Як скласти бізнес-план для подання в центр зайнятості

Щоб стати підприємцем, сьогодні просто необхідно пройти нескладну реєстрацію в Податковій службі. Але це не вирішує основне питання, від якого залежить успіх справи: де взяти початковий капітал? Отримати необхідну для запуску проекту суму можливе кількома способами, найпростішим з яких може представитися бізнес-план для центру зайнятості.

Бізнес-план для центру зайнятості

Досить часто сучасні комерсанти на початкових етапах роботи ІП звертаються за урядовою підтримкою. Їх мета — оформити дотацію по безробіттю, про яку і піде розмова. Для цього необхідно вдало розписати план реалізації бізнес-ідеї і відвести готову роботу в центр зайнятості.

Правильно оформити бізнес-план для центру зайнятості — просто чи складно? Які пункти обов’язкові до висвітлення? Що фахівці рекомендують включати, а що – не радять? Як успішно захистити готовий бізнес-проект?

Бізнес-план проекту для центру зайнятості

Відповіді на озвучені вище та інші питання представлені далі.

Державна підтримка підприємців: які сфери субсидуються

Сьогодні починаючий підприємець може відкрити бізнес за рахунок державної допомоги. Чому ж? Відповідь проста: мета державних структур у даному випадку — боротьба з безробіттям.

Поява нових підприємців гарантує додаткові стабільні робочі місця, тому держава разово підтримує малий бізнес, видаючи зазначену вище дотацію.

Що стосується конкретних цифр: до 150 000 грн. може отримати безробітний, інвалід або єдиний батько дитини. якщо діяльність підприємства включаються інші категорії громадян, субсидія не перевищує 30 000 грн.. для підтримки вже працюючого бізнесу можливо отримати не більше 15 000 гривень.

Субсидія для бізнесу

Сьогодні країна субсидує такі сфери діяльності:

 1. Сільське господарство.
 2. Послуги, що надаються населенню (інформаційні в тому числі).
 3. Інновації в галузі технологій.
Важливо! Успішне отримання субсидії на відкриття своєї справи багато в чому залежить від чисельності організовуваних робочих місць.

Як отримати субсидію в центрі зайнятості

Як стати на облік у центрі зайнятості

Перший крок до отримання субсидії – стати на облік у центрі зайнятості за місцем проживання. Само собою зрозуміло, для цього необхідно офіційно мати статус безробітного. Однак це не всі «підводні камені».

У центрі зайнятості не поставлять на облік, якщо людина:

 • Є непрацездатним інвалідом.
 • У відпустці по догляду за які не досягли триріччя дитиною.
 • Переступив поріг віку пенсіонера або не досяг 16 років.
 • Проходить навчання на денному відділенні в інституті або технікумі, училищі.
 • Трудиться де-небудь в рамках трудового договору.
 • Зареєстрований як ПІДПРИЄМЕЦЬ.
 • Значиться як засновник чинного ТОВ або такої ж організації, з часу ліквідації якої не минуло півроку.
 • Не дав згоди на пару порекомендованных центром робочих місць (у тому числі минущих) в десятиденний строк з часу реєстрації.
 • Не приходить вчасно на проходження процедури реєстрації або відгуку на запропоновані вакансії.

Як стати на облік у центрі зайнятості

Також не поставлять на облік тих, кого засудили до виправних робіт або тюремного ув’язнення, та особам, подали неправильні дані про себе чи про свій статус непрацевлаштованого.

Які документи потрібні

Для постановки на облік в центрі зайнятості потрібно взяти паспорт, трудову книжку, ідентифікаційний код, документ про здобуту освіту та довідку про розмір зарплати за 3 місяці до фінального місця роботи. Для тих, хто не працював протягом календарного року, що необхідні тільки перший і останній документи.

Успішно ставши на облік у центрі зайнятості, майбутньому підприємцю необхідно проконсультуватися з фахівцем центру, написати заяву про намір відкрити власну справу і пройти спеціалізоване тестування.

Як отримати субсидію для бізнесу

Рекомендації до складання бізнес-плану для центру зайнятості

Підприємець, який бажає скористатися державною допомогою для реалізації свого проекту, повинен розуміти, що центр зайнятості не стане фінансувати сумнівні підприємства.

Тому питання складання плану вкрай важливий, і до його вирішення потрібно підходити з усією можливою серйозністю і грунтовністю. Тоді шанси на підтримку викладеної в ньому ідеї будуть великі.

В документ необхідно включити наступні пункти:

 1. Короткий, лаконічний опис проекту: загальна характеристика бізнес-ідеї, перелік засобів, необхідних для її повної реалізації, і фінансовий прогноз прибутковості справи.
 2. Аналіз сьогоднішньої ситуації на ринку. Слід вказати основні шляхи просування пропонованого товару або послуги.
 3. Позитивні сторони проекту. Необхідно включити до бізнес-план детальний опис факторів, що можуть зробити підприємство прибутковим і успішним.
 4. Створювані робочі місця. Важливо описати передбачувана кількість співробітників фірми, зробити аналіз витрат на утримання персоналу, оренду або купівлю робочого приміщення.
 5. Попередні розрахунки першої закупівлі. Необхідно вказати собівартість закупівлі товару та інвестицій для успішного старту справи і розрахувати перші передбачувані доходи підприємства.
 6. Детальний опис виробничого процесу та способи вирішення нагальних проблем, пов’язаних з роботою підприємства.
 7. Ризики. Слід детально проаналізувати всі можливі «підводні камені», які можуть перешкодити процвітання справи, і вказати шляхи мінімізації перешкод.

Завершивши роботу над бізнес-планом для центру зайнятості, в першу чергу необхідно зберегти його у вигляді електронного документа. Далі роботу слід подати на розгляд дільничному інспектору. Спеціаліст здійснить детальну перевірку готового документа.

План дій для отримання субсидії

Робота буде відправлена в обласне відділення центру зайнятості – і так само ретельно розглянута там. У середньому перевірка займає від п’яти до двадцяти днів. Коли вона закінчиться, працівники центру зайнятості сповіщають майбутнього підприємця про результати по телефону.

Якщо одержано позитивну відповідь, можна приступати до укладання договору з ЦЗН, а потім йти в Податкову службу і реєструвати ІП або ТОВ. Після того, як бізнес почне працювати, вже діючий підприємець зобов’язаний надавати до центру зайнятості звітність щодо використання виділених коштів.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ! Іноді реєстрація ІП відбувається до подачі заяви про субсидії. У такому разі отримання державної допомоги стає неможливим, так як господар підприємства вже не має статусу безробітного.

З вищесказаного можна зробити висновок: для успішного отримання державної допомоги на розвиток своєї справи першочергово дотримуватися правильного порядку дій.

Як відбувається захист готової роботи в центрі зайнятості

Формат захисту такого необхідного для отримання державної субсидії документа залежить від регіону, де реєструється підприємство. Найчастіше захист відбувається перед спеціально скликаній комісією з декількох фахівців. Однак можуть зустрічатися і інші за форматом процедури.

що Надається до захисту проект повинен бути оформлений з використанням спеціалізованого бланка. Документи, відмінні за своєю формою, на розгляд не приймаються.

Захист бізнес-плану

Як повинен виглядати бізнес-план для центру зайнятості

Перше, що варто врахувати починаючим підприємцям, які розраховують отримати державну допомогу: план роботи майбутнього підприємства повинен бути максимально докладним.

Необхідно максимально повно відобразити наступні розділи:

 • Маркетингове дослідження.
 • Чисельність передбачуваних співробітників, розмір їх зарплат.
 • В які терміни окупляться вкладення.
 • Чіткі, ретельно продумані розрахунки фінансового боку проекту.

Структура бізнес-плану

Не слід вказувати в бізнес-плані для центру зайнятості

Нагадування! Держава не фінансує проекти, які сприймаються як несерйозні. Тому не варто подавати на розгляд до центру зайнятості такі типи проектів:

 1. Пов’язані з мережевим маркетингом ідеї, як правило, не проходять перевірку.
 2. Також серйозно не сприймаються проекти, пов’язані з грою на біржі.

Крім того, офіційно обумовлені кілька видів діяльності, які держава не субсидує:

 1. Реалізація алкогольних напоїв.
 2. Ломбард.

Зазвичай на захист бізнес-плану відводиться близько десяти хвилин.За цей час члени комісії повною мірою оцінюють ідею, її перспективи і життєздатність. Крім самого виступу підприємцю, захищає свій бізнес-план, необхідно повно і чітко відповісти на кілька запитань перевіряючих фахівців. Досить часто комісія схвалює проекти, які захищають люди, які мають освіту або досвід роботи за обраним видом діяльності.

Як отримати субсидію від центру зайнятості на відкриття свого бізнесу

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: