Бізнес на вирощуванні малини

Для сучасних фермерів існує маса можливостей побудувати успішну справу. Одним з варіантів, гідних розгляду, може стати бізнес на малині. Адже ця ягода високо затребувана споживачами, а трудовитрати на її вирощування мінімальні. Крім того, збільшити дохід тут вийде не тільки з торгівлі урожаєм. Тому дізнаємося деталі і можливі шляхи реалізації такого проекту.

Вирощування малини як бізнес

Через високий вміст вітамінів та інших корисних речовин малина завжди користується високим попитом.

Як правило, вирощування малини як бізнес приносить досить непогану виручку, хоча таке заняття, на жаль, є сезонним. Правда, в період плодоношення при хороших обсягах врожаю ви зможете заробити досить багато. Адже при щільній посадці з однієї сотки землі вийде зібрати близько 200 кг ягід. Мінімальний заробіток складе 30 000 гривень.

Крім високої рентабельності проекту і стабільної популярності товару, ягоди практично не вимагають догляду, що істотно знижує і собівартість подібної продукції. Звичайно, полив рослинам необхідний. Але це, мабуть, єдина стаття поточних витрат.

Як бачите, розведення малини як бізнес виглядає дуже привабливим проектом. Тим більше таке заняття підійде жителям сільської місцевості, які мають власними ділянками. Постараємося прояснити деякі деталі, щоб визначити, чи відповідають ці факти дійсності.

Вибір формату діяльності

Сьогодні фермери практикують розведення ремонтантних і багаторічних Малинників. Як правило, звичайні ягоди трохи виграють в смаку і ароматі. Правда, врожаю вони дають менше, ніж ремонтантна малина. Вирощування і догляд (відео) за обома сортами зазвичай простий — адже рослини мають непоганий імунітет до захворювань і досить стійкі до несприятливих погодних умов.

Основною перевагою ремонтантних ягід вважають можливість плодоношення на перший рік посадки. Крім того, з таких сортів рослин за сезон у вас вийде зібрати два врожаї. Але відзначимо, що для жителів північних регіонів це, швидше за все, буде неможливо через раннього настання заморозків.

Серед придатних для бізнесу сортів ремонтантних ягід можна виділити Джон Дожі. Ці рослини відмінно плодоносять (до 190 кг з однієї сотки) і непогано адаптуються. Різновид Полка за кожен період дозрівання дасть близько 100 кг врожаю, але при цьому рослини дуже стійкі до різних захворювань і шкідників. Також ці сорти вийде вирощувати природним способом без застосування опор. Хіба Топ — відмінно приживаються вид з хорошим імунітетом. Правда, тут знадобиться монтаж шпалер для підтримки зростання саджанців.

Останнім часом фермери віддають перевагу ремонтантним сортів ягід через їх високу врожайність і швидкості дозрівання.

Звичайно, для бізнесу придатні і дворічні сорти. Наприклад, найбільш вигідною покупкою тут стануть паростки різновиди Октаві. З однієї сотки таких посадок ви зможете зібрати до 240 кг врожаю, не дуже піклуючись про профілактику хвороб і паразитів. Хорошим вибором буде і Malling Juno — скоростиглий і урожайний вид. Крім того, збір ягід з кущів значно полегшить відсутність шипів на стеблах рослини. Відмінні показники врожайності має польський сорт Плашка.

Ці кущі переносять заморозки до 30 градусів, але вимагають регулярного догляду і захисту від різних захворювань.

Методика отримання хорошого врожаю

Як стверджують досвідчені фермери, технологія вирощування малини не представляє особливої  складності. Найчастіше отриманий результат буде залежати від правильного вибору гранту і відповідного для нього виду рослин. Переважно хороші показники відзначають на піщаних грантах середньої кислотності, що не перевищує значення в 6,2 pH. Крім того, територія посівів не повинна бути затінена.

Технологія вирощування малини

Підготовка ділянки — найважливіший етап при посадці малини

Безумовно, перед посадкою рослин землю треба очистити від бур’янів і збагатити мінеральними поживними речовинами. Зазвичай для цього відмінно підійде деревна зола. Посадку кісткової проводять у вересні або жовтні — приблизно за місяць до промерзання гранту. Для цього буде потрібно прокопати траншеї з орієнтуванням північ-південь на глибину до 12 см. При цьому дотримуйтесь інтервали між посадками приблизно в 1,2 метра — такий захід сприятиме нормальному повітрообміну при подальшому розростанні чагарнику.

Якщо Грунь недостатньо легка, укладіть в траншеї дренаж — дрібні камінці. Зверху їх потрібно накрити піщаної подушкою, а потім — шаром родючого гранту. Само собою, в такій ситуації глибина канавок повинна бути більше на висоту покладеного вами шару.

Висаджені паростки заливають великою кількістю рідини і обрізають на висоту до 15 см від рівня гранту для зимівлі. Коли обраний вами сорт потребує встановлення додаткових опор, виготовляють легкі кілочки, між якими натягують садову струну. Під час цвітіння саджанці потребують помірного поливу і обробці. Взагалі, малина — вологолюбна рослина, але надмірне зрошення може привести до загибелі більшої частини врожаю.

Етапи реалізації проекту

Почати свою справу можна, засудив лише кілька соток особистого городу, а з часом розширитися і планувати вже промислове вирощування малини. Бізнес-план розробляється ідеї в будь-якій ситуації повинен детально описувати розміри стартових інвестицій і врахувати можливі ризики. Так, слід прорахувати вартість матеріалу для посадки, придбання системи зрошення і проти паразитних препаратів, а також інші можливі витрати.

Після написання загальної стратегії, потрібно визначитися, доцільним буде офіційне оформлення. Адже вирощуючи продукцію на території, площа якої не перевищує один гектар, ви можете не проходити реєстрацію. Плануючи, все ж, відкрити ІП, вибирайте спрощену форму оподаткування — ЄСП. Такий вид внеску дозволяє виплачувати 6% загальної валової виручки. Далі, можна приступати до безпосередніх дій щодо здійснення задуманого.

Ділянка

Плануючи масштаби бізнесу, враховуйте витрати на придбання саджанців. Крім того, для збору врожаю на занадто великій ділянці знадобиться залучити найманих працівників. Це ж, у свою чергу, вимагатиме додаткових витрат на виплати окладів. Тому доцільно починати справу, засіявши приблизно 10 соток.

Ділянка для вирощування малини

Фермеру-початківцю не варто починати працювати з надто масштабної територією — досить спробувати вести бізнес на кількох сотках.

До слова, щоб заповнити всю територію кущами, доречно спочатку сформувати маткову посадку, придбавши рослини частково. Так, ви зможете вибрати оптимальний сорт ягід і визначитися з доглядом за рослинами. Наприклад, засіявши територію на третину, вже через два роки ви зможете отримати малинник, що займає всю відведену площу. Само собою, ділянка повинна бути добре освітленим і захищеним від протягів.

Придбання обладнання і саджанців

Взагалі, малина як бізнес не передбачає занадто високих вкладень в оснащення. Коли ви починаєте справу на особистому присадибній ділянці, як правило, все необхідне для запуску проекту вже є. Адже потрібно лише ручної культиватор і система поливу посадок. Однак якщо ви не маєте в своєму розпорядженні подібної технікою, її придбання може обійтися до 100 000 гривень.

Тепер перейдемо до посадкового матеріалу. Середня вартість втечі ремонтантних сортів становить близько 75 гривень. А звичайні багаторічні рослини можна придбати трохи дешевше — близько сотні рублів за втечу. Щоб засіяти три сотки, буде потрібно витратити близько  11 000 —  13 000 гривень. Якщо розраховувати посадку приблизно 75 кущів на кожну сотню квадратних метрів. Звичайно, зменшити ці витрати ви зможете, наприклад, спробувавши здійснити вирощування малини з насіння в домашніх умовах. Відео, представлене нижче, допоможе вам дізнатися подробиці цієї технології.

Пошук співробітників і шляхів збуту

Коли розміри вашої території посадок невеликі, залучення найманої праці навряд чи буде доречним. Як правило, допомога тут може знадобитися лише під час збору врожаю. Більшість підприємців, зайнятих в такій області, практикують залучення членів сім’ї до справи, а не використання найманої праці. Адже впоратися з подібною нескладним завданням в силах навіть дитина.

Коли мова йде про істотні габаритах посадок, можна найняти двох помічників для збору і сортування ягід. Причому доцільно комплектувати штат сезонними працівниками. Зазвичай оклад на таку вакансію не перевищує  50 000 гривень.

Перейдемо до способів і засобів реалізації товару. Легкий і не вимагає яких-небудь витрат шлях — продаж врожаю оптовикам. Правда, з огляду на низькі ціни на продаж такої продукції, ви не зможете вийти на поріг рентабельності і справа буде збитковим. Тому продумайте можливість самостійної реалізації ягід. Непоганим варіантом тут буде укладати договори на постачання з переробними підприємствами або закладами громадського харчування.

Вирощування малини в домашніх умовах як бізнес

Намагайтеся реалізувати урожай самостійно — так, ви збільшите прибуток.

Збільшити надходження виручки вийде і іншим шляхом. Реалізуючи саджанці, ви забезпечите досить істотний додаткове джерело заробітку. Багато зацікавлених в розведенні врожайних сортів дачники і фермери готові придбати здорові і міцні кущики. Пропонувати свою продукцію ви зможете, розміщуючи повідомлення на мережевих дошках оголошень відвідуваних і популярних сайтів.

Підведення економічних підсумків

Постараємося з’ясувати приблизні розміри вкладень і прибутку, здійснюючи посадку рослин на 10 сотках. Отже, на старті проекту вкладення будуть складатися з таких позицій:

  • оформлення -750;
  • придбання необхідної техніки 100 000;
  • саджанці для 10 соток -56 250;
  • можливі позапланові витрати 6500.

Почати бізнес ви зможете, маючи в своєму розпорядженні капіталом 163 500 гривень. Звичайно, обладнаний системою поливу ділянку і наявність культиватора значно зменшать цю суму. Крім того, ми не формуватиме маточник, оскільки плануємо розширення бізнесу. Тепер позначимо приблизні поточні річні витрати. Їх перелік буде наступним:

  • комунальні витрати -37 500;
  • придбання добрив -7500;
  • податки -18 000;
  • інші витрати — 12 000.

Отже, за рік ми імовірно витратимо на функціонування бізнесу близько 75 000 гривень. Причому заробити вийде до 300 000 гривень. Тобто, планований прибуток складе 225 000 гривень, а справа окупить себе за перший сезон.

Бізнес-план по вирощуванню малини

Детальні розрахунки вкладень в справу і прогнозування можливих обсягів прибутку допоможуть вам визначитися, наскільки бізнес буде вигідним.

Звичайно, наведені розрахунки досить умовні, адже урожай буде залежати від безлічі факторів: погоди, якості гранту і саджанців, а також можливості швидко реалізувати свій продукт. Тому, починаючи бізнес, не втрачайте з виду навіть несуттєві дрібниці і тверезо оцінюйте можливі ризики.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: