Як організувати маршрутне таксі (бізнес-план)

Пересування в межах населених пунктів і між ними не завжди зручні на особистому транспорті. У багатьох людей немає можливості придбати машину, деяким вона не потрібна, але добиратися до об’єктів їм потрібно щодня. Саме тому попит на послуги маршрутного таксі стабільно високий, незважаючи на збільшений відсоток автовласників. Відкриття бізнесу, заснованого на перевезеннях, є прибутковим, але витратним в плані вкладень, однак грамотно складений бізнес-план маршрутного таксі дозволить обійти більшість «підводних каменів» при організації бізнесу.

Бізнес-план маршрутного таксі

Резюме

Організація бізнесу спрямована на створення служби маршрутного таксі. Основне направлення підприємства – надання послуг населенню міста у сфері пасажирських та транспортних перевезень.

Основні цілі проекту:

 • Отримання прибутку і доходу від перевезень.
 • Задоволення у повному обсязі потреб клієнтів у пасажирських перевезеннях, забезпечення належного комфорту і безпеки.

Передбачається, що бізнес буде затребуваним, отже, рентабельність підприємства буде високою – в районі 15-20%.

Організація пасажирських перевезень

Загальний опис проекту

Відкриття підприємства, заснованого на перевезеннях по певній лінії (маршруті), як перспективний і сучасний бізнес, має такі завдання, вирішувати які необхідно не тільки на етапі запуску, але і протягом усієї подальшої роботи для успішного просування і вдосконалення підприємства:

 • Забезпечення населення міста і гостей місцевості зручним, швидким і сучасним автотранспортом.
 • Отримання стабільного прибутку від здійснюваної роботи.
 • Подальше розширення (збільшення одиниць техніки на маршруті, скорочення інтервалу очікування.
 • Створення робочих місць для населення міста.

Для вирішення поставлених завдань бізнесменові необхідно враховувати особливості вибраного напряму діяльності, пов’язаної з набором персоналу (водіїв), оплати держмита, необхідністю проходження щорічного техогляду.

Аналіз галузі

Проведення аналізу обраного напрямку діяльності – необхідний елемент для відкриття стабільно приносить прибуток підприємства. Аналіз ринку в обраному регіоні (великому місті) дозволить встановити приблизний попит на послугу і в наслідок розрахувати рентабельність майбутнього підприємства. В середньому показники попиту на маршрутне таксі, як спосіб пересування становить від 70% до 90% великих і середніх містах і 55-60% — у сільській місцевості.

Аналіз галузі в бізнес-плані

Аналіз ринку

Відкриваючи бізнес в основі якого лежить маршрутне таксі, слід попередньо (перед збором і подачею документів), провести аналіз ринку в певній місцевості, де планується здійснення подальшої роботи. Великі компанії займають до 80% ринку.

Оцінюючи параметри конкуренції і можливість входу на ринок, можна з упевненістю стверджувати, що маршрутне таксі, як бізнес буде прибутковим підприємством, якщо правильно розрахувати фінансові вкладення, провести маркетингову стратегію і вибрати оптимальні методи завоювання ринку та залучення клієнтів.

Аналіз конкурентів

Аналізуючи конкуренцію у вибраному сегменті діяльності, важливо враховувати, що у великих містах вона на високому рівні, оскільки крім маршрутного, працює і звичайне таксі, автобуси та інші види громадського транспорту. У деяких містах є монополісти, що надають свої послуги на більшості маршрутів. У невеликих місцевостях конкуренція нерідко буває нульової. Тут важливо враховувати крім попиту, ще й стан доріг.

Аналіз конкурентів

Аналіз ризиків

Основні ризики в цьому напрямку бізнесу пов’язані з високою конкуренцією в обраному для роботи регіоні. Отже, існує ймовірність, що попит на послугу буде не достатньо великим, щоб підприємець зміг швидко вийти в нуль за витратами і почати отримувати дохід.

Також ризики пов’язані з придбанням неякісних машин (тому краще на першому етапі купити 1-2 автомобіля). Найму персоналу (водіїв, перш за все, слід приділити особливу увагу, так як з цим етапом також пов’язані певні ризики – люди повинні мати досвід відповідної роботи (не менш 1 року) і стаж водіння – від 4-5 років.

Маркетинговий план

Для реалізації маркетингової складової бізнес-плану з відкриття маршрутного таксі, слід дотримуватися наступних перевірених і дієвих принципів:

 • Облік діючої в регіоні динаміки ринку (надання послуги, якої немає у інших компаній).
 • Упор на якість, комфорт і безпека – необхідно представити сервіс з кращого боку, розробити власний дизайн, вказати доступну ціну, створити систему знижок і бонусів, що буде додатковою рекламою для підприємства.
 • Відкриття сайту з описом послуги компанії і всіх переваг, які отримає клієнт, вибравши маршрутне таксі компанії.
 • Рекламна компанія в інтернеті (банери).
 • Роздача листівок і візитних карток з описом послуг, надаються маршрутним таксі і її основних переваг перед конкурентами.
 • Розробка запам’ятовується слогану і логотипу.
 • Рекламна компанія в соціальних мережах.

Виробничий план

Грамотно складений виробничий план, що враховує всі можливі нюанси майбутньої діяльності, дозволить швидко розвивати і вдосконалювати бізнес, тим самим отримувати хороший дохід від наданих послуг в найкоротший час.

Необхідне приміщення, обладнання

Для того щоб відкрити бізнес в сегменті перевезень, потрібно орендувати приміщення для офісу компанії і гараж для автомобілів. Важливо закупити необхідні інструменти та обладнання для здійснення своєчасної перевірки технічного відповідності параметрам безпеки автомобілів перед виходом на маршрут. Обладнання: інструменти, зарядні пристрої для акумуляторів, запчастини та деталі для машин.

Також необхідно обладнати місце для проведення поточного ремонту. На оренду гаража (близько 80 кв. м) потрібно витратити близько 100 тисяч на місяць, офісу (40-50 кв.м) –25-30 тисяч на місяць, закупівлю обладнання та інструментів – 150 тисяч гривень.

Гараж для маршрутного таксі

Автопарк

Сформувати автопарк – відповідальний етап відкриття бізнесу. На початковому етапі функціонування компанії рекомендується закупити 1-2 автомобіля (мікроавтобуса, бажано іноземного виробництва, так як термін служби автомобіля складає не менше 7 років без капітального ремонту). Сума витрат складе в районі 1-1.5 млн гривень.

Автопарк маршрутного таксі

Розробка маршруту

Створення маршруту для подальшої роботи має стати основним завданням на етапі підготовчих робіт. Для цього необхідно ретельно вивчити вже діючі напрямки руху всього суспільного (наземного транспорту). Можна скористатися вже розробленими (якщо конкуренція не велика). Важливо пам’ятати, що новостворений маршрут руху повинен бути узгоджений та затверджений у Міністерстві транспорту.

Схема маршруту руху таксі

Організаційний план

Для відкриття бізнесу потрібно найняти персонал. На першому етапі він може складатися 2-4 водія (залежно від кількості автомобілів і графіка роботи). Надалі число водіїв буде збільшуватися. Крім того, потрібно найняти:

 • Диспетчера.
 • Бухгалтера.
 • Механіка.
 • Лікаря.

Додатково в штат слід включити прибиральників.

Оформлення бізнесу, необхідні документи та ліцензії

Організаційно – правовою формою організації бізнесу може бути як ІП, так і ТОВ. Необхідні документи:

 • Свідоцтво про постановку на податковий облік.
 • Виписка з ЕГРІП.
 • Ліцензія на здійснення перевезень.Ліцензія на пасажирські перевезення
 • Оформлена страховка.
 • Талони на всі автомобілі.
 • Договори оренди приміщень.
 • Відкриті банківські рахунки.
 • Оформлені фізичну та юридичну адреси.

Також у всього персоналу повинні бути оформлені договору на роботу (трудові книжки), у водіїв додатково діють водійські посвідчення відповідної категорії. Інформацію про те, які податки платить ПІДПРИЄМЕЦЬ можна знайти тут http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html

Графік відкриття

Відкрити і запустити бізнес можна півроку (з січня по червень). У січні потрібно вибрати місце для організації стоянки і відкриття офісу, заплатити оренду (можна скоротити витрати і оплачувати її не відразу за весь рік, а кожен місяць). У лютому-квітні – розробка маршруту, проведення рекламної компанії, закупівля автомобілів та облаштування гаража і сервісу, а також медичного кабінету. У травні здійснюється найм персоналу, оформлення документів. Червень – старт перевезень.

Фінансовий план

Витрати на відкриття (одноразові):

 • Оренда та оплата комунальних послуг – близько 200000 гривень.
 • Персонал (зарплата) – 150000 гривень.
 • Обладнання -150000 гривень.
 • Оплата страховки – близько 100000 гривень (залежить від кількості автомобілів в парку).
 • Придбання автомобілів – в середньому 2 млн гривень.

Також потрібно закупити паливо, витратні матеріали для обслуговування машин – це ще близько 250-300 тисяч гривень

Щомісячні витрати

 • З/п персоналу – 100000-150000 гривень.
 • Закупівля палива та інших матеріалів – 350 тисяч гривень.
 • Непередбачені витрати – 60000 гривень.

Дохід складе близько 350 тисяч з 1 машини в місяць, прибуток після виплат та податкових відрахувань за умови наявності в автопарку 2 машин – близько 100 – 150 тисяч гривень (в перший час). Рентабельність виробництва становить у цьому випадку 20%. Окупність вкладень – 1-2 роки.

Висновок

Бізнес на відкриття маршрутного таксі принесе прибуток за умови уважного підходу до його організації. Він вимагає врахування багатьох нюансів, але дозволяє за короткий час розвинути підприємство й нарощувати клієнтську базу.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: