Знайомство зі світом біткоін транзакцій

транзакції біткоіни схематичноТранзакції біткоінів в реальному часі вже впевнено займають свою нішу. Вперше за історію валюта надає можливість обміну грошима без посередника, що означає більш керований контроль над своїми монетами і низькі комісії. Спробуємо ж розібратися що відбувається, коли ми купуємо або розплачуємося біткоінами.

Цікаво, але bitcoin, як об’єкт не існує. Є виключно записи про переклади між адресами. Припустимо Василь відправив Федору 2 біткоіни. Ця операція і називається транзакцією. Транзакції біткоінів враховуються в спеціальній базі даних – ланцюжку блоків (blockchain).

Баланс на bitcoin – гаманцях то збільшується, то зменшується. І якщо ви вирішите дізнатися баланс, то просто переглянувши адресу нічого не дізнаєтеся. Баланс треба обчислювати, враховуючи всі записи конкретного гаманця згідно blockchain. Так, реалізований механізм, що дозволяє відстежити транзакцію біткоінів.

Механізми переказів

Як перевірити транзакцію bitcoin? Для транзакції значимі 3 важливих типу інформації:

  • Вхід – адреса відправника.
  • Сума – число біткоінів, що переводяться.
  • Вихід – адреса одержувача.

Щоб здійснити переказ битків потрібні адреса, а також секретний ключ. Коли ви відкриваєте гаманець спершу генерується закритий ключ (від 25 до 34 цифр і букв). В результаті гаманець відкриває адресу, перетворюючи закритий ключ. Біткоін-адреса має схожість з прозорим осередком – кожен може зазирнути що всередині. Але не переживайте, якщо хтось вирішить перевірити біткоін адресу замість вас – скористатися може лише власник секретного ключа.

Повернемося до Василя і Федора. При пересиланні монет Василь на засекречений ключ оформляє переклад на відправку з даними про вхід, суму і вихід. З bitcoin – адреси Василя інформація відправляється в мережу Bitcoin.

В випадковому порядку інформація надходить на один з вузлів – підключений до блокчейн комп’ютера, завдання якого перевірити біткоін транзакцію і передати. Записується код – запис переказу на рахунок одержувача в системі розподіленого реєстру, що в результаті призводить до збільшення балансу btc – адреси Федора.

Крім цього, інформація про переміщення сповіщає решту вузлів (Нодаме). Таким чином, реалізується відкритість інформації про всі перекази. Можна відстежити bitcoin, що зберігаються на інших біткоін-гаманцях – система відкрита і повністю анонімна.

Транзакції біткоіни: ланцюжки блоків (відео)

 

Контролюємо надходження платежу на біткоіни-гаманець

Для багатьох перевірка транзакції bitcoin стала традиційною ранковою процедурою. Раптом за ніч змінився баланс і обов’язково треба перевірити, чи всі очікувані надходження прийшли.

Як відстежити транзакцію біткоіна? Для різних програм перевірка гаманця відбувається по-різному. Blockchain.info – найбільш популярний сервіс для знайомства і користування криптовалютою. Для створення гаманця потрібно всього кілька секунд, тому сервіс застосовується навіть для разових переказів.

Коли нарешті з’явиться перша сторінка треба вибрати меню «гаманець» і вибрати «існуючі користувачі ». Вводимо ідентифікатор, пароль, вибираємо «відкрити гаманець». Ось можна і дивитися пересування з пересланими монетками, а також підсумковий баланс. Так що відстеження транзакції біткоінів не вимагає особливих технічних навичок.

Чому сума на вході і виході транзакції може бути різна?

bitcoin схемаЗгадаймо Василя, який пересилав біткоіни Федору. Товариші вирішили привітати Василя зі святом і теж надіслати йому кілька bitcoin. Три друга вислали в різний час доби переклади – Юра відправив 2 btc, Людмила – 3 bitcoin і Жора 1 btc. Це означає, що баланс Василя збільшується на 6 біткоіни. Треба тільки дочекатися і вчасно перевірити переказ біткоінів.

Що станеться якщо Василь вирішить знову зробити переказ Федору – в кількості 4 btc. Гаманець намагатиметься задіяти записи різних перекладів, які утворюють необхідну суму. Наприклад, щоб отримати 4 біткоіни, система підв’яже bitcoin транзакції від Людмили і Жори (3 btc і 1 btc).

Але що відбувається якщо Василь вирішить відправити Федору 1,5 bitcoin. Транзакції його біткоін-адреси не мають записів з даною сумою або записів, дають цю суму складанням. Василь може відправити переказ тільки цілими, не розбиваючи на інші суми.

В цьому випадку, Федір отримає від Василя переказ на 2 bitcoin (ті, що відправив Юра). Гаманець Василя створює свій переклад на 0,5 bitcoin, тільки вже від Федора до Василя. Іншими словами, переклад на 2 біткоіни від Юри до Василя перейде до Федору, а від Федора до Василя – повернеться здача 0,5 bitcoin. Так, і виходить, що Василь відправив Федору 1,5 btc. І щоб отримати монетки, від Федора потрібно тільки відстеження транзакцій bitcoin.

Комісія за транзакції біткоінів

Начебто комісія необов’язковий елемент, але все ж вона присутня. Коли треба платити і не потрібно платити комісію. Не треба, якщо:

  • транзакція не більше 0,01 біткоіна.
  • транзакція займає мало місця в блоці.
  • btc, що пересилаються мають багато підтверджень.

Комісію потрібно платити щоб швидше перевести гроші. Не турбуйтеся, комісію отримає не банк, а майнер. Майнери це добувачі монет, які помістять ваш переклад в видобутий блок монет. Перегляд транзакцій btc для них, звичайно, улюблене заняття, але вони виставляють деяку комісію за свої послуги. Але навіть якщо ви не заплатите комісію, переклад все одно здійсниться, єдине – через деякий час. Від вас же потрібно тільки перевірка біткоінів в своєму гаманці.

як відбуваються біткоіни транзакції схематичноЗатримка підтвердження транзакцій

Якщо майнери зайняті добуванням нових монеток, це може означати затягування в часі підтвердження. Тому якщо подивитися транзакції btc, то, можливо, доведеться чекати. Механізми біткоінів передбачають що видобуток для кожного блоку потрібно близько 10 хвилин. Але якщо ви користуєтеся сервісом процесингових компаній, чекати не доводиться – у них працює система миттєвого підтвердження транзакції після перекладу bitcoin.

Як скасувати непідтверджену транзакцію

Звісно – досить поширена для криптовалют проблема. Зазвичай рекомендують:

  • почекати день-два, щоб транзакцію включили в черговий блок.
  • завантажити за новим ланцюжок блоків.
  • запуск клієнта з чарівними ключами .

Іншими словами, формально скасувати транзакцію можна, але можна видалити гаманець. Природно, перед прийняттям рішення наостанок перевірити платіж біткоіна. Нічого не змінилось? Запуском клієнта з ключем -salwagewallet можна створити новий гаманець, імпортуючи в нього всі рахунки зі старого і історію транзакцій. Колишній гаманець можна не видаляти, є ймовірність перейменувати або перемістити.

Популярність bitcoin в сучасному світі

Біткоіни – це перша криптовалюта, яку можна змінювати на реальні цінності, так само як і звичайні гроші і золото. У руках біткоіни НЕ потримаєш, але їх можна використовувати для оплати покупок в електронній формі. Цим він схожий на долари, євро, або ієну, які торгуються в цифровому вигляді. У деяких країнах btc менш волатильні, в порівнянні з локальною валютою, і відповідно його вибирають для заощадження.

Головне чим відрізняється від звичайних грошей – випуск і обіг біткоінів є децентралізованим, без управління банками або центральною адміністрацією. Основна характеристика битків – просто переміщатись в просторі, легко добувати і неможливо втратити. Тому перевірка транзакції біткоінів для багатьох стає улюбленим заняттям.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи
Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.
Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: