Шукаємо приміщення для свого хостела

Важлива складова бізнес плану — це пошук території для хостелу. Ви можете орендувати квартиру або будь-яке інше приміщення придатне до проживання.

Жодних ліцензій отримувати не потрібно. Але обов’язково потрібно мати на руках договір про оренду або купівлю-продаж квадратних метрів.

У бізнес плані хостелу освятите момент, чи знадобиться робити ремонт в приміщенні. Якщо так, то купувати доведеться тільки якісні оздоблювальні матеріали, які не викликають алергії.

Залиште чеки з будівельного магазину. При перевірці СЕС вони можуть зажадати докази того, що ремонт в хостелі було зроблено за всіма нормами, і немає відхилень від стандартів.

Перевірка з СЕС може прийти раптово, тому будьте готові до зустрічі з ними в будь-який момент. Хостел завжди повинен бути прибраний, постільна білизна змінюється після кожного відвідувача. Тільки так ви зможете отримати сертифікат про те, що ваш хостел відповідає всім нормам. Такий документ може запросити навіть відвідувач.

Не забувайте про протипожежну систему хостелу, її також будуть перевіряти, але тільки працівники пожежної інспекції. Встановіть автоматичні датчики диму, сигналізацію і зробіть план евакуації. Це вбереже і ваше життя, і життя ваших постояльців.

При підрахунку витрат в бізнес плані ми не враховуємо перевірку від СЕС і пожежної інспекції. Як правило, отримати всі необхідні дозволи для роботи хостелу, якщо все в порядку, ви повинні безкоштовно.

Хочемо зробити акцент на тому, що важливо при виборі приміщення для хостела з точки зору законодавства:

1.Якщо ви будете приймати постояльців, які є громадянами іншої країни, доведеться вести міграційний облік.
2.Орендувати приміщення під хостел заборонено в підвалі або на т.зв. цокольному поверсі багатоповерхівки.
3.Якщо раптом ви заплануєте зробити ремонт, який спричинить перепланування всієї квартири, то необхідно для початку написати звернення з цього приводу до міської житлову інспекцію.

Ідеальний варіант — це орендувати квартиру, яка вже переведена в статус комерційної нерухомості. Відповідне розташування для хостела -. 1 поверх, трикімнатна квартира з ремонтом, встановленим санвузлом, проведеним інтернетом в центрі міста.

Орієнтовна стаття витрат для нашого бізнес плану хостелу на оплату щомісячної оренди — це. Ціна залежить безпосередньо від регіону, місця розташування будинку, наявності або відсутність ремонту в майбутньому хостелі і т.д.

Бізнес план хостела — детальна організація роботи

У нашому бізнес плані ми будемо відштовхуватися від того, що хостел — це орендована або куплена трикімнатна квартира.

Які кімнати повинен мати хостел за всіма правилами і стандартам:

  1. Коридор, де буде розташована стійка адміністрації для прийому гостей.
  2. Хостел обов’язково повинен мати справний санвузол, де буде душова кабінка, унітаз і умивальник. Наявність приладдя для водних процедур — необов’язкова умова роботи, адже це не готель.

, Щоб були рідке мило і туалетний папір. Бажано також закупити рушники банні і для особи.

 1. Кухня в хостелі загальна, доведеться закупити елементарне обладнання — холодильник, мікрохвильову піч, набір каструль, чашок, тарілок, приладів і чайник. Не забувайте про те, що доведеться також додати в розрахунки бізнес плану хостелу покупку пилососа, праски, пральної машини та іншого інвентарю для прибирання.
 2. Ви можете на свій розсуд зробити в хостелі загальну кімнату для відпочинку, або ж провести перепланування і додати кімнату для сну. Тим самим ви збільшите кількість можливих постояльців.
 3. Як мінімум, в хостелі має бути 2 номери — окремо для жінок і чоловіків. На 1 людину виділяється площу не менше 5 м2. Прорахуйте, який буде квадратура ваших кімнат, а вже після закуповуйте постіль з розрахунку на максимальну кількість відвідувачів хостела.

Щоб знати точно для свого бізнес плану, скільки закупити в хостел ліжок, тумбочок і постільної білизни, прорахуйте квадратуру. У трикімнатних квартирах загальна площа двох спальних кімнат дорівнює 50 м2. Тобто, ви можете поселити одночасно не більше 10-12 чоловік.

На практиці власники хостелів збільшують число постояльців, хоча це заборонено за правилами. При перевірці вас можуть оштрафувати за порушення норм.

№.Купівля техніки, меблів та аксесуарів для облаштування хостелакількістьЦіна (грн.)
Разом:163 700 гривень
1.Ліжка двоярусні.
krovati-dvuhjarusnye-dlja-hostela
645 000
2.Тумбочки приліжкові.
tumbochki-prikrovatnye-dlja-hostela
1212 000
3.Праска.
1400
4.Пральна машина.
stiralnaja-mashina-dlja-hostela
110 000
5.Порохотяг.
pylesos-dlja-hostela
17 500
6.Телевізор.
televizor-dlja-hostela
110 000
7.Набір кухонного начиння (ложки, вилки, тарілки, каструлі, досточки, ножі).10 000
8.Мікрохвильовка.
mikrovolnovka-dlja-hostela
12 250
9.Термос-чайник.
termos-chajnik-dlja-hostela
11 500
10.Холодильник.
holodilnik-dlja-hostela
17 500
11.Побутова хімія (миючі засоби для посуду і прибирання будинку, пральний порошок).2 500
12.Стійка адміністрації.
stojka-administracii-dlja-hostela
13 500
13.Wi-Fi роутер.
Wi-Fi-router-dlja-hostela
11 000
14.Постільна білизна.
postelnoe-bele-dlja-hostela
20 комплектів30 000
15.Обідній стіл.
obedennyj-stol-dlja-hostela
12 000
16.Стільці.
stulja-dlja-hostela
62 500
17.Диван.
divan-dlja-hostela
14 000
18.Шафа для одягу відвідувачів.
shkaf-dlja-odezhdy-posetitelej-dlja-hostela
15 000
19.Додаткові витрати (лампочки, світильники, рушники, мила і т.п.)5 000

Пошук персоналу для хостела

Включіть в свої розрахунки в бізнес плані заробітну плату персоналу. Так як хостел працює цілодобово, то робітники будуть виходити в 2 зміни.

Хто знадобиться зі штатних співробітників для роботи в хостелі? Ви не обійдетеся без допомоги покоївок, їх повинно бути, як мінімум, 2 людини. Вони можуть працювати тільки вдень, адже в нічний час доби ніхто не буде прибирати приміщення. Адміністраторів теж має бути 2, ось вони виходитимуть працювати в хостел позмінно.

Бухгалтера для хостелу можна найняти на півставки або працювати з ним дистанційно.

№.Штатний співробітниккількістьОплата грн. / Міс.
Разом:82 500 гривень / місяць
1.Адміністратор.245 000
2.Покоївка.230 000
3.Бухгалтер (віддалена зайнятість).17 500

Маркетинговий план для просування бізнесу по хостелу

Щоб клієнтів хостелу і мати постійні замовлення, потрібно багато працювати. Не менш важлива частина вашого бізнес плану — це реклама та маркетингова стратегія.

Пропонуємо розглянути всі можливі варіанти, як залучити клієнтів в хостел і розповісти про свій бізнес всім:

 1. Саме елементарне, що вам буде потрібно з рекламних послуг — це, який буде стояти біля дверей квартири. Це буде якийсь орієнтир, як вас знайти відвідувачам.
 2. , Можна роздавати флаєри в людних місцях, а саме — на вокзалах, в супермаркетах, спортивних школах, туристичних агентствах і т.д. Як правило, саме там багато приїжджих, яким потрібне житло.
 3. Абсолютно безкоштовний, але дієвий спосіб — це. Можна створити свою групу і додавати туди учасників. Викладіть фотографії хостелу, прайс-лист, щоб люди могли оцінити умови проживання і зіставити свою фінансову можливість переночувати в хостелі.
 4. . Наприклад, для корпоративних клієнтів, які бронюють місця в хостелі відразу декільком співробітникам своєї організації, можна знизити ціну.

Насправді способів, як розповісти про свій бізнес, існує багато. Головне, якісно скласти маркетинговий план хостела, відштовхуючись від цільової аудиторії, попиту в вашому місті, конкурентних переваг і вашого бюджету.

№.РекламаЦіна (грн.)
Разом:3 000 гривень
1.Листівки (1 тис. Шт.)500
2.вивіска2 500
3.Візитки (100 шт.)250
4.Розміщення оголошень на сайті (1 місяць).125

Підсумок бізнес плану — доходи і витрати для відкриття хостелу

Для початку варто підсумувати, у скільки обійдеться відкриття хостелу. Виходячи з розрахунків бізнес плану, ця сума складе близько півмільйона гривень.

№.Стаття витратСума (грн.)
Разом:214 500 гривень
1.відкриття ІП500
2.Оренда квартири + оплата комунальних послуг12 500
3.Закупівля меблів, техніки і побутових приладів141 500
4.Заробітня плата82 500
5.Реклама6 500

Загальна сума чимала, але стартові вкладення повинні досить швидко окупитися.

Як розрахувати прибуток на нашу бізнес плану:

 1. Гроші ми будемо брати за 12 годин проживання.
 2. Наша квартира розрахована максимум на 12 осіб.
 3. За одне місце людина повинна заплатити приблизно 400 гривень. Ціна буде залежати від того, які умови для проживання ви надали людям.
 4. При щоденній наповненості хостела в 10 чоловік за 1 місяць роботи ви отримаєте дохід в розмірі 240 000 гривен.

На нашу бізнес плану, щомісячні витрати, які вважаються постійними — це оренда житла, оплата комунальних послуг (світло, вода, газ + інтернет) і реклама. У підсумку чистий прибуток складе 18 500 гривень. З неї ви будете платити податок в розмірі 2 475 гривень.

, Що підрахунки по бізнес плану хостелу приблизні. У бізнесі все індивідуально.

Щоб заощадити на закупівлю меблів і техніки, купуйте речі б / у. Ідеально, якщо у вас є своя квартира з ремонтом і меблями. Тоді витрати на відкриття хостелу будуть мінімальними, а окупність прийде за 2-3 місяці. В іншому випадку, термін збільшиться до 12-14 місяців.

Бізнес план хостела показав, що повна окупність настане приблизно через півтора року. Бізнес вигідний, але є ризики. Наприклад, ви можете відкритися за всіма правилами, використовувати маркетингову стратегію, але безліч клієнтів так і не з’являться.

Крім того, робота хостела має сезонний характер. Також врахуйте, що в провінціях міні-готелів практично немає, бо немає попиту на подібні послуги.

Щоб поліпшити умови проживання відвідувачів, і тим самим збільшити потік клієнтів, пропонуємо вам придумати стратегічний план, як поліпшити свій хостел.

Наприклад, запропонуйте клієнтам приготування сніданку за гроші. Якщо в місті є пам’ятки, то проводите екскурсії. Закупити сувенірну продукцію або замовте магнітики в якості подарунка гостям зі своїми контактними даними. Таких нюансів багато, і врахувати їх все можна тільки в процесі ведення бізнесу.

Рейтинг
( 4 оценки, среднее 4 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: