Як відкрити свою ювелірну майстерню

Ніколи не виходять з моди ювелірні прикраси, вони ж є для багатьох найбільш надійним вкладенням грошових коштів, що у світлі неодноразового знецінення грошей, нестабільності вільно-конвертованої валюти, виправдано. У великих і малих містах попит на послуги золотих справ майстрів різний, що потрібно враховувати, складаючи бізнес-план ювелірної майстерні.

Як відкрити свою ювелірну майстерню

 

Введення

Для ювелірної майстерні, що надає населенню послуги з ремонту та чищення прикраси, підганяючи кілець за розміром, гравірування на годиннику, кільцях, не потрібно багато місця. Досить орендувати приміщення в 20-25м2. Цієї площі цілком достатньо для організації робочого місця майстра. Він же є приймальником замовлень і брухту, необхідного для ремонту інших прикрас.

Опис бізнесу

Бізнес, що розвивається незалежно можна зареєструвати як індивідуальне підприємництво. Надання послуг населенню в цій галузі вимагає певних знань і умінь дипломованого спеціаліста. Необхідна і ліцензію на роботу з дорогоцінними металами і камінням.

Ювелірна майстерня як бізнес

Надавати послуги безпосередньо на території ювелірного магазину, щільно взаємодіючи з його співробітниками в плані складання актів про виробничий брак, статус підприємства повинен бути не нижче ТОВ. Висновок спеціаліста або надання послуг за надання гарантійного ремонту виробу певного виробника виробляються тільки при укладенні договору.

Увага! Ювелір, який має спеціальну освіту, достатній досвід роботи може залучатись як експерт, тобто за незалежною експертизою до нього можуть звертатися приватні особи, а так само правоохоронні органи.

Інструмент, необхідний для ремонтної ювелірної майстерні

Ювелірні електронні ваги відносяться до вимірювальних предметів високого класу точності. Шукати їх потрібно серед ліцензованого лабораторного обладнання. Вартість їх варіюється від 9 до 90 тисяч гривень.

Багато ювеліри користуються більш дешевим обладнанням – механічними вагами з разновесом. Особливість експлуатації провізорського обладнання ускладнюється тим, що гирьки можна брати тільки пінцетом, щоб шкірний жир і забруднення не утяжеляли гирьки.

Золото – матеріал дорогий, кожна десята частка граму на рахунку. Розрахунок вартості виробу безпосередньо пов’язаний з вагою металу і величиною дорогоцінних і напівкоштовних каменів.

Інструменти для ювеліра

Пристосування для роботи з гарячим металом

Тигель – невелика вогнетривка ємність, яка використовується для плавлення бури – припою для дорогоцінних металів, нагрівання золота, висушування і спалювання. Виготовляються вони з дрібнозернистого графіту у вигляді троянди. Чим менше об’єм тигеля, тим швидше в ньому можна зварити сплав, тому що менше спека буде потрібно на його прогрівання. Будиночок – так називається матеріал, службовець дахом, не допускає втрати спека. Це може бути будь-жаростійкий матеріал, наприклад, лист азбесту, зігнутий навпіл.

Тигель для ювеліра

Бурошница, ємність для розігріву сплавів – невеликий кухлик з жаростійкої нержавіючої сталі з дерев’яною ручкою. Використовується, крім прямого призначення, для розведення флюсів, отбелов. Для відбілювання можна використовувати спеціальну скляну ємність з ручкою — бурошницу-отбельницу. Ціна її у 3-5 разів вище, ніж у сталевий, її можна замінити кокотницей для жульєна.

Увага! Бурошница ювеліра відрізняється загнутою вниз ручкою, що необхідно для стійкості. Ручка служить упором, це перешкоджає перекиданню ємності.

При роботі над вогнем необхідний предмет для помішування, додавання інгредієнтів. Ложкою або пальцем, не боїться опіків, є титанова паличка. По товщині вона більше нагадує в’язальну спицю.

Леткал – вогнетривка плита для пайки, відпалу та інших етапів робіт з гарячим металом. Більш цінна для ювеліра, чинящего ювелірні вироби, вертушка з дошкою. Необхідний для правки, гнуття, кування дорогоцінних металів шперак або флахейзен – маленька ковадло.

Изложница (ингус) – це чавунна форма для отримання з розплавленого металу бруска, використовується для знеособлення металів і збору відходів ювелірного виробництва. Зустрічаються і сталеві форми.

Плавильна піч для ювеліра

Основою гарячого ювелірного цеху є пальник. Вони можуть бути газовими, працюючими від балона і бензиновими, ручними, паливом для них служить пропан. Пропанові ювелірні пальника дають полум’я в 1200°C. Гідність цієї пальника полягає в регульованому потоці повітря. Вони прекрасно підходять для виготовлення сплавів тиглі з «будиночком».

Інструменти для холодної обробки дорогоцінних металів

Вальці необхідні для придання форми кілець, перстням з дроту або пластин. Вони можуть бути ручними (механічними) та електромеханічними. Вали використовуються гладкі та з насічками, невеликими виступами, для отримання Т-образного перерізу, округлого прокату, що часто використовується при виготовленні весільних широких кілець.

Майстра вибирають вальці з урахуванням асортименту виробів, що готові запропонувати своїм замовникам. Кожен вал має насічку (струмочок), крізь нього прокочуються дротяні заготовки, починаючи з більшого діаметру. Між прокат обов’язково слід процедура відпалу.

До відома! При виборі вальців необхідно враховувати твердість валів. Чим вони твердіше, тим рідше доведеться виробляти відпал.

Ювелірні ручні інструменти:

 • Фільєри для виготовлення дроту і тонких трубочок. Процес полягає в протягуванні вихідного матеріалу крізь отвори, починаючи з більшого в діаметрі.
 • Ригеля – це стержні різного перерізу і розміру. Застосовуються для формування заготовок. Ланки ланцюжків виготовляються за допомогою ригеля.
 • Флацанки – плоскогубці, круглогубці, дзьобики, мастхэва пасатижі, лещата, бокорізи – кусачки.
 • Чертилка – розмічальний інструмент для гравірування.
 • Керн – розмічальний інструмент у вигляді металевого стержня з загостреним кінцем. Необхідний для виставлення міток під точне свердління. Використовується в парі з молоточком, після удару яким, на заготівлі виходить отвір, свердління проходить рівно, без перекосів.
 • Цанговая ручка під бор, свердло, корневертку.
 • Лобзик – інструмент для выпиловки.
 • Бор – інструмент для розсвердлювання і виготовлення посадкового місця під камінь.
 • Давчик для закріплення каменів. Давчик сапожковый, для глухої закріпки.
 • Шабер для заполировки. Гостра грань шабера для зняття фаски на торці вироби, зняття нерівностей після роботи надфілем. Добре заточений шабер залишає після себе рівну глянсову поверхню.
 • Гладила для полірування вироби.
 • Штихель для гравіювання, закріпки, вирізання посадочних місць.
 • Анка для створення опуклих форм. У напівсферичну частина анки вкладається деталь. Зверху встановлюється пунзель, за нього вдаряють молотком. Так виходять опуклі форми.
 • Корневертка для кореневої закріпки каменів – конусоподібний металевий стрижень з невеликою півсферою на кінці. Використовується цей інструмент і для формування стружок акуратних кульок.
 • Миллиграф або накатка — металевий стрижень з маленьким коліщатком. Їм дрібний орнамент наноситься на виріб.
 • Надфіль – абразивний інструмент, маленький напилок.
 • Молотки – звичайний, маленький, дерев’яний, для карбування.
 • пінцети – титановий, сталевий, мідний, зворотний.
 • ручні дерев’яні тисочки.
 • Финагель.
 • Лупу, мікроскоп.
 • Штангенциркуль, мікрометр, косинець.

Ручні інструменти для ювеліра

Більшість назв інструментів для обробки металів прийшло з німецької мови. Багато інструменти, що призначаються для утримувача на супорті токарного верстата і для затиску в цангової ручці (для проведення ювелірних робіт) мають загальну назву, але разюче відрізняються один від одного розмірами.

Опис послуг

Вироби з дорогоцінних металів вимагають періодичного чищення і полірування. Для цього використовуються різні склади, пасти, відбілювачі.

У процесі носіння прикраси можуть отримати пошкодження.Найчастіше страждають замки і ланки ланцюгів. Не завжди пошкоджений замок можна підправити, частіше доведеться виготовляти для нього відсутню частину. В ремонті ланцюжків замовнику можна надати вибір між з’єднанням наявних елементів та виготовленням відсутніх.

Нерідко страждають весільні кільця і персні у людей, що займаються важкою фізичною працею. Кільця набувають форму еліпса. Для правки будуть потрібні вальці і інструменти для запису. Така ж процедура чекає кільця, які стали власнику великими або маленькими.

Зламане кільце для ремонту

Камені на перснях розхитуються або втрачаються. Заміна каменю на аналогічний вимагає від майстра навичок в ограновуванні, але щоб виготовити його потрібно сировину, відповідного кольору і розміру. Значно простіше закріпити расшатавшиеся камені. Так як варіантів кріплення каменів у ювелірних виробах використовується кілька, то й інструменти всіх необхідних типів повинні знаходитися у майстри під рукою.

Ще більше пошкоджень можуть мати сережки. На даний момент можна назвати декілька найбільш часто використовуваних застібок, про ремонт яких повинен знати майстер:

 • Англійська.
 • Французька.
 • Італійська.
 • Пусет (гвоздик).
 • Петля.
 • Булавка.
 • Скоба.
 • Кільце.
 • Кафф.
 • Зажим.
 • Продевка.

Види застібок на сережках

Деякі з цих замків можна полагодити, інші доведеться переплавляти, збираючи виріб заново. Як не дивно, але лагодження підлягають більш складні (класичні замки). Поломка дужки – це серйозна поломка, але ще гірше, коли втрачається завинчивающееся кріплення від пусет. Кожен майстер вирішує проблему зняття розміру по-своєму. Простіше зняти розміри різьби, а краще з застібки з другої сережки за допомогою 3-D принтера.

Незважаючи на широкий асортимент обручок в магазинах, є люди, які хочуть виготовити їх на замовлення. Для одних має значення ширина або дизайн, в інших є матеріал для переплавки. Причин для такого замовлення може бути безлічі, результат один – виготовлення кілець за розмірами замовника за допомогою вальців і допоміжного інструменту для плавки металу.

Аналіз ринку

Вивчення попиту на ювелірні вироби у магазинах – це показник того, що послуги з ремонту будуть затребувані. У бесіді з продавцями можна з’ясувати, наскільки часто покупці йдуть без покупки через відсутність оригінальних прикрас. Частина цих людей стане постійними замовниками штучних ювелірних виробів.

Ювелірні магазини, які отримують товари з великих заводів, потрібно розглядати не як конкурентів, а як можливість отримати постійних клієнтів на проведення експертиз щодо якості та відповідності товарів від постачальників, проведення гарантійного ремонту. Завдяки такому співдружності підприємств, що працюють в одній сфері, але надають різні послуги, клієнтська база буде загальною.

Ремонт ювелірних виробів

як серйозних конкурентів потрібно розглядати ювелірів, які мають свій стиль і постійних клієнтів. Єдиний варіант, коли люди відмовляються від послуг свого майстра –це низька якість сировини і виконання, але таке частіше зустрічається там, де йде масова штамповка однотипних виробів.

Маркетинговий план

Маркетинговий план потрібен для підприємств надають послуги ідентичні тим, що пропонують їх найближчі конкуренти. Ювелірні вироби не належать до предметів першої необхідності, тим більше до товарів широкого споживання. До їх вибору люди підходять вкрай вибірково.

Досить мати привабливу вивіску з переліком основних послуг:

 • Реставрація.
 • Ремонт.
 • Гравірування.
 • Виготовлення на замовлення.
 • Зміна розміру.
 • Закріплення каменів.
 • Пайка.
До відома! Не всі бажаючі замовити виріб готові надати власний матеріал, тому необхідно організувати скупку брухту кольорових металів у населення. Розцінки вищі, чому конкурентів – це хороший маркетинговий хід.

Щоб клієнти хотіли замовляти вироби, а не просто купувати їх у магазині, необхідно мати оформлений альбом готових робіт майстра і проектів, які можна втілити.

Виробничий план

Вибір місця розташування майстерні: житловий квартал поблизу зупинки, ювелірного магазину. Укладення договору оренди на тривалий термін. Проведення ремонту приміщення, облаштування робочого місця майстра, закупівля необхідного інвентарю, сейфа, захист вікон, дверей, встановлення сигналізації.

Перелік вартості послуг

Найменування послугисріблозолото
Пайка кілець200 грн.300 грн.
Пайка браслетів, сережоквід 400 грн.від 800 грн.
Лазерна пайка1200 грн.1200 грн.
Полірування100 грн.200 грн.
Ремонт замківвід 200 грн.від 400 грн.
Реставраціявід 700 грн.від 900 грн.
Ущільнення (закріплення) каменіввід 700 грн. з урахуванням величини і якості каменювід 700 грн. з урахуванням величини і якості каменю
Збільшення розміру кільця без каменювід 800 грн.від 800 грн.
Зменшення розміру кільця без каменювід 600 грн.від 600 грн.
Збільшення розміру кільця з каменемвід 1200 грн.від 1200 грн.
Зменшення розміру кільця з каменемвід 900 грн.від 900 грн.

Гравіювання – нанесення одного символу – 150 грн.

Гравірування ювелірних виробів

Виготовлення ювелірного виробу з розрахунку 500 грн. за обробку 1 гр. металу. Вартість сировини залежить від проби металу.

Увага! Вартість пайки виробів вказана з розрахунку одного шва. При множинних пошкодженнях вартість пропорційно зростає.

Організаційний план

Для зручності клієнтів цілодобово майстерні буде працювати 12 годин у робочі дні з 9-00 до 21-00. Робота майстра обмежується 40 годинним робочим тижнем (робочий день не нормований).

Оплата послуг приймальника – 15 000 грн. в місяць.

1 приймальник: Робочий день з 13-00 до 21-00, п’ятиденний тиждень.

2 приймальник: Робочий день з 9-00 до 13 — 00 в робочі дні, субота, неділя з 10-00 до 17-00.

Субота, неділя робочі години з 10-00 до 17-00 – чергування майстра.

Присутність майстра в приймальні не обов’язково.

Майстер-ювелір

Фінансовий розділ

Разові вкладення на відкриття бізнесу безпосередньо залежать від набору інструментів, які будуть потрібні майстрові для роботи. Купівля мінімальний набір інструментів обійдеться приблизно в 1,5 мільйона гривень. Придбання дорогого устаткування збільшить цю суму в три рази.

Враховуючи нестабільність доходу, а на перших порах його збитковість, що буде помітно у невідповідності доходу підприємства з заробітною платою співробітників, від оренди приміщення краще відмовитися. Доцільніше придбати однокімнатну квартиру на першому поверсі житлового будинку і вивести її з житлового фонду. При оплаті власного приміщення, щомісячний витрата на нього знизиться до оплати комунальних платежів.

Щомісячні витрати:

 • Комунальні платежі або оренда приміщення.
 • Заробітна плата працівників.
 • Придбання витратних матеріалів.

Дохід у перші 2-3 місяці планувати не представляється можливим. Приблизно 55-60 тисяч гривень в місяць. При поступовій напрацювання клієнтської бази. Планується отримувати щомісячний прибуток не нижче 180 тис. грн.

Прибуток ювелірної майстерні

При сприятливому збігу обставин окупність бізнесу планується на 1,5-річний термін. Слабка затребуваність послуг відсуває термін окупності на строк від 3 до 4,5 років.

Аналіз та страхування ризиків

У невеликих населених пунктах попит на послуги ювелірної майстерні не дуже великі, що говорить про необхідність розширення сфери діяльності. Ще в ті часи, коли механічні годинники були традиційним атрибутом на руці кожного дорослої людини, в ювелірних магазинах були невеликі робочі кіоски, де працювали майстри-універсали, вони:

 • Проводили ремонт ланцюжків, браслетів та інших прикрас.
 • Наносили гравірування.
 • Закріплювали расшатавшиеся камені, виготовляли відсутні елементи.
 • Лагодили годинник, чистили їх механізм, змінювали у них скла.
 • Гравірував подарунки.

Всі ці послуги користуються попитом і донині. Враховуючи те, що у більшості сучасних людей на руці красуються не механічні, а кварцові годинники, то найчастіше їх лагодження полягає в заміні батареї. Хоча, скла на них б’ються, як і раніше.

Ремонт годинників в ювелірній майстерні

Мініатюрні робочі інструменти ювеліра, використовувані для чищення перснів та сережок схожі з тими, що використовують годинникарі у своїй роботі. Так що додаткові витрати передбачаються на періодичне поповнення асортименту стекол і батарейок. В якості супутнього товару можна використовувати ремінці для годинників.

Пієм брухту кольорових металів понад норм, необхідних для виробництва і ремонту ювелірних виробів, це ще одна стаття доходу золотого майстра. Знеособлене золото приймають за високою ставкою банки, що в малих містах дозволить окупити витрати на відкриття ювелірного бізнесу і регулярно виплачувати заробітну плату працівникам. Щоб мати таку можливість, необхідно закласти достатню суму оборотного капіталу.

Висновок

Ювелірний бізнес не терпить суєти і штучного заниження цін. Демпінг – це метод боротьби власним добробутом, а не з конкурентами. Єдине, чим можна привабити клієнтів – це якість виконуваних робіт і використовуваних матеріалів, оригінальні ідеї для нових ювелірних виробів та гарнітурів.

Як відкрити ювелірну майстерню в домашніх умовах

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Комментарии: 2
 1. Анатолій

  Опис послуг, другий абзац «в процесі шкарпетки»! То повинно бути: » в результаті ношення» або «під час використання» Виправте, будь ласка.

  1. Волтер Ньюман (автор)

   Виправили. Дякуємо уважність :)

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: