Бізнес план для відкриття дитячого садочка: скільки буде коштувати і що потрібно, щоб відкрити цей бізнес

Для молодих батьків отримання місця в дитячому садку державної власності часто стає цілою проблемою. Місць там часто не буває, а чекати, поки звільниться, можуть не всі — декретну відпустку має свої тимчасові рамки. Так батьки стикаються з проблемою — з ким залишати дитину? Найняти няню — вихід, проте далеко не для всіх він прийнятний. По-перше, це значні грошові витрати. По-друге, не відвідуючи дитячий сад, дитина буде обділений спілкуванням з ровесниками, що може негативно позначитися на його розвитку. Тому найкращим варіантом для батьків стає приватний дитячий сад, про відкриття якого і піде мова далі.

Вартість відкриття дитячого садка

Розмір вкладень у відкриття приватного дитячого садка буде залежати від багатьох факторів.  Можна відкрити великий заклад, а можна і маленький садок, так скажемо, домашнього типу.  Також впливає рівень і кількість наданих основних і додаткових послуг. Однак існує мінімальний набір базових послуг, які повинен надавати кожен дитячий садок — це нагляд, догляд за дітьми та надання необхідного харчування.

Якщо ви хочете відкрити дитячий садок, який буде надавати також і освітні послуги (підготовка до школи, вивчення іноземних мов), а також комплекс заходів щодо всебічного розвитку дитини, то сума вкладень буде значно відрізнятися від варіанту з базовими послугами. Отже, для відкриття приватного дитячого садка на 10 осіб сума мінімальних витрат складе майже 5200 доларів спочатку + близько 3000 доларів щомісяця. Окупність такого дитячого саду складе приблизно один рік.

Вибір приміщення

Значна частина успіху приватного дитячого садка як бізнесу буде визначатися приміщенням, яке для нього обрано. Турботливі батьки хочуть, щоб їхня дитина проводила час в затишному і комфортному приміщенні. Звичайно, власнику бізнесу буде простіше залагоджувати юридичні питання, якщо приміщення під дитячий садок буде знаходитися в його власності. Однак, найчастіше відповідне приміщення все ж береться в оренду.

З точки зору клієнтів (тобто, батьків дітей) найкращим приміщенням для дитячого саду буде просторий світлий будинок з прилеглою до нього територією дитячого ігрового майданчика, звичайно ж, оточене огорожею.

Облаштування дитячого садка

Кожен дитячий садок складається з трьох, так званих, зон: ігрова зона, обідня і спальна. Кожна з них повинна бути оформлена відповідними меблями — стільцями, столами, ліжками, шафами. Згідно з державними стандартами, стільці в дитячих садках не повинні перевищувати 34-х сантиметрів у висоту, а столи повинні бути не вище 54-х сантиметрів. Це потрібно враховувати. Матеріал, з якого виготовлена  меблі, бажано повинні  бути гіпоалергенним і високоякісним. Пам’ятайте, що цими меблями користуватимуться маленькі діти, тому щоб уникнути їх травмування, вона не повинна мати гострих країв і кутів.

На підлозі замість килимів рекомендується використовувати ліноліум, так пилюка не буде накопичуватися, і відповідно, діти не будуть її вдихати. У ванних кімнатах і туалетах необхідно покласти спеціальні килимки, які вбережуть дітей від ковзання і падінь.

Ігрову кімнату необхідно забезпечити стільцями, столами (наприклад, для малювання), і набором іграшок. Також необхідно подбати про те, як іграшки будуть зберігатися в тому час, коли діти не будуть ними зайняті. Найзручнішим і поширеним в дитсадках варіантом зберігання іграшок є підвісні сітки.

Якщо у вашому дитячому садку надається ще і послуга підготовки дітей до школи або вивчення іноземних мов, то необхідно зробити навчальну кімнату. У ній будуть знаходитися парти, дошка і стелажі з навчальним матеріалом.

Крім перерахованих приміщень, які повинні знаходитися в дитячому саду, необхідно також облаштувати кухню, в якій буде вестися приготування їжі для дітей. Досить буде базового набору кухонного обладнання: плита, холодильник, витяжка, раковина, стіл, а також посуд, столові прилади. Також не забудьте про передпокої, в якій діти будуть роздягатися і роззуватися. Там повинні знаходитися шафки для верхнього одягу і полиці для взуття, а також дитячі лавки.

Підбір персоналу

На яку посаду ви б не наймали людину на роботу в дитячий сад, він в будь-якому випадку повинен мати високу кваліфікацію і достатній досвід. Адже мова йде про роботу з маленькими дітьми. Мінімальний склад приватного дитячого садка — це вихователі, педагоги, медична сестра, кухар, нянечки (часто вони виконують і функції прибиральниць), а також, охоронець. Бажано найняти кваліфікованого бухгалтера, якщо ви самі не можете впоратися з веденням бухгалтерської звітності.

Укладання договорів з клієнтами

Приватний дитячий садок — це надання певних послуг, тому тут дуже важливо грамотно складати і укладати договори з клієнтами.  Якщо у вас недостатньо досвіду в бізнесі, то рекомендується скористатися порадами компетентного юриста. Важливо правильно скласти договір, в якому будуть чітко прописані всі надані послуги, права та обов’язки обох сторін, а також вартість послуг.

Якщо батьки збираються віддавати дитину в дитячий сад на неповний день (забирати після обіду), то в такому випадку ціна одного дня перебування дитини в дитячому саду повинна бути трохи нижче. Також рекомендується визначити і прописати в договорі етапи вирішення спірних і конфліктних ситуацій, які можуть виникнути між керівництвом дитячого садка і батьками дітей.

 

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: