З чого почати бізнес з ландшафтного дизайну

Порівняно новий вид послуг на Українському ринку – оформлення присадибної ділянки. Розрахована послуга на людей з достатком вище середнього по країні, мають власні будинки. Складаючи бізнес-план ландшафтний дизайн це необхідно врахувати.

Бізнес-план ландшафтний дизайн

 

Введення

Ландшафтний дизайн – це швидке озеленення ділянки, укладання садових доріжок, облаштування рукотворних водойм, фонтанів, каскадів, викладка саду каменів, гірки, висадка зеленої огорожі і декоративних рослин, робота з прикрасами із самшиту, створення зони відпочинку, будівництво альтанок, дитячих майданчиків, декорування огорожі, розподіл простору саду на зони.

Незважаючи на різноплановість робіт, що проводяться на ділянці, основні витрати при відкритті бюро – це:

 • Придбання якісної офісної техніки.
 • Установка професійного програмного забезпечення для 3D моделювання.
 • Розробка проектів для портфоліо і подальшого втілення на ділянках замовників.
 • Створення сайту з барвистою галереєю, змодельованих проектів.
 • Реєстрація бізнесу в ИФНС.

Опис бізнесу

Повний спектр послуг бюро ландшафтного дизайну не обмежується розробкою і втіленням задуму на місцевості. Багато в чому на результат будуть впливати кліматичні особливості району, складу грунту, рухливість пластів грунту. Уникнути неприємних наслідків, викликаних природними явищами, дозволять такі заходи як хімічний аналіз грунту, геодезичні дослідження місцевості.

При розробці доведеться врахувати:

 • Сонячну і тіньову сторону ділянки.
 • Захищеність його від вітру природними (природними) перешкодами.
 • Віддаленість від природної водойми.
 • Нерівності, які неможливо видалити.
 • Відстань між капітальними об’єктами.

Приклад роботи ландшафтного дизайну

Вивчивши всі нюанси, можна приступати до складання проекту. Ескіз, зроблений на папері, не відображає задум у повній мірі. Щоб клієнт зміг оцінити задумку дизайнера в повній мірі необхідно зробити макет. Простіше змоделювати ландшафт на комп’ютері, але, враховуючи викривлення, які дає монітор, професіонали як і раніше роблять макет, суворо дотримуючись масштабу.

Макет або електронна розробка надається замовнику для затвердження або уточнення деталей.

На підставі затвердженого проекту складається кошторис на проведення робіт і придбання витратних матеріалів. З цього випливає, що над складанням документації повинні працювати:

 • Фахівці з комунікацій.
 • Проектувальники (інженери).
 • Матеріалознавців.
 • Дизайнери, складові список необхідних товарів.
 • Економіст або бухгалтер.

Як правило, творчі люди, а саме вони працюють на імідж компанії, не можуть поєднувати в собі всі якості, необхідні для організації трудового процесу.

На відміну від будівельних організацій, де за ходом робіт стежить виконроб, в ландшафтному дизайні керівником є дизайнер. Він озвучує робочим завдання, розроблені фахівцями різних профілів, підбирає і замовляє необхідні матеріали, відповідні заданим планом параметрами.

Особливості характеру дизайнера, його роль на преображаемом ділянці

При виборі субпідрядників необхідно вибирати компанії, готові чітко виконувати всі вимоги щодо виготовлення деталей декору, способу установки. Ще одне правило полягає в тому, що проект вважається успішно завершеним, якщо всі етапи, проведені різними субпідрядниками, виглядають як єдине ціле.

Складність виконання цієї вимоги, за відсутності власного штату підсобних працівників у тому, що кожна компанія відповідає за якість проведення одного фронту робіт. Це необхідно врахувати при виборі дизайнера для бюро, він повинен бути непросто обізнаний у всіх тонкощах своєї професії, але і бути вимогливим керівником, заражающим своїм ентузіазмом робочих різних професій.

Інтроверт, пурхаючий ельфом, піднімає настрій людям однією своєю присутністю, вміє донести свою думку коротко, ємко, дохідливо, знайти підхід до працівників – таким повинен бути підрядник. Від взаєморозуміння в команді, нехай навіть тимчасової, залежить результат спільної праці.

Дизайнерська клумба

Опис послуг

Мабуть, найбільш затребувана послуга по перетворенню ділянки – це його озеленення. Висадка і пророщування газонної трави – справа клопітна, у багатьох регіонах результат непередбачуваний. Штучне зелене покриття суперечить поняттю дачної ділянки, на ньому повинна бути натуральна трава. Єдине виключення – майданчик для гольфу.

найшвидший результат дасть озеленення ділянки з використанням рулонного газону. Для його пророщування на місцевості потрібно кваліфікований догляд протягом двох тижнів. Обслуговування газону на цьому не закінчується, його потрібно періодично підстригати. Це може бути однією з послуг бюро ландшафтного дизайну.

Дизайнерське озеленення ділянки

Попередня підготовка передбачає вирівнювання ділянки. Буде потрібно зрізати дерен, прибрати камені – ці етапи робіт здійснюється вручну. Для остаточного вирівнювання потрібен бульдозер. Для прокладки системи подачі води не обійтися без екскаватора. Він же нагоді при заливці садових доріжок.

Щоб трава не жовтіла під променями палючого сонця, її необхідно систематично поливати. Для цього не обов’язково щоденне присутність фахівця на ділянці, достатньо встановити кілька розпилювачів води з автоматичним включенням.

Дренажна та зрошувальна системи

Зовнішній вигляд зрошувальної системи залежить від переваг замовника. Для подачі води буде потрібно установка прихованого резервуара для зберігання великого обсягу води, він же може служити для збору атмосферних опадів.

Для підйому води знадобиться насос, програмована система запуску його у певний час. Підведення труб водопостачання, установка насосного обладнання, його налагодження та налаштування проводиться вузькопрофільними спеціалістами.

Дренажна система на ділянці

Електрика і монтажника водяних систем краще мати в штаті бюро, якщо спектр послуг входять:

 • Облаштування декоративного ставка з підсвічуванням.
 • Установка каркасних басейнів.
 • Будівництво зон відпочинку з альтанками, електричними печами барбекю.
 • Створення фонтанів і водоспадів.
 • Декорування саду рослинами, для яких необхідні іригаційні системи.
Знання цих фахівців допоможуть швидко розібратися в технічних характеристиках матеріалів, їх сумісності, придатності агрегатів для застосування в певних кліматичних умовах.

Теслярі, столяри, різноробочі, будівельники

Не обійтися при створенні ландшафтного дизайну на великій ділянці без майстрів теслярської та столярної справи. Їхні послуги будуть потрібні при будівництві альтанок, красиво декоровані дерев’яних містків, прикраси парадного ганку. Навіть для оригінальної садової доріжки може знадобитися майстер, який працює з деревиною.

Різноробочі допомагають у будівництві та висадці в грунт декоративних рослин, приготування бетонного розчину і заливці підстав під доріжки. Фахівці цих профілів є в будівельних бригадах. Укладання довгострокових договорів на виконання певного переліку послуг є взаємовигідним.

Для бюро ландшафтного дизайну дружба з великою будівельною фірмою вигідна з кількох причин:

 • Готовий штат перевірених співробітників.
 • Технічна підтримка при відсутності власного автопарку.
 • Доставка на ділянку будівельних матеріалів.
 • Професійна обробка деревини на верстатах субпідрядника.

Будівельна компанія в особі бюро отримує постійного замовника послуг, сприяє розвитку бізнесу свого партнера шляхом розміщення в галереї виконаних робіт альтанки, садові меблі, дитячі майданчики, виготовлені майстрами фірми субпідрядника.

Установка габіонів для створення масивних незвичайних огорож – один з етапів, який теж можна доручити будівельникам.

Габіонів - елемент дизайну

Огорожі і роздільники зон на ділянці

При створенні ландшафтного дизайну огорожу ділянки є значущим елементом. Підбір матеріалу для виготовлення огорожі диктується зовнішнім виглядом об’єктів на ділянці. Зона відпочинку, що складається із альтанки, печі барбекю, мангали в більшості випадків стає центром. Переважання в цій зоні натуральних каменів або неокоренной деревини більш органічно виглядати в обрамленні масивних огорож з натурального матеріалу.

Дизайнерські огорожі відрізняються тим, що в їх створенні практично не використовується бетон. Камені, колоди укладаються в короби з металевої надміцної дроту – габіони.Враховуючи тяжкість наповнювачів, під ці короби заливається фундамент. Натуральний камінь сприяє створенню атмосфери старовинного замку. Найбільш часто такі огорожі використовуються на ділянках з нерівним ландшафтом.

Огородження в ландшафтному дизайні

Колоди різного діаметра стануть прекрасним наповнювачем для габіонів, встановлених навколо будинку, виконаного в стилі російського терема. І кам’яні і дерев’яні огорожі займають багато корисного місця, але на великих ділянках вони виправдані, якщо і внутрішня територія розмежовується широкими смугами роздільників з декоративних кущів або габіонів наполовину, нижче тих, що використовуються для виготовлення зовнішньої огорожі.

Перелік основних послуг

Прайс-лист на послуги компанії – це перше після професіоналізму та компетентності персоналу, що цікавить потенційного клієнта, вибирає бюро ландшафтного дизайну. Всі пункти повинні виглядати гранично ясно для розуміння.

ПослугаВартість
Розробка проекту «Стандарт»4000 грн. за 100 кв. м
Розробка проекту «Преміум»7000 грн. за 100 кв. м
План будівництва альтанки5000 грн.
Розробка зони барбекю ручної кладки9000 грн.
Візит фахівця для огляду ділянки та проведення замірівбезкоштовний
Укладка тротуарної плитки600 грн. кв. м
Насипні доріжки з підготовкою грунтуВід 1000 грн. кв. м ( в залежності вартості натурального матеріалу)
Укладання рулонного газону420 грн. кв. м
Посів злакових культур220 грн. кв. м
Композиція для клумби з однолітниками600 грн. + вартість розсади
Установка габіонів700 грн. за шт. + вартість наповнювача
живоплітЦіна договірна

Приклад дизайну на ділянці

При проведенні робіт на ділянці крім основних заходів по прикрасі ландшафту можуть знадобитися додаткові послуги. Про їх існування замовник теж повинен знати. До них відносяться:

 • Установка зрошувальної системи.
 • Підбір, закупівля, доставка саджанців.
 • Підготовка грунту під укладання газону, посів трави, висадження квітів.
 • Доставка на ділянку родючого грунту.
 • Прибирання та вивіз сміття з ділянки.
 • Протруювання бур’янів.

Вартість багатьох послуг залежить від віддаленості ділянки, розміру рослин, необхідність використання того чи іншого виду техніки, що відбивається на ціноутворенні.

Фігурні насадження на ділянці

Зелені огорожі

Різновидів зеленої огорожі безліч. Схожість з найбільш привабливими картинками із зарубіжних глянцевих журналів, де габіони є каркасом для витких декоративних рослин, дає штучний самшит. Недоліком використання його в районах з помірним кліматом можна вважати неприродність у поєднання зі снігом і голими гілками дерев.

Найбільш затребувана живопліт. У її створенні можуть використовуватися не тільки листя, але і вічнозелені насадження, легко переносять заморозки. Для підбору необхідних рослин, для яких підійде грунт ділянки, кліматичні особливості клімату, необхідний флорист.

Завдяки такому фахівцю у власному штаті легко скласти самі незвичайні клумби, радують цвітінням від ранньої весни до пізньої осені. Той же принцип використовується для декорування прибережної зони штучного ставу, альпійської гірки. Сумісність рослин, їх дія на навколишнє середовище, особливості необхідно враховувати.

Висновок! Для роботи з рослинами необхідний спеціаліст з особливими, заглибленими, знаннями з ботаніки.

Клумба безперервного цвітіння

Для того щоб клумба радувала своїм різнобарв’ям не один рік, доцільно підбирати для неї багаторічні рослини. На відміну від клумб з однорічними рослинами, цю не потрібно оновлювати щорічно. Догляд за нею буде обмежуватися прополкою, підгодівлею, підрізуванням багаторічних кущів.

Низькорослі рослини, не перевищують висотою 30 см – це:

 • Флокси.
 • Карликові айстри.
 • Герані.
 • Пеларгонії.
 • Аквілегії.
 • Гвоздики.
 • Обрієти.
 • Сукуленти.
 • Тирличу.
 • Братки.
 • Карпатські дзвіночки.
 • Незабудки.
 • Мильнянки.

Клумби у ландшафтному дизайні

Правила висадки групи низькорослих рослин полягають в наступному:

 1. Для пишного цвіту їм необхідно багато сонячного світла.
 2. Підгодовуються ці рослини спеціальними комплексними добривами. Азотні сполуки не застосовуються для квітучих рослин, вони необхідні декоративної зелені.
 3. Висадка низькорослих декоративних рослин проводиться з невеликим інтервалом.
 4. Прополка повинна проводитися регулярно, щоб бур’яни не заважали зростанню культурних насаджень.

Другий ярус – багаторічні рослини середньорослі, висотою від 30 до 80 див. Вони мають більш щільні стебла. Багатьом з них необхідні підпори і захист від вітру. До цієї категорії відносяться:

 • Півонії.
 • Жоржини.
 • Радіоли рожеві.
 • Лілейник.
 • Троянди.
 • Деревій.

Для кожного з цих видів рослин є оптимальна підживлення. У зимовий час кущі зберігаються завдяки правильній підготовці. Вони так само потребують підрізання. На відміну від низькорослих рослин ця категорія квітучих рослин потребу в особистому просторі. Завдяки більш рідкісною висадці квітучі кущі розростаються без допомоги садівника.

У завершенні формування квітучого куточка висаджуються високорослі рослини, що перевищують 80 см у висоту. Чим пишніше кущі цього ярусу, тим краще природна захист нижчих рослин від вітру.

Увага! На відміну від багаторічних квітників, однорічні дають більшу різноманітність образів саду протягом теплого сезону. Навесні для них використовуються крокуси, тюльпани, гладіолуси. Влітку їх змінюють нігтики, симподии, айстри, вьюнки, бегонії.

Рукотворні ставки

Перш, ніж братися за облаштування саморобного ставка, необхідно уточнити його призначення. Від цього буде залежати хід робіт, відповідно буде відрізнятися і підбір обладнання, рослин, матеріалів.

Для декоративного ставка можна використовувати готову силіконову чашу. Для ставка з рибками цей варіант може стати недоречним з огляду на особливої чутливості риб до штучних матеріалів.

Увага! Грунт в штучному водоймищі з рослинністю знаходиться не тільки під гідроізоляційної плівкою, але і поверх неї, що необхідно для висадки рослин.

Як для ставка з рослинами, так і заселеного рибками необхідно вибрати місце приховане від прямих сонячних променів. Основною прикрасою і механізмом природного очищення ставу будуть рослини.

Флора штучного ставка

Для прибережної зони необхідно вибрати рослини, які захистять воду від сонця, зміцнять грунт своїми коренями. Щоб не засмічувати водну гладь насінням, краще віддати перевагу не квітучим рослинам з декоративним листям. Такі ж вологолюбні рослини можна запропонувати клієнтам і для декорування зони поруч з фонтаном або водоспадом.

Для ставка необхідно використовувати 5 видів рослинності:

 • Глибоководні.
 • Оксигенераторы.
 • Плаваючі.
 • Мілководні.
 • Прибережні.

Дизайнерський ставок

Кожен з видів рослин в ставку повинен виконувати якусь функцію. Крупнолисті глибоководні рослини, які прийнято вважати чисто декоративними, захищають воду від сонця, що трохи знижує швидкість розмноження плаваючих рослин, мікроорганізмів.

Знижують їх популяцію і оксигенераторы за рахунок поглинання вуглекислого газу і мінералів. Призначення цієї групи рослин, які не відрізняються помітною виразною красою суцвіть, полягає в очищенні води. При розведенні риб у ставку ці рослини незамінні, тому що вони природним чином насичують його киснем.

Увага! Щоб стримати мимовільне розростання глибоководних і болотних рослин, їх можна висаджувати в горщиках, чого не можна зробити з плаваючою ряскою та іншими рослинами, яким не потрібно закріплення за грунт.

Освітлення декоративних ставків, фонтанів, садових доріжок

Краса ландшафтного дизайну днем добре видно, у вечірній час в нього можна додати романтики, підкреслити красу будівель, посилити магію водних об’єктів, позначити садові доріжки.

Для цього використовуються різні світильники, гірлянди, підводні прожектори, світні камінці. Освітлення додає саду привабливий вигляд, воно розробляється як завершальна стадія проекту. Основне завдання дизайнера по освітленню – створити казку для жителів, тобто, практично всі освітлені точки, ставок, альпійська гірка, альтанка повинні бути видимим з вікон будинку.

Увага! Освітлення – це один з пріоритетних напрямків діяльності бюро ландшафтного дизайну взимку.

Прикраса території світяться фігурками тварин, казкових героїв, фасадів будинків, огорожі незвичайними композиціями з гірлянд, преображення дитячих майданчиків та зон відпочинку дозволяє дизайнерам не залишитися без заробітку взимку, коли для висадки дерев та проведення земляних робіт просто не сезон.

Заготівлею каркасів можна зайнятися вже влітку, тому що наплив замовлень планується на переддень новорічних свят. Широкий асортимент дозволить замовникам отримати бажані прикраси для саду в лічені дні, а то й години.

Освітлення ділянки

Окрема сторінка в фотогалереї дозволить замовникам швидко зорієнтуватись в асортименті. В якості додаткової послуги можна запропонувати клієнтам оренду світяться садових прикрас. У будь-якому випадку для зберігання металевих садових фігур потрібно склад, як і для інвентарю по догляду за зеленими насадженнями, водоймами, басейнами.

Аналіз ринку

Особливості аналізу ринку при відкритті бюро ландшафтного дизайну полягають в тому, що доводиться досліджувати не стільки відповідний сегмент, скільки попит на послуги бригад будівництва приватного сектора, альтанок, придбання металевих огорож, кованих воріт, світильників і декоративних прикрас для саду. Виходячи з отриманих даних, можна робити висновки про те, наскільки популярним у місцевого населення стане бюро.

При зборі даних для статистики сміливо можна опустити будівництво дачних будиночків на площі, що не перевищує 15 соток. Ландшафтний дизайн вимагає простору, вартість її досить висока, отже, цільова аудиторія – це люди з достатком вище середнього.

Перш, ніж складати бізнес-план бюро, необхідно поцікавитися середніми заробітками в районі. Уточнити процентне співвідношення людей з високим рівнем доходів.

Маркетинговий план

Маркетинговий план бюро – один з найважливіших. Від його, логічності, ефективного цілеспрямованого дії згідно його пунктів залежить успіх справи.

Рекламні матеріали повинні дійти до потенційних замовників послуг. Реклама в місцевих газетах, на радіо і каналах телемовлення дасть охоплення тільки жителів району. Для замовників, які періодично бувають у населеному пункті, проїжджаючи по ньому лише для того, щоб досягти свого дачної ділянки, повинні знати про існування бюро. Для цього потрібні рекламні щити, на узбіччі проїжджої частини.

Найбільш ефективними можна вважати групи в соціальних мережах. Не обов’язково мати в них власну групу, адже вірусна реклама куди більш цікава. Фотографії з незвичайними за своїм виглядом альтанками, квітниками, фонтанами, прикрасами на дачних ділянках, ідеї по прикрасі парадного ганку і фасаду будинку привертають увагу аудиторії. Для того, щоб помістити фото на сайті будівельної організації, у безкоштовній групі оголошень не потрібно багато часу.

Приблизна або точна вартість об’єкта – це ще один плюс в актив компанії. Знаючи вартість вподобаного об’єкта, більше людей зацікавляться послугами компанії, розцінки якої здадуться їм розумними і посильними.

Співпрацю з будівельною організацією – це ще один з варіантів розширення власної клієнтської бази. Співпрацювати з сильною фірмою значно вигідніше, ніж конкурувати. Створюючи власний сайт, необхідно представити власні проекти, альтанки, печі, мангали, прикраси для саду, освітлювальні прилади виробників, з якими ви маєте намір працювати.

Проведення ландшафтних робіт

Принцип маркетингової компанії такий: спочатку компанія працює на імідж, після чого назва бюро буде служити рекомендацією.

Виробничий план

Виробничий план бюро ландшафтного дизайну має всього кілька пунктів:

 • Підбір світлого, просторого приміщення.
 • Облаштування її у відповідності зі статусом фірми.
 • Закупівля комп’ютерів, спеціалізованих робочих і демонстраційних столів.
 • Установка професійного програмного забезпечення.
 • Фіксовані години прийому відвідувачів в офісі.

Прайс-лист компанії – один з інструментів, що допомагають заслужити довіру клієнта. Другий гарант для замовника – це заздалегідь відомий бюджету на розробку та втілення проекту на місцевості.

Макет ландшафтного дизайну

Вартість розробки проекту може бути фіксованою, а може залежати від кількості соток землі, які необхідно облагородити.

План проведення робіт:

 1. Складання проекту – 3 дні.
 2. Затвердження, внесення правок замовником – 1 день.
 3. Доопрацювання проекту – 2-3 дні.
 4. Остаточне узгодження, затвердження проекту.
 5. Складання кошторису на матеріали – 1 день.
 6. Підписання договору – 1 день.
 7. Реалізація в залежності від обсягу робіт.

Розробка проектів – цілорічний дохід компанії. Реалізація проектів на місцевості, в середній смузі Росії, обмежена за часом з середини квітня до середини жовтня. Це вносить в розмірений графік робіт необхідність введення ненормованого робочого дня в теплу пору року при проведенні робіт безпосередньо на ділянці.

Організаційний план

Реєструвати бюро, яке працює з підрядниками, доцільно як індивідуальне підприємництво, вибравши при цьому спрощену систему оподаткування. У різних регіонах процентна ставка варіюється від 6% до 15%.

протягом 1 місяця з дня затвердження бізнес-плану необхідно:

 • Зробити реєстрацію в ИФНС.
 • Орендувати і відремонтувати офісне приміщення.
 • Облаштувати приймальню та робочі кабінети дизайнерів.
 • Закупити офісну техніку та витратні матеріали.
 • Встановити необхідне для ефективної роботи.
 • Найняти співробітників.
 • Укласти договори з підрядниками і постачальниками.
 • Провести рекламні заходи.
 • Наповнити сайт компанії.

Координацією дій співробітників, розробкою маркетингових ходів, кадровою політикою займається власник бізнесу. Він же проводить переговори з представниками фірм-постачальників, виробників обладнання або їх офіційних представників, укладає договори на поставку товарів і проведення певного фронту робіт. У творчості по складанню проектів професіоналам надається карт-бланш. При необхідності підбору будівельних матеріалів залучається матеріалознавець субпідрядника.

В штаті бюро повинен бути власний бухгалтер, який працює на постійній основі. Фактично штат бюро – це:

 • 2-3 дизайнера-проектувальника.
 • Флорист-дендролог.
 • Бухгалтер.
 • Адміністратор (власник бізнесу).

Ландшафтний дизайнер

Під час міжсезоння оклад основних працівників зберігається.

ПосадаОклад, грн.Кількість штатних одиниць, осібСума в місяць, грн.
Бухгалтер17000117000
Дизайнери32000396000
Флорист + водій28000128000
Секретар12000112000
Виконавчий директор25000125000
Разом:178 000

Враховуючи 30-відсоткові щомісячні відрахування в соціальні фонди, до цієї суми необхідно додати ще 53400 грн. Щомісячний витрата на заробітну плату складе 231 400 грн.

Фінансовий розділ

Передбачувані витрати в зіставленні з доходами від виробництва при розробці і втіленні 3-х проектів за один календарний місяць по середньостатистичному благоустрою ділянок, дають підставу припускати, що проект окупиться протягом трьох років з урахуванням сезонного спаду попиту на послугу.

Щомісячні витрати бюро

НазваСума, грн.
Оренда приміщення40 000
Сайт + реклама10 000
Комунальні послуги7000
Стільниковий зв’язок + інтернет2500
Представницькі витрати10000
Управлінські витрати12000
ПММ +10000
Зарплата + соц. відрахування231 400
Податок41 300
Разом:364 200

Одноразові витрати при відкритті бюро

НазваВартість, грн.
Ремонт косметичний20 000
Меблі95 000
Офісна техніка65 000
Садовий інвентар, інструменти27 500
Автомобіль ГАЗель (вантажний)570 000
Сайт (візитка)35 000
36 000
Реклама22 000
Реєстрація3 300
Послуги юриста20 000
Інше14 000
Разом:1 155 300

До отриманої сумі залишається тільки додати оборотний капітал в сумі 70 000 грн. Враховуючи середньостатистичний чек на послуги 1 300 000 грн., виходить, що бюро буде рентабельним, так як чистий дохід з одного клієнта складає від 250 000 до 350 000 грн.

Аналіз та страхування ризиків

Статистика показує, що у бізнесі по розробці та здійсненню проектів ландшафтного дизайну ризики мінімальні, але все ж вони є. Від деяких невдач, таких як втрата важливої інформації, що тягне за собою сплату неустойки, незапланована втрата доходу з незалежних від організації причин, втрата робочого обладнання в надзвичайну подію, настає страховий випадок, якщо цей ризик застрахований.

Сподіватися на виплату страховки можна, але краще такі випадки прогнозувати і запобігати.

РизикСпособи виходу із ситуації
Зниження доходу від діяльності нижче запланованогоПерегляд цінової політики бюро, залучення додаткових маркетингових можливостей.
Зубожіння населенняПерегляд спектру послуг, зниження витрат у процесі роботи, нові договори, надання знижок і розстрочки клієнтам.
Зростаюча конкуренціяРобота на імідж компанії, інформаційні матеріали в пресі, барвисті фотографії соц. мережах, інтерв’ю в ЗМІ.
Сезонне зниження прибуткуДиректорський фонд, створений в пік сезонного попиту на послугу.
Неустойка в результаті несвоєчасного виконання завдань субпідрядникомРобота з постійним компаньйоном. При укладанні кожного договору прописувати пункт про штрафні санкції за зрив терміну здачі об’єкта.
Здорожчання матеріалівПерегляд постачальників, прямі договори з виробниками, перехід з брендів на аналоги того ж якості.
Втрата документації з ПКОбов’язкове створення копій на електронних носіях, захист комп’ютера від програм-шпигунів, вірусів, використання ліцензійного ПЗ, мережевого розгалужувачі, безперебійники.
Падіння рейтингу компанії«Чорного піару» можна протиставити «сарафанне радіо».
Вірусна реклама, розміщення роликів в інтернеті про проведення робіт на ділянках замовників з результатами «до» і «після». Ведення блогів, участь в тематичних форумах.

Щоб робота над іміджем компанії не була періодичною, а сайт бюро постійно зміцнювався і підвищував позиції в Топі видачі пошуковими системами, його необхідно постійно наповнювати матеріалами, що цікавлять відвідувачів цільової аудиторії.

Готовий дизайн

Висновок

Для того щоб відкрити бюро ландшафтного дизайну, мало бути талановитим художником, необхідно мати організаторську жилку. При позитивному настрої, умінні змусити клієнта повірити в успіх справи, починати бізнес можна і без технічної бази. Головне, щоб компанія підрядник мала всі необхідні інструменти для роботи на ділянці і добре налагоджені зв’язки з доставки сипучих матеріалів.

Вміючи проектувати дизайн ділянки, залишиться лише правильно підібрати саджанці, консультуючись з фахівцями або самостійно вивчаючи особливості рослин. Правда, перелік надаваних послуг доведеться значно зменшити. В кінцевому підсумку бюро розширить рамки проведених етапів, тому що проведення комплексу робіт однією компанією вигідніше замовнику, ніж нескоординовані дії декількох розрізнених бригад. Реальність така, що бізнес, який має оборотний капітал, технічну базу, презентабельний офіс швидше почне приносити солідний прибуток.

Як відкрити бізнес з ландшафтного дизайну — поради фахівців

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: