З чого почати тепличний бізнес (бізнес-план)

Тепличний бізнес – це унікальна підприємницька діяльність, заснована на застосуванні спеціалізованого обладнання, призначеного для створення оптимальних умов для різних рослин, тому навіть у зимовий час є можливість вирощувати різну зелень, ягоди, фрукти або овочі, що користуються високим попитом, тому прибуток від роботи буде високою. Бізнес-план тепличного господарства дозволить суттєво полегшити організацію цього бізнесу.

Бізнес-план тепличного господарства

Опис проекту

Перед початком роботи слід визначитися з тим що саме буде вирощуватися в теплиці, де вона буде розташовуватися, якими буде обладнана елементами, а також коли буде здійснюватися діяльність.

Цілі та завдання

Основною метою є отримання прибутку, для чого виконуються завдання:

 • Створення оптимальних умов для вирощування певних рослин або культур.
 • Знаходження постійних і великих каналів збуту.
 • Моніторинг конкурентів, щоб отримувати певні конкурентні переваги.
 • Створення робочих місць для працівників у процесі розвитку бізнесу.

Вибір теплиць

Тепличний бізнес може ґрунтуватися на роботі виключно в літній час або цілий рік. У першому випадку купуються спеціальні літні теплиці, не оснащені системою обігріву і штучного освітлення. Вибираються для вирощування сезонні товари, що користуються високим попитом. Такий бізнес принесе непоганий прибуток, однак він буде сезонним, тому доведеться розподіляти прибуток, отриманий восени, на весь рік.

Теплиці для бізнесу

Цілорічний бізнес на теплицях вважається вигідним і затребуваним. Він передбачає обладнання теплиць спеціальними системами обігріву та освітлення, тому створюються оптимальні умови для вирощування рослин навіть взимку. На таку діяльність спочатку доведеться витратити досить багато засобів, однак вона буде приносити високий прибуток, а особливо в зимовий час.

Що можна вирощувати?

Важливо заздалегідь визначитися з рослинами, вирощуваними в теплиці. Найбільш часто вибираються для цих цілей:

 • Квіти.
 • Помідори і огірки.
 • Зелень: петрушка, зелений лук або базилік.

Аналіз галузі

Перед початком роботи слід вивчити ринок і конкурентів. Це дозволить визначити складність входження в галузь, а також оцінити основні особливості інших компаній.

Аналіз регіону

Спочатку важливо оцінити стан тепличних господарств у тому регіоні, де планується здійснювати діяльність. Додатково визначається цільова аудиторія, причому вона повністю залежить від того, що саме буде вирощуватися в теплицях.

прораховується Наперед запланована кількість потенційних покупців, оскільки важливо, щоб вся вирощена продукція була продана як можна швидше. Це обумовлено коротким терміном придатності продукції.

Аналіз конкурентів

Конкуренти неодмінно враховуються на етапі планування відкриття бізнесу. Важливо визначити всі аналогічні організації, після чого оцінюються фактори:

 • Яка ними продукція вирощується з допомогою теплиць.
 • Здійснюють їх діяльність тільки влітку або цілий рік.
 • Який обсяг продукції реалізують вони за певний проміжок часу.
 • Задоволені покупці наданими товарами і сервісом.

На підставі цих відомостей можна скористатися перевагами перед конкурентами, що забезпечить залучення численних покупців.

Тепличні овочі

Аналіз ризиків

Діяльність, заснована на вирощуванні різних рослин в теплиці, так само як і будь-який інший бізнес, супроводжується певними ризиками. Однак існують і можливості, що дозволяють збільшити прибуток, тому неодмінно оцінюються всі фактори майбутньої роботи:

РизикиМожливості
Складність у продажу готової продукціїоптимальних тепличних умовах овочі, фрукти і зелень вирощуються швидко, тому в рік можна отримати до 4-х урожаїв
Висока конкуренціяБізнес відрізняється простотою, тому доступний для кожного підприємця
Обмеженість ринків збутуЗвести і обладнати теплиці просто і швидко
Сезонність цінМожливість отримати державну субсидію
Короткий термін придатності продукціїЗапускається бізнес буквально за пару місяців
Високі щомісячні витрати для зимової теплиціНе потрібно купувати більшу площу землі
За рахунок розташування землі у віддаленості від міста, її вартість буде низькою
Швидка окупність вкладень

Важливо! Запорукою успішної діяльності є налагодження постійних контактів з покупцями, причому в якості яких можуть виступати не тільки кінцеві споживачі, але і різні посередники, наприклад, магазини або ринки.

Виробничий план

Для тепличного бізнесу рішення виробничих питань – це основа роботи. Вирішуються питання щодо пошуку земельної ділянки і придбання обладнання, а також вибору посадкового матеріалу.

Необхідні площі

Для відкриття тепличного бізнесу необхідно придбати або взяти в оренду ділянку землі оптимального розміру. При пошуку враховуються моменти:

 • Віддаленість від міста і траси.
 • Можливість облаштувати теплиці, а також підвести до них необхідні комунікації.
 • Наявність місця для організації пункту охорони.
 • Прийнятна вартість.
 • Висока якість землі.

При обліку цих факторів забезпечується якісний вибір ділянки, тому всі зелені насадження на ньому будуть рости швидко, а також овочі, ягоди або фрукти будуть смачними і соковитими.

Обладнання та інвентар

Бізнес, заснований на використанні теплиць, вимагає початкових досить високих вкладень, так як набувається:

 • Безпосередні теплиці, причому їх можна зробити своїми руками або купити в готовому вигляді, а найбільш оптимальними вважаються конструкції з полікарбонату або скла.
 • Обладнання для штучного освітлення, поливу та обігріву, якщо планується здійснювати діяльність не тільки влітку, але й взимку.
 • Різний інвентар для догляду за насадженнями, а сюди відносяться лопатки, сапи, розпушувачі землі, лійки та ін

Садовий інвентар

Після підготовки всього необхідного для висаджування насаджень, починається пошук саджанців.

Саджанці та інший матеріал для теплиць

Вирощувати допускається різні насадження з допомогою насіння або саджанців. У першому випадку в домашніх умовах вирощуються саджанці, які далі переносяться у відкритий грунт. При купівлі посадкового матеріалу важливо, щоб він був якісним і здоровим.

Додатково для роботи знадобляться різні добрива та ліки для рослин.

Саджанці для теплиць

Організаційний план

Проводиться оформлення бізнесу для офіційної роботи. Здійснюється пошук працівників, якщо немає можливості самостійно займатися роботою.

Потрібний персонал

Якщо починається робота підприємцем з обмеженою кількістю грошових коштів, то всі дії він може виконувати самостійно.По мірі розвитку бізнесу буде найматися додатковий персонал. Спочатку можуть знадобитися тільки послуги професійного бухгалтера.

Оформлення бізнесу, необхідні документи

Для тепличного бізнесу допускається зареєструвати ІП, для чого готується заява, а також надається в податкові органи копія паспорта та ІПН. Якщо зайнятися попередньо складанням грамотного і точного бізнес-плану, то можна відразу отримати субсидію від держави.

Для офіційної роботи потрібна наявність документів на теплиці і землю. Які податки платить ПІДПРИЄМЕЦЬ можна дізнатися тут — http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html

Графік відкриття

Сам процес відкриття даного бізнесу поділяється на етапи:

 • Пошук землі для здійснення діяльності – 1 тиждень.
 • Укладення договору оренди або купівля землі – 1 тиждень.
 • Вибір, покупка і установка теплиць – 2 тижні.
 • Обладнання теплиць різним устаткуванням і підведення комунікацій – 3 тижні.
 • Пошук працівників – 2 тижні.
 • Придбання насіння, саджанців, добрив та інших елементів для роботи – 2 тижні.

Установка теплиці на ділянці

Таким чином, на відкриття бізнесу буде потрібно приблизно 3 місяці, після чого починається безпосереднє висаджування різних культур або рослин в теплиці.

Фінансовий план

Для відкриття тепличного бізнесу знадобиться 470 тис. грн.:

 • Придбання 5 теплиць – 190 000.
 • Організація систем поливу, підсвічування, обігріву та вентиляції – 150 000.
 • Купівля витратних елементів (насіння, добрив, саджанців та інших хімічних речовин) – 65 000.
 • Придбання інвентарю – 65 000.

Щомісячні витрати дорівнюють 208 тис. грн.:

 • Оренда земельної ділянки – 45 000.
 • Комунальні платежі – 8 000.
 • Заробітна плата – 120 000.
 • Податки – 15 000.
 • Придбання насіння, добрив та інших витратних елементів – 20 000.

Рентабельність бізнесу при грамотному налагодженні збуту дорівнює приблизно 20%, тому окупаються вкладення протягом двох років. Щомісячна прибуток зазвичай становить 35 тис. грн., що вважається непоганим результатом для бізнесу в сільському господарстві. Однак ці показники можуть істотно відрізнятися, так як вони залежать від вирощуваних культур та ситуації на ринку.

Таким чином, якщо розумно підійти до процесу відкриття тепличного бізнесу, то ця діяльність буде приносити високий дохід при невисоких вкладення грошових коштів. Вона вважається цікавою, перспективною і захоплюючою, а також з’являється все більше людей, охочих купувати в будь-який час року якісні та натуральні продукти, вирощені в місті їх проживання, тому очікується збільшення попиту і прибутку.

Невеликий відеосюжет про молодого успішного підприємця

Рейтинг
( 2 оценки, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: