Бізнес-план організації інтернет-магазину

Як ви думаєте потрібен бізнес-план інтернет-магазину для його створення, наприклад, бізнес-план інтернет-магазину одягу? На це питання може бути тільки дві відповіді, і який з них правильний ви можете вибрати самі після того, як ознайомитеся з описом типового проекту.

Інтернет-магазин

 

Резюме

Даний проект являє собою бізнес-план інтернет-магазину з терміном окупності в один рік.

Цілі проекту:

 1. Створення високоприбуткового підприємства
 2. Організація отримання стабільного прибутку
 3. Задоволення ринку торгівлі товарами самого різного характеру з можливістю замовлень через мережу Інтернет з будь-якою формою оплати і доставкою покупок на будинок.

Джерело фінансування проекту: власні кошти або банківський кредит

Форма ведення підприємницької діяльності: ІП

Повна вартість реалізації проекту: 500 000 гривень

Термін окупності: 6 місяців

Закладена в розрахунки процентна ставка: 25%

Загальна сума виплат по відсотках складе: 62 500 гривень

Дохід інвестора становитиме: 62 500 гривень

Виплати кредитних коштів та відсотків за кредитом почнуться з першого місяця реалізації проекту.

Основні етапи реалізації проекту

Початок реалізації проекту – безпосередньо після прийняття бізнес-плану Замовником, або після одержання кредитних коштів.

Основні етапи реалізації цього проекту, умови і терміни їх виконання представлені у Таблиці №1:

Етапи виконання проектуТерміни виконання
Укладення інвестиційного договору1 місяць
Отримання позикових коштів1 місяць
Внесення в держреєстр, постановка на облік
в адміністративних і податкових органах
1 місяць
Підбір місця розташування та оформлення
документації
1-6 місяців
Придбання та монтаж обладнання1 місяць
Підбір персоналу1 місяць
Проведення маркетингової кампанії1-24 місяця

Загальний опис проекту

Створення інтернет-магазину призначене для реалізації продукції різного призначення шляхом продажу її за допомогою створеного інтернет-ресурсу з можливістю будь-якої форми оплати та доставкою покупок в будь-яку зазначену точку.

В порівнянні із звичайним магазином, будь це магазин одягу, продуктовий магазин, або будь-який інший інтернет-магазин має ряд переваг, серед яких основні — це:

 • Можливість швидкого початку роботи
 • Можливість організації інтернет-магазину з меншим стартовим капіталом
 • Зменшення постійних витрат за рахунок відмови від оренди або придбання торгових площ, оплати праці продавців, і багатьох інших факторів
 • Більш швидка окупність проекту
 • Можливість більш широкого охоплення цільової категорії покупців
 • Розширені можливості для проведення маркетингової кампанії

Потенційним споживачем послуг інтернет-магазину може стати практично будь-який користувач мережі Інтернет, бажає заощадити кошти та/або час на покупки, або придбати такий товар, придбати який звичайним шляхом або в звичайному магазині неможливо.

Клієнти магазину

З точки зору експертів ринку, яка підтверджується численними успішними стартапами, організувати найпростіший інтернет-магазин з нуля можна всього за кілька днів. При цьому можна обійтися без оренди офісу та складу для зберігання товару, підбору команди співробітників, і оренди спеціально виділеного інтернет-сервера. Почати роботу можна прямо вдома за комп’ютерним столом, придбати домен, орендувати віртуальний хостинг, а доставку купленого товару виробляти прямо зі складських приміщень постачальників, з якими попередньо потрібно укласти договір. Почасти це нагадує схему дропшиппинга (докладніше читайте за посиланням).

Як придумати доменне ім’я для свого інтернет-ресурсу

Вибір домену для свого інтернет-магазину аналогічний зі схемою придумування назви звичайного магазину. Основними методами для цього є:

 • «Мозковий» штурм
 • Оформлення замовлення на неймінг на одній чи декількох бірж фріланса

Для успішної роботи інтернет-магазину доменне ім’я повинне відповідати деяким критеріям:

 • Бути співзвучним тематиці бізнесу або продаваних товарів
 • Легкість написання, вимови і запам’ятовування
 • Бути вільним, тобто незареєстрованним ким-небудь іншим

В даний час реєстратори доменних імен пропонують на вибір понад 740 різних доменних зон, з яких фактично для бізнесу підійде не більше десятка. Топ-4 найбільш популярних зон – це .ru, .com, .net, .org.

Робота над інтернет-магазином

Безпосередня розробка інтернет-магазину може обійтися в суму від 20 до 150 тисяч гривень, остаточна ціна залежить від того, які саме роботи по створенню магазину будуть входити в цей «комплект»:

 • Дизайн сайту
 • Проектування
 • Програмування
 • Копірайтинг
 • Наповнення товарами
 • Просування сайту в інтернеті

Ще одна стаття витрат – це оффлайн-платежі. До них у першу чергу необхідно віднести оплату реєстрації ІП (як правило, ця форма підприємницької діяльності є оптимальною для інтернет-магазину), придбання ноутбука або комп’ютера, оргтехніки (при необхідності), оплати послуг інтернет-провайдера, оплата мобільного зв’язку з покупцями для уточнення замовлення, і т. д.

Крім інших витрат окрема рядком повинні бути виділені кошти на рекламу інтернет-магазину в інтернеті. Найбільш ефективними рекламними сервісами на сьогоднішній день є:

 • Яндекс.Директ
 • Яндекс.Маркет
 • ru (колишній сервіс pokupki.rambler.ru)
 • Google Adwords
 • Google AdSense

Необхідно використовувати також і розміщення на інших рекламних ресурсах, типу Avito, Tiu.ru і т. д. Регулярна підтримка, розвиток і просування інтернет-магазину в інтернеті складуть близько 50% всіх необхідних витрат.

Початковий етап роботи інтернет-магазину не вимагає наявності штату постійного персоналу, власник магазину може особисто виконувати обов’язки адміністратора сайту, копірайтера, менеджера по замовленнях, бухгалтера, вантажника, і кур’єра. У процесі розширення бізнесу всі ці посади мають бути по мірі виникнення необхідності зайняті реальними людьми – кваліфікованими співробітниками.

На сьогоднішній день вакансії адміністратора інтернет-магазину і копірайтера – одні з самих затребуваних на ринку інтернет-праці, поряд з програмістами і розробниками інтернет-ресурсів. У перспективі – створення власної кур’єрської служби, що працює в межах межі міста, району, області. А також надання консультаційних послуг щодо вибору, використання, обслуговування і ремонту тієї чи іншої продукції.

Інтернет-шопінг

Для виходу на точку беззбитковості інтернет-магазин повинен щомісяця заробляти суму, рівну періодичним (щомісячним) витратам плюс окупити початкові витрати.При цьому потрібно врахувати податкові відрахування і непередбачені витрати.

продавати в інтернет-магазині

найактуальніше питання початківця інтернет-підприємця: який товар вигідно продавати в інтернеті? Однозначної відповіді на це не існує. Все залежить від дуже багатьох факторів, в тому числі від структури написання бізнес-плану інтернет-магазину. В діаграмі №1 наведено категорії найпопулярніших товарів, що реалізуються за допомогою інтернет-магазинів:

Що продавати в інтернеті

останнім часом часто практикується створення інтернет-майданчиків для торгівлі. Тобто певний сайту надає свої послуги інших інтернет-ресурсів для розміщення на своїх площах» з товарів певних категорій. В якості прикладу можна привести сайт Activizm.ru.

Основними завданнями власника інтернет-магазину на стадії розробки проекту будуть:

 • Визначення товарного асортименту (якщо інтернет-магазин не створюється в допомогу просування оффлайн-магазину з уже діючими продажами)
 • Визначення дизайну інтернет-магазину
 • Розробка рекламної концепції, і способів просування інтернет-магазину
 • Оптимізація всіх закладених у розрахунки витрат
 • Бізнес-план створення інтернет-магазину

Технічні моменти бізнесу

найголовніше в технічному виконанні інтернет-магазину більшість фахівців вважають грамотну верстку, зручну і зрозумілу навігацію по магазину, якісні фотографії товарів, привабливі опису продукції, яка реалізується, та складання бізнес-плану інтернет-магазину. Особливу увагу у цьому списку необхідно приділити фотографій, які з часом можна доповнити ознайомлювальними відеофайлами.

Обов’язково потрібно встановити зворотний зв’язок. Це можуть бути адреси електронної пошти, юридична та фактична адреса, номери телефонів, номер ICQ, Skype, або інших месенджерів. При здійсненні покупки покупець часто робить передоплату, тому він повинен бути впевнений в тому, що він отримає бажане, і для цього йому необхідно зв’язатися з адміністрацією інтернет-магазину.

Форма оплати покупок

Можливість будь-якою зручною для покупця оплати покупки часто буває вирішальним фактором у виборі того чи іншого інтернет-магазину. На сьогоднішній день в руусскоязычном сегменті інтернету існує кілька десятків платіжних систем, серед яких найпопулярніші це:

 • Яндекс. Гроші
 • WebMoney
 • Qiwi
 • PayPal
 • Ощадбанк.Онлайн
 • Або рахунку мобільних операторів

Технічно підключити будь-яку платіжну систему до свого ресурсу досить просто, з цим після невеликої підготовки впорається будь-яка людина. Потрібно тільки вибрати необхідний функціональний модуль.

Ще один варіант оплати покупки – при отриманні товару у кур’єра. Тоді передача «товар-гроші» походить з рук в руки.

Служба доставки

Ще один важливий момент, від якого залежить успішна робота інтернет-магазину – це доставка замовленого товару. Доставкою по місту на початковому етапі роботи можна займатися самостійно, після розширення бізнесу – організувати власну службу доставки, або користуватися послугами сторонньої доставки.

Забезпечити кожного кур’єра автомобілем практично нереально. Тому як варіант, можна наймати на роботу кур’єрами людей з власним автотранспортом. Враховуючи часті затори в густонаселених містах, кур’єрам рекомендується користуватися громадським транспортом, велосипедами, або самокати. До речі, в Європі широко поширений такий спосіб доставки.

Для іногородніх відправлень відмінно зарекомендувала себе останнім часом Пошта Росії, а також кур’єрська служба СДЭК. Ці способи привабливі для покупця також тим, що він може за поштовим кодом відстежити шлях посилки з товаром, і уточнити де вона знаходиться той чи інший момент часу.

Складські приміщення для інтернет-магазину

Невеликий інтернет-магазин, який працює з 1-2, максимум 3 постачальниками цілком може обійтися без складських приміщень, відвантажуючи товар кур’єру прямо зі складів партнерів. У разі, якщо асортимент інтернет-магазину є досить широким, або ви плануєте працювати з декількома постачальниками, які, можливо, будуть перебувати у видаленні, то склад знадобиться обов’язково.

Співробітники інтернет-магазину

Для роботи на складі, обліку руху товару, відпуску товару кур’єрам, своєчасного замовлення відсутнього товару, та іншої роботи, потрібно відповідальна людина.

Також після розширення бізнесу рекомендується організувати call-центр, який буде приймати дзвінки потенційних покупців. Зв’язок з живою людиною – це часто саме те, що не вистачає людині для здійснення покупки. Російські громадяни ще не зовсім довіряють покупок через інтернет, тому спілкування має допомогти людині довіритися продавцю.

На сьогоднішній день продажами через інтернет займаються понад 70% компаній, що працюють оффлайн, не рахуючи тих, що працюють тільки через інтернет. Незважаючи на величезну кількість торгових точок у Мережі, конкуренція в різних сферах бізнесу відчувається не так сильно, через те, що в інтернеті шанси щодо залучення клієнтів у великій компанії і однієї людини – власника інтернет-магазину практично зрівнюються.

Втім, навіть незважаючи на всю гадану простоту організації бізнесу, бізнес-план інтернет-магазину з розрахунками попередньо повинен бути обов’язково складений з усіма термінами, необхідними дослідженнями.

Маркетинговий план

Перш ніж розглядати конкурентне середовище і способи залучення клієнтів, необхідно зрозуміти, що інтернет-торгівля привабливіше оффлайн-продажу, чому розвиток інтернет-бізнесу сьогодні – це стабільний дохід завтра, і чому бізнес-план відкриття інтернет-магазину необхідний для успішного старту. Насамперед потрібно зазначити, що платоспроможних користувачів інтернету з кожним днем стає все більше, так само, як і привабливість покупок через інтернет.

Частково це пояснюється більш низькими цінами на товари, ніж в офлайні. Ця можливість з’явилася у зв’язку зі скасуванням в торговельній мережі низки посередників, відсутність плати за оренду приміщення для магазину, обладнання для нього, оплати праці персоналу, і т. д.

Інша причина – це більш ефектна і ефективна реклама і наявність доступних маркетингових інструментів та рекламних сервісів, які дозволяють охопити більшу кількість цільових споживачів.

І третій довід на користь інтернет-магазинів – це можливість замовлення через інтернет таких товарів, які важко дістати на російському ринку, або клієнту потрібен оригінальний виріб.

Покупки

Для того, щоб сформувати в потенційних клієнтів позитивну думку про інтернет-магазин та підштовхнути їх до здійснення покупок необхідно проведення низки комплексних заходів:

 • Установка на сайті магазину привабливих рекламних банерів
 • Створення на сайті форми покупок
 • Створення довірчого відносини шляхом публікації контактів для зворотного зв’язку
 • Організація зручного і зрозумілого навігаційного меню
 • Проведення регулярних тренінгів з працівниками інтернет-магазину на предмет кваліфікованої роботи з клієнтами

Середня сума покупки в інтернет-магазинах представлена на Малюнку №1:

Середній чек в інтернет-магазині

Структура часткою різних форм оплати за покупки в інтернет-магазинах показана на Малюнку №2:

Структура платежів

Враховуючи всі наведені фактори можна з упевненістю стверджувати, інтернет-магазин на сьогоднішній день має зростаючу тенденцію зростання прибутку і довіри з боку покупців, чому певною мірою сприяє посилення обстановка в оффлайн-торгівлі. При достатніх інвестиціях в розвиток інтернет-магазину бізнес здатний окупитися за термін від декількох місяців до 1 року і далі працювати тільки «на прибуток».

Виробничий план

Готовий бізнес-план інтернет-магазину повинен передбачати основне технічне обладнання необхідне починаючому інтернет-підприємцю для старту бізнесу, в даному випадку — це:

 • Сучасний персональний комп’ютер або ноутбук
 • МФУ
 • Мобільний і стаціонарний телефони
 • Портативний касовий апарат (при необхідності)
 • Транспорт для доставки замовлення клієнту (автомобіль, велосипед, самокат)

Фінансовий план

Початок звітного фінансового року інтернет-магазину – січень місяць.

Основна валюта розрахунків, прийнята в бізнес-плані –  українські гривні.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: