Як відкрити сміттєпереробний завод і скільки це коштує в Україні?

Скільки потрібно грошей для відкриття сміттєпереробного заводу

За попередніми розрахунками, на відкриття заводу з переробки сміття потрібно інвестувати близько 2 300 000 гривень:

 • Підготовка майданчика — 250 000 грн.
 • Придбання і доставка комплексу ММК-100 «під ключ» — 2 200 000 грн.
 • Підключення електроенергії — 25 000 грн.
 • Реєстрація бізнесу, узгодження, дозволи — 60 000 грн.
 • Інші витрати — 50 000 грн.

Потреби ринку

Необхідність будівництва сміттєпереробних комплексів складно переоцінити. Процес життєдіяльності великих міст залишає після себе мільйони тон сміття та відходів, більшість з яких міська влада змушена просто спалювати. Утилізація сміття у такий спосіб є вкрай шкідливою для екології, так як продукти спалювання залишаються в атмосфері. А якщо звалище знаходиться поруч з містом (що буває найчастіше), то будь-який попутний вітер принесе всю «кіптяву» місцевим жителям.

Будівництво ж сміттєпереробних заводів може докорінно змінити ситуацію. Такі комплекси в процесі переробки сміття не забруднюють атмосферу, не виробляють будь-яких викидів і стоків. Тому такі підприємства можна розміщувати в безпосередній близькості до міста. Результат переробки відходів — компост, крихта ПЕТ, брикети чорних і кольорових металів, шлакоблоки, скло-порошок, агломерат і так далі. На виході ми отримуємо продукцію, вкрай важливу для багатьох галузей, в тому числі промислового виробництва, будівництва і харчової промисловості.

Великий плюс у відкриття подібного виробництва з точки зору бізнесу в тому, що сировина (сміття) дістається заводу безкоштовно. При тому, що продукція, яка отримується в результаті переробки, за якістю нічим не гірша спеціалізованих виробництв. Більш того, за рахунок безкоштовного сировини на виході виходить продукція з більш низькою собівартістю, а значить і з більш низькою і конкурентоспроможною відпускною ціною.

Опис продукції

Підприємство планує випускати такі види продукції: шлакоблоки, компост, брикети кольорових і чорних металів, скло-порошок, агломерат, крихту-ПЕТ.

План заводу — випускати до 1,1 тони переробленої продукції в зміну (8 годин). Щомісячний обсяг виробництва в такому випадку складе 24,2 тон.

Ціни на продукцію будуть наступні:

 • Компост — 6 грн /кг;
 • Крихта ПЕТ — 17 грн/кг;
 • Брикети чорного металу — 5 грн/кг;
 • Скло-порошок – 5 грн/кг;
 • Шлакоблоки – 1 грн/кг.

Підприємство буде працювати 22 дні на місяць в одну 8-годинну робочу зміну. Середня відпускна ціна кілограма виробленої продукції складе 7 гривень. Таким чином, потенційний оборот сміттєпереробного підприємства складе 146 400 гривень на місяць або 1 756 800 на рік.

Вибір приміщення для виробництва

Для розміщення виробництва буде орендовано земельну ділянку площею 35 соток у муніципалітету за пільговою ставкою (соціальний проект). Відстрочка по орендних платежах складе 2 роки.

Яке обладнання вибрати для виробництва

Виробництво буде представляти із себе мобільний сміттєпереробний комплекс ММК-100 «Н», вартістю 2,1 мільйона гривень.

Модуль встановлюється на рівну площадку (наприклад, з бетонних плит) і не вимагає будівництва фундаменту. Довжина комплексу становить 20м, а ширина 12 м.

До складу заводу входять наступні складові:

 1. Гідроцикли;
 2. Дозатори;
 3. Агламератор;
 4. Брикетувальний прес;
 5. Сортувальний транспортер;
 6. Магнітний барабан;
 7. Контейнер для збору металу;
 8. Пульт управління;
 9. Подрібнювач харчових відходів;
 10. Подрібнювач мінеральної частини, що подає транспортер.

Завод споживає всього 7 кВт.

Підбір персоналу

Завдяки високій автоматизації для обслуговування переробного заводу потрібно всього 2 робочих (оператора). Постачати сміття і відходи можна як власним автотранспортом (з найманим водієм), так і приймати сировину від сторонніх організацій. Для реалізації переробленої продукції буде потрібно влаштувати менеджера зі збуту.

Також, необхідний начальник виробництва, технолог і охоронці. Бухгалтера можна влаштувати на неповний робочий день (за договором аутсорсингу). Загальний штат співробітників складе 6 осіб. Щомісячний фонд оплати праці буде дорівнює 40 тисяч гривень.

Яку систему оподаткування вибрати для сміттєпереробного заводу

В якості організаційно-правової форми буде зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю в складі двох засновників. Система оподаткування організації — ССО (спрощена система оподаткування), 15% від прибутку. Ліцензування подібної діяльності не потрібно.

Фінансовий план

Постійні щомісячні витрати сміттєпереробного заводу

 • Заробітна плата + страхові відрахування — 60 000 грн.
 • Комунальні витрати (електроенергія) — 15 000 грн.
 • Витрати за договорами (бухгалтерія) — 4 000 грн.
 • ПММ — 7 000 грн.
 • Реклама — 10 000 грн.
 • Амортизація — 5 000 грн.

Разом — 101 000 гривень.

Щомісячні витрати по бізнес плану складуть 101 тисячу гривень, щорічні — 1212 тис. гривень.

Структура витрат підприємства виглядає наступним чином:

Розрахунок валового і чистого прибутку представлений в таблиці — прогноз доходів і витрат сміттєпереробного заводу:

[table id=3 /]

Скільки можна заробити на сміттєпереробному заводі

Чистий прибуток за підсумками місяця роботи складе 57 005 гривень. Рентабельність переробного підприємства дорівнює 56%. Окупність вкладень, з урахуванням періоду на розкрутку бізнесу, настане через 46 місяців роботи.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: