Бізнес план виробництва шоколада

Шоколад є невід’ємною частиною раціону практично кожної людини. Всім відомо, що цей продукт підвищує настрій, заряджає бадьорістю і допомагає впоратися зі стресом, тому користується популярністю покупців в будь-які часи, а значить, його виготовлення та продаж — це майже безпрограшна варіант підприємницької діяльності. Бізнес-план виробництва шоколаду допоможе правильно організувати підприємство і зайняти гідне місце на ринку.

Оглядовий розділ

Існує два варіанти ведення даного бізнесу:

  • створення самостійного підприємства і робота від свого імені;
  • покупка франшизи відомого виробника, що має на увазі використання у виробництві його технологій, вже зарекомендували себе з позитивного боку, а також продаж товару під розкрученою торговою маркою.

Якщо підприємець не має досвіду в цій сфері діяльності, але розраховує на швидке отримання прибутку, доцільніше скористатися другим способом.

Опис підприємства

Головне значення для досягнення успіху має якість продукції. Бізнес-план виробництва шоколаду повинен містити вичерпні відомості про постачальників сировини і обладнання, щоб підприємець мав можливість вибрати краще за найбільш доступною ціною. Виробництво можна розташувати в будь-якому місці, з якого можна без проблем доставляти товар в роздріб. Підприємство може працювати від імені ВП.

Бізнес-план виробництва шоколаду передбачає створення виробництва по випуску цукерок, батончиків і шоколадних плиток з їх подальшою поставкою в роздрібну мережу. Реалізація кінцевого споживача може здійснюватися шляхом укладення договорів з уже діючими торговими точками або за допомогою відкриття власних магазинів.

Аналіз ринку

В даний час на російському ринку присутня величезна кількість як зарубіжних, так і вітчизняних виробників шоколаду, тому конкуренція досить висока. З іншого боку, переважна більшість з них пропонують продукцію для повсякденного вжитку, а шоколад — це не тільки звичне ласощі, але і прекрасний презент. Мабуть, кожна людина періодично стикається з проблемою вибору подарунків, особливо, якщо привітати потрібно мало знайомої людини. Оригінально оформлений шоколад ручної роботи стане ідеальним вирішенням цієї проблеми. Таким чином, найбільш підходящими варіантами для завоювання ринку є:

  • робота по франшизі, яка не потребуватиме значних вкладень в рекламу і витрати зусиль на розкрутку нового бренду;
  • створення оригінальній подарунковій продукції, орієнтованої на забезпечених покупців і середній клас.

В останньому випадку необхідно проводити періодичні рекламні кампанії в ЗМІ, а також розклеювати оголошення в громадських місцях.

Виробничий план

Площа приміщення залежить від обсягів виробництва, в будь-якому випадку вона не може становити менше 70 м2. Крім виробничого залу, де будуть встановлені печі і робочі столи, необхідний склад для зберігання сировини. Приміщення повинно бути погоджено з СЕС, пожежної служби та Росспоживнаглядом. У бізнес-план виробництва шоколаду також необхідно включити штатний розклад. Кількість працівників також визначається масштабами підприємства. Невеликий цех можуть обслуговувати близько 16 робочих при змінному графіку. Крім того, буде потрібно адміністратор, менеджер продажів, технічний персонал, вантажники, водій з вантажною машиною, а також продавці при наявності власного магазину.

Фінансовий план

Щоб отримати чітке уявлення про величину необхідних витрат, а також майбутнього прибутку, потрібно скласти план доходів і витрат.

Витрати

Початкові витрати на відкриття невеликого цеху площею 70 м2:

Виробниче обладнання700.000
Ремонт приміщення200.000
Реклама, узгодження та інші  витрати100.000
Разом1.000.000

Поточні витрати:

Оренда50.000
Зарплата200.000
Закупівля продуктів300.000
Комунальні послуги та інші поточні витрати100.000
Разом650.000

Доходи

Середньомісячна виручка750.000
Щомісячний прибуток100.000

При грамотній організації збуту підприємство окупиться вже через 10 місяців.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: