Як відкрити ветеринарну аптеку з нуля (бізнес-план)

Якщо не в кожній другій, то в кожній третій родині є домашній улюбленець. Більший відсоток міських жителів вважають за краще тримати вдома кішок і собак. Трохи менше населення містять гризунів, і зовсім невелика частка всіх любителів тварин прихистили у себе вдома диких екзотичних тварин. Роблячи ставку на продаж лікарських засобів, вітамінів для собак, кішок і гризунів, можна скласти бізнес-план ветеринарної аптеки, витрати на яку окупляться протягом півроку у великому населеному пункті і не більш, ніж за рік у невеликому містечку, селищі.

Як відкрити ветеринарну аптеку з нуля

 

Введення

Для відкриття бізнесу з продажу лікарських засобів для тварин необхідно мати відповідну освіту та стаж роботи за даною спеціалізацією не менше 3 років. Фахівця, що проводить відпуск лікарських засобів, необхідний сертифікат. Якщо за прилавком стоїть дипломований фахівець, то власнику бізнесу мати ветеринарну освіту не обов’язково, йому буде відведена роль адміністратора, постачальника.

Після того, як випуском вакцин, крапель, таблеток, вітамінів для тварин стали займатися приватні підприємці, якість багатьох лікарських засобів лікарі ветеринарних клінік ставлять під сумнів. Багато постачальників неякісних товарів добре відомі фахівцям, тому перед закупівлею перших партій ліків потрібно отримати консультацію практикуючого ветеринара.

Ліки для тварин у ветеринарній аптеці

Постійний діловий контакт з ветеринарною клінікою вигідний для обох сторін. Клініка отримає партії медикаментів з невеликою націнкою, а аптека отримає постійного клієнта за замовленням вакцини, перев’язувального матеріалу, мазей та інших, необхідних для роботи матеріалів. Враховуючи те, що рецепти для тварин виписуються в клініці, а наслідки від вживання неякісних ліків найкраще відомі ветеринарам, то медикаменти необхідно замовляти добре зарекомендували себе виробників.

Опис бізнесу

Для максимального залучення покупців, при наявності найближчих конкуруючих аптек, доведеться знайти недороге, розташоване ближче до центру населеного пункту, місце. Якщо ця точка вже зайнята, то можна використовувати близькість до ветеринарній клініці.

Де розташувати ветеринарну аптеку

Враховуючи специфіку товарів, обладнання для приміщення підбирається так, щоб повністю дотриматися умови зберігання медикаментів. Для деяких з них потрібно холодильник, для інших шафи, надійно захищають від світла і прямих сонячних променів.

Аптеки для тварин

В принципі, асортимент медикаментів для тварин схожий з тими засобами, що використовуються при лікуванні людей. Але все ж, далеко не всі медикаменти з людської аптеки підходять для лікування тварин навіть при значному зниженні дозування.

У список основних послуг аптеки входять:

 • Відпуск лікарських засобів за рецептами ветеринарних лікарів.
 • Продаж протиглистових коштів з розрахунку ваги тварини.
 • Продаж аерозолів, спреїв, крапель та інших форм інсектицидних засобів.
 • Перев’язувального матеріалу.
 • Шприців, піпеток.
 • Захисних післяопераційних комірів.
 • Рукавиці захищають руки від укусів тварини під час проведення медичних заходів.

Асортимент ліків для аптеки

В аптеці для тварин можна продавати не тільки основні, але і супутні товари. У списку супутніх товарів будуть:

 • Спеціалізовані корми для тварин.
 • Намордники.
 • Шлейки.
 • Нашийники.
 • Комбінезони для прогулянок.

Опис послуг

При відсутності провізора в штаті аптеки, визначається її специфіка – торгівля препаратами, виготовленими на фармакологічних підприємствах. У цьому випадку асортимент медикаментів повинен охоплювати всі можливі захворювання тварин.

Закуповувати ліки доводиться з розрахунком того, щоб реалізувати їх до дати закінчення терміну придатності, що допоможе уникнути втрат. Тут знову виникає необхідність консультації з лікарями, які ведуть статистику найбільш частих причин звернення.

Постачання ліків у ветеринарну аптеку

Маючи у своєму штаті провізора, можна виготовляти мазі, порошки та інші медикаменти, які не користуються широким попитом, на замовлення. Це турбота про тварин, що мають алергічні реакції або протипоказання до стандартних складів лікарських засобів, що постачаються фармакологічними підприємствами.

 • При укладенні договору з ветеринарною клінікою на постачання вакцин для щеплень, необхідно дотримуватися план поставок, строго відслідковувати терміни придатності препаратів.
 • Для тварин з рідкісними захворюваннями можна передбачити можливість замовлення необхідних медикаментів.
 • можливо наявність в асортименті лікувальних кормів для стерилізованих та вагітних тварин, а так само для юного потомства.
Увага! Ветеринарна аптека в сільській місцевості відрізняється від міського тим, що в її асортименті повинні бути засоби для лікування сільськогосподарської живності і вигодовування потомства.

Аптеки без цеху приготування, які торгують тільки готовими медикаментами. Їх переваги полягають в наступному:

 • Невелика площа, що позначається на вартості оренди.
 • Меншу кількість штатних одиниць.
 • Обмежена увага з боку наглядових органів.

З точністю до навпаки йдуть справи з аптекою, в якій засоби для лікування вихованців будуть виготовлятися за індивідуальною рецептурою.

Приміщення ветеринарної аптеки

Аналіз ринку

Планування будь-якого бізнесу починається з проведення аналізу відповідного сегменту ринку у власному місті, селищі. Відсутність аптеки для тварин в районі – це не завжди сприятливий знак. Можливо, що її замінюють торгові точки для тварин, що мають статус магазину.

Деякі ветеринарні клініки, при відсутності спеціалізованих аптек у власному районі, можуть реалізовувати препарати аптек з інших регіонів, на умови надання частини приміщення клініки у найм. Це один з найбільш серйозних конкурентів. До його асортименту необхідно ретельно придивитися.

Необхідно вивчити всі шляхи лікарських засобів, якими вони приходять до споживачів. Процвітаючий бізнес у наявних конкурентів – це сприятливий знак, а й певні труднощі, які полягають у тому, щоб привернути увагу потенційних покупців до своєї аптеці.

Маркетинговий план

Складання маркетингового плану починається з розробки власного знаку, який буде відображатися на вивісці. Якщо починати свій бізнес по франшизі, то цей етап відпадає сам собою. Найбільш яскравими прикладами назв аптек для тварин є:

 • «Здорові звірі».
 • «Рудий кіт».
 • «Дружок».

Кк ридумать назва для ветеринарної аптеки

Оригінальні зображення, оформлення вивіски при роботі по франшизі надаються мережею. Абсолютно незалежний бізнес вимагає додаткових витрат на розробку запам’ятовується, привертає увагу зображення. Не так-то просто придумати відповідну назву, для цього можна скористатися послугами неймеров – людей, які професійно займаються придумуванням назв, на основі представленої концепції розвитку бізнесу, цільової аудиторії і вимог замовника.

Але й ціла мережа професіоналів не завжди може швидко виправдати очікування замовника. Це передбачає те, що виставити замовлення на назву необхідно задовго до відкриття магазину. Вдале оригінальна назва – це один із способів підібрати запам’ятовується домен, що важливо в наш комп’ютеризоване час.

Сайт, на якому можна залишити заявку на препарат, уточнити наявність необхідного лікарського засобу – це допомога у пошуку покупців, розширення бази постійних клієнтів.

Візитки з адресою, контактними телефонами, адресою сайту потрібно залишити у ветеринарній клініці. Вони ж повинні бути і у співробітників аптеки на їх робочих місцях в належній кількості.

Виробничий план

Всі розділи бізнес-плану міцно пов’язані між собою двома факторами – передбачуваним попитом і початковим капіталом. Співвідношення цих параметрів, правильність прогнозування витрат і витрат безпосередньо впливає на термін окупності бізнесу.

Як працює ветеринарна аптека

Планування виробничих процесів передбачає практичне втілення кожного з його пунктів:

 1. Реєстрація аптеки ТОВ або ІП.
 2. Ліцензування діяльності.
 3. Купівля або оренда приміщення.
 4. Ремонт або перепланування приміщення.
 5. Наймання персоналу.
 6. Підбір постачальників товару.
 7. Закупівля перших партій товару у декількох постачальників.
 8. Проведення урочистого відкриття з проведенням рекламної акції.
виробничий план необхідно включити суму оборотного капіталу, він впливає на величину партій товару, відповідно, на частоту замовлень у кожного з обраних постачальників.

Організаційний план

Незалежно від того, до якої форми управління належить підприємство, якщо в ньому працюють наймані працівники, значить, основним правовим документом, що регламентує відносини працівників і роботодавця, є Трудової кодекс РФ.

Статті, що гарантують працівникам черговий відпустку, оплату лікарняного листа та інші заходи соціальної підтримки повинні бути прописані в трудовому договорі нарівні з правами і обов’язками роботодавця, передбаченими статутом виробництва.

Кого взяти на роботу у ветеринарну аптеку

При виборі 12 годинного робочого дня для працівників, величина робочого тижня не може перевищувати 48 годин. 8-годинний робочий день передбачає 40-годинний робочий тиждень з двома фіксованими вихідними днями.

Наймаючи фармацевтів на постійну роботу, необхідно розраховувати на 2 штатні одиниці, з 12-годинними змінами. Чистота в приміщенні повинна бути абсолютною, тому і прибиральницю треба найняти на повний робочий день. Враховуючи те, що наплив відвідувачів припадає на післяполуденні годинник, то приступати до роботи вона може з 12-00. Її робочий день буде становити 8 годин.

Оператор ПК – посаду, що дозволяє своєчасно відправляти заявки, робити рознесення товару за категоріями, вбивати товар з відповідними цінами в базу (торгову програму). Він же займається прийманням товару. Ненормований робочий день для цього працівника буде оптимальним рішенням. В якості компенсації йому ТК передбачено збільшений черговий відпустку (до 36 календарних днів).

Фінансовий розділ

При відкритті аптеки для тварин необхідний стартовий капітал ≈ 4 000 000 грн., якщо передбачається купівля власного приміщення. Оренда приміщення скорочує початкові витрати, але разюче збільшує щомісячні.

 • Реєстрація бізнесу (ІП), придбання штампів, печаток – 1800 грн..
 • Купівля приміщення, виведення його з житлового фонду – 3 000 000 грн..
 • Перепланування та ремонт – 35000 грн..
 • Купівля стелажів та вітрин – 24 000 грн..
 • Холодильник – 10500грн..
 • Оргтехніка – 95000грн..
 • Перша партія товару – 350 000 грн.

Яке обладнання необхідно для ветеринарної аптеки

Щомісячні витрати, за винятком 350 тисяч гривень, що постійно знаходяться в обороті, передбачаються:

 • Оплата працівникам – 85 000 грн..
 • Комунальні платежі – 12000 грн..
 • Підтримка порядку на прилеглій території – 2500 грн..
 • Оплата послуг позавідомчої охорони – 10700 грн.
Враховуючи те, що в перші місяці дохід від діяльності аптеки може бути менше, ніж витрати на її утримання, гроші на щомісячні витрати на півроку вперед повинні бути на рахунку підприємства.

Аналіз та страхування ризиків

Основні ризики – це відсутність попиту на медикаменти. При закупівлі їх з тих складів, де закуповують їх конкуренти, великий знижки запропонувати покупцям не вдасться. Підтримання стабільних цін на найбільш ходові ліки і мінімальна торговельна націнка на ліки, які привозили на замовлення – це одна з страховок по утриманню постійної клієнтури.

Теплу пору року для собак і кішок не найсприятливіший, занадто багато природних загроз підстерігає їх на вулиці. Взимку попит на краплі від кліща, алергічних реакцій очей буде значно нижче. Збільшити прибуток можна, розширивши асортимент вітамінами, пристосуваннями для чищення зубів, іграшками та кормами для тварин, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Страхування ризиків в бізнес-плані

Висновок

Розцінки на оренду приміщень, надання послуг охоронних організацій у всіх регіонах країни різні, то уточнювати суму витрат на щомісячні оплати доведеться на місцях. Заробітна плата працівників теж багато в чому залежить від місцевого коефіцієнта.

Кількість медикаментів для кішок, собак та іншої живності, яка потребує товари аптеки, на перших порах необхідно розраховувати з реєстраційних даних ветеринарних клінік населеного пункту. Під час роботи, попит внесе свої корективи.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 1 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: