Огляд BitMEX com – ф’ючерсної кріптовалютной біржі

bitmex comБіржа BitMEXcom знаходиться в Гонконзі, працює з 2014. Головна компанія HDR-Global- trading-Limited зареєстрована на Сейшелах. Організатори майданчики:

 • Артур Хейс, раніше трейдер Citibank.
 • комп’ютерник Семюель Рід.
 • математик Бен Дело.

Бітмекс com – перша біржа для ф’ючерсів на криптовалюта, тому встигла зайняти місце в ринковій ніші до того, як CME і CBOE ввели аналогічні інструменти.

Платформа BitMEX com призначена для трейдингу з маржинальним плечем на похідних від криптовалюта інструментах. Це дуже ризикований стиль отримання прибутку від угод як таких, але відмінна можливість хеджувати інвестиції і отримувати дохід на падаючому ринку.

Бітмекс біржа – огляд безпеки

Надійність оцінюється високо, за перші 4 роки роботи BitMEX com не постраждала від хакерів:

 1. Тут застосовується холодне зберігання.
 2. Користувач може особисто подбати про безпеку, додавши 2F аутентифікацію.
 3. Електронні листи для BitMEX com шифруються через PGP, цей тип безпеки включається в облікового запису.
 4. Сервери BitMEX com про бслужіваются Amazon Web Services, які використовують кілька типів аутентифікації і технологію блокчейн.

Політика BitMEX com – проводити перевірку ризиків після сильного руху на біржі і закривати торгівлю, якщо виявлено невідповідність.

Торгівля на біржі BitMEX

Офіційний сайт біржі BitMEX – www.bitmex.com. Реєстрація проста, потрібно вказати лише електронну пошту.

Документи, згідно KYC, біржею BitMEX com поки не запитуються.

Є заборона для використання платформи трейдерами з США , так як BitMEX com не має схвалення CFTC, чия ліцензія обов’язкове для похідних фінансових продуктів в Америці.

Внесення і зняття грошей на BitMEX комісіями не обкладається, крім мережевого збору BTC. Для всіх операцій використовується тільки біткоіни.

Програмне забезпечення написано в kdb +, пропускна здатність 1 млн операцій в секунду. Це ПО використовується високочастотними торговцями на Уолл-стріт.

Налаштування BitMEX com

Інструкцій і опцій настройок на BitMEX багато. Рекомендується прочитати і вивчити всі. У нижньому меню сайту перераховані основні розділи:

 1. Комісії.
 2. Довідкові матеріали.
 3. BitMEX API – може використовуватися для автотрейдінга.
 4. Запитання і відповіді.
 5. Керівництво по ф’ючерсах.
 6. Посібник із свопами – безстроковим контрактами.
 7. Як торгувати на BitMEX com.
 8. Торговий платформа BitMEX.

А також соціальні посилання, контакти і дані про компанії.

Віджети торгового терміналу переміщаються на екрані, їх пропорції регулюються. Зайві можна вимкнути, при необхідності включити. Налаштування присутні в розділі особистого профілю і в верхньому меню сайту BitMEX com.

Щоб побачити інструменти додаткових побудов , графік слід розгорнути на весь екран.

Питання фінансів на BitMEX com

Ставка маржинального кредиту на Бітмексе становить 0,01%, стягується 3 рази на добу . Якщо ставка негативна, короткі гравці платять довгим і навпаки.

Більшість термінів та понять сайту BitMEX com інтерактивні – при наведенні курсору з’являється вікно з поясненнями .

У лівій панелі вкладки Торгівля публікуються поточні дані обраного контракту:

 1. Джерело цін, це індекс BitMEX com.
 2. Вартість індексу BitMEX.
 3. 24-годинний оборот.
 4. Відкрите значення.
 5. Прогнозована ставка.
 6. Термін настання наступного кредитного періоду.
 7. Прогнозований рібейтов BitMEX com.
 8. Вартість контракту.

А також опції для розміщення ордера і інформація про позицію.

Все фінансові моменти по майбутній угоді можна побачити до підтвердження наказу, включаючи ціну ліквідації.

Для зручності трейдерів є тестовий майданчик testnet.bitmex.com , де на демосчёте можна вивчити всі особливості BitMEX com. Обліковий запис для реальної торгівлі не підійде, потрібно реєструвати нову. Для тренування BitMEX com нараховує 1 млн Сатоши, зрозуміло, віртуальних.

Інструменти BitMEX com

Активи для трейдингу на Бітмекс com – ф’ючерсні контракти на криптовалюта з ТОР-15 за капіталізацією. На початок 2 півріччя 2018 це:

Bitcoin, Cardano, Bitcoin Cash, EOS, Ethereum, Litecoin, tron і Ripple.

Власники майданчика Бітмекс якось то згадали в інтерв’ю, що активи з капіталізацією менше мільярда доларів навіть не розглядають.

Скромна лінійка криптовалюта періодично змінюється, так, з обігу виведено Ethereum Classic, Monero, Tezos і Zcash, Dash.

В залежності від специфікацій, на BitMEX com є:

 • безстрокові контракти і на найближчі місяці.
 • тільки термінові.

Безстрокові активи не мають дати закінчення, довгий час таким інструментом на BitMEX com був лише біткоіни, в липні 2018 Додати Ефіріум. Курс вічного свопу може розцінюватися як спот – тобто базовий актив, котирування Бітмекс com еквівалентні Бінанс. Ф’ючерси котируються в залежності від очікувань майбутньої ціни, зазвичай дорожче.

Торговельне плече на Бітмексе залежить від інструменту, можливий діапазон відображається на вкладці активу.

 • ADA, XRP, BCH, EOS, tron – 20x.
 • LTC – 33,3x.
 • ETH – 50x.
 • Bitcoin, має на BitMEX com тікер XBT – 100х.

Оскільки будь-якірозрахунки біржі ведуться тільки через біткоіни , Торгові угоди також полягають в біткоіни-лотах, мінімум – 10 тис. Сатоши.

Типи ордерів BitMEX com

BitMEX com пропонує 3 основних типи ордерів лімітний, ринковий, стоп – ринковий. Останній, в свою чергу, має підвиди – ковзного стопа, лімітного стопа, лімітного стопа з фіксацією прибутку, ринкового з фіксацією прибутку.

 1. Угода по ринку виповниться за поточною ціною, часто з проскальзиваніем в 1-5 пунктів .Чем вище волатильність, тим більша різниця як позитивна, так і негативна.
 2. Лімітний ордер ставиться за ціною краще за ринок . Купити нижче, ніж поточний курс або продати вище. Використовуючи такий наказ, трейдер працює від сильних рівнів, процентних зон корекцій інших орієнтирів. Учасники, відправляють в книгу замовлень лімітні ордери, збільшують ліквідність. На BitMEX com трейдери по ліміту не платять комісію і навіть отримують рібейтов 0,025%.
 3. Ринкові стопи використовують ліквідність, ставляться по ціні гірше ринку – вище поточної вартості на покупку і нижче на продаж . Комісія за операції стоп стягується з трейдерів в розмірі 0,075%.

Різновиди стоп-ордерів BitMEX com

 1. trailing Stop або ковзний – ордер, наступний за ціною на заданому трейдером відстані. Крок трейлинг дорівнює встановленому спреду . Якщо виставлено відстань 125 пунктів, то кожен раз, коли ціна пройде 125 пунктів, ордер переміститься слідом за ціною на 125, але залишиться на місці, якщо курс почне повертатися. При зростанні котирувань, значення трейлинг береться зі знаком «-», при зниженні з «+».
 2. Take Limit Order працює як стоп. Призначений закрити позицію для фіксації прибутку.
 3. Take Market еквівалентний ринковому стопу, але для взяття прибутку при певному ціновому рівні.
 4. Ордери Прихований і Айсберг.
  • прихований ордер розміщують учасники, які не хочуть, щоб інші учасники бачили обсяг замовлення.
  • айсберг – частково прихований ордер, коли в книгу Бітмекса виводиться лише частина обсягу.

шпигунського інструментами користуються учасники з вагомим робочим капіталом, здатні зрушити ринок і збільшити волатильність.

Саме з цієї причини сприймати біржової профіль, як істину в останній інстанції, не варто.

Наприклад, нерідко видно, як ордерів на покупку збирається в 10 разів більше, ніж на продаж . Потім картина за секунду змінюється – з’являється і виповнюється величезний замовлення на продаж, поглинає всю покупку і тягне ціни вниз.

за прихований, в тому числі лімітний наказ, стягується комісія як за стоп або ринковий ордер. Потім, після виконання робиться повернення 0,025%, таким чином, трейдер, що приховує ордер, сплачує 0,05%.

Плече на BitMEX com

Використовувати для входу в угоду високу плече може трейдер , який знає, що робить і працює тільки зі стопом. Або має алгоритмічну систему зі статистичними перевагою і тонкими настройками.

Лише кілька пунктів на заставі BitMEX com в 100х можуть принести не тільки прибуток, але і високий збиток.

Відстань до ліквідації 40 пунктів, а короткострокові коливання в 50-100 пунктів для біткоіни нормальне явище.

Це означає, що прямолінійні шляху входу в ринок з високим плечем новачка на BitMEX com напевно приведуть до втрати депозиту.

Тому прибуток з кредитування краще витягнув ать більш тонким способом.

Приклад використання плеча

Припустимо, у трейдера на депозиті BitMEX com 300 тис. Сатоши, це еквівалентно 30 лотам 1: 1.

 1. Була відкрита середньострокова угода на 30 лотів без плеча, яка вийшла в плюс.
 2. Стоп-ордер, що обмежує ризик, знаходиться у прибутковій зоні.
 3. у трейдера є підстави припускати, що рентабельне рух продовжиться.
 4. Тоді, можна збільшити плече на 1: 2 – цим звільниться 50% депозиту. Можна поставити і 1: 100, тоді звільниться практично вся сума, крім застави в 0,3 лота.
 5. вивільнити кошти нарощують існуючу позицію і укладають угоди з іншими інструментами BitMEX com.

Використовуючи плече BitMEX com, слід враховувати 3 речі:

 1. Якщо угода відкрита, наприклад, 1: 2, потім додається друга з плечем 1: 5, то перша угода перерахується в 1: 5.
 2. За кредит на BitMEX com беруться відсотки – невигідно вивільняти власний капітал, якщо немає сигналів по інших інструментах.
 3. При нарощуванні позиції ціна входу усредняется. Значить, доведеться переносити стоп як мінімум в безубиток. Якщо середня позиція виявиться занадто близько до поточними цінами, будь-яке сильне коливання зачепить стоп і вся позиція завершиться з прибутком близько нуля.

Звідси зрозуміло, що найневигідніше на BitMEX com звільняти заставні кошти в обсязі, більшому ніж необхідно для іншої угоди. А також нарощувати угоду на прибутковому імпульсі – долив набагато ефективніше працює на корекціях.

Хеджування з BitMEX com

Хоча ф’ючерси – відмінна можливість для свінг-трейдингу, головне призначення інструментів зовсім інше – страхування інвестиційних ризиків.

Як це працює?

Нехай інвестор купив біткоіни або Ефіріум на довгий термін і помістив в будь-який гаманець. Ціна зростає і радує прибутком. Але, є усвідомлення, що період зростання котирувань зміниться падінням. Коли з’являються побоювання, що ринок розвернувся і почав зниження, можна продати ф’ючерс на BitMEX com з плечем 1:10.

Таким чином, щоб врівноважити позицію, буде потрібна додаткова сума – 10% від початкової інвестиції. Якщо побоювання щодо зниження базового активу виправдаються, то заставу в 10% з десятикратним плечем приблизно компенсують збиток. Коли період спаду закінчиться і ціни почнуть відновлюватися, коротку ф’ючерсну угоду закривають.

Ясно, що комбінація не завжди проходить як по нотах:

 1. Найгірший розклад стратегії – спаду не було, ф’ючерс пішов в мінус, і інвестор закрив продаж зі збитками або навіть дочекався ліквідації контракту.
 2. Плюс в тому, що збиток обмежений сумою застави і його максимум відомий заздалегідь, в даному випадку 10%.
 3. Вихід – оцінювати поточну позицію з урахуванням технічної картини і новинного фону, шукати можливі переломні зони і періоди «тонкого ринку».

Якщо є вузький ціновий діапазон, пробій якого в будь-яку сторону з високою ймовірністю стане тригером імпульсу, можна хеджувати позицію з великим плечем і меншим запорукою – в 5, 3 або навіть 2%. Причому, якщо хедж на BitMEX com спрацював і став прибутковим, то:

 • коротку позицію страхують стопом.
 • трейдер заробляє на падінні.
 • може вивести гроші на будь-який зовнішній гаманець.

тобто, отримує в розпорядження більший капітал, ніж ті інвестори, які просто пересиджують падіння цін.

Бітмекс com – підтримка і спілкування

Підтримка клієнтів BitMEX com цілодобова, через електронні листи, квитки і в соціальних мережах Reddit, Twitter. За відгуками трейдерів, зворотний зв’язок надходить протягом 1-1,5 годин . Відповідь на загальне питання можна самостійно знайти в Базі знань BitMEX com.

Торговий чат або trollbox – груповий на декількох мовах, включаючи російську. Якість спілкування відповідає назві – тролінг . Серйозний обмін думками йде в чатах IRC.

Підсумки огляду про BitMEX com

Платформа вражаюча, але, як і будь-який сервіс має слабкі місця:

 1. складний інтеUAейс, з яким буде важко розібратися новачкам.
 2. Відсутність мобільних додатків.
 3. Неможливість придбати справжній базовий актив, тобто втілити схему купив – тримай.
 4. Система BitMEX com, незважаючи на заявлену швидкість обробки, під час сильних рухів «не тягне» ордера і пише, що перевантажена.

Тут не люблять «бідних студентів» , спроба виставити десяток-другий мінімальних ордерів «сходинкою», розцінюється як спам. Від місцевого бота слід попередження, що обліковий запис з мізерною торгівлею можуть заблокувати на добу. Якщо ордера великі, то спамом вже не вважаються .

Кредитні важелі ще одна річ, яка не підходить новачкам в принципі, а в поєднанні з нестійкими кріптоактівамі несе величезні ризики втрати депозиту. Тому, в торгівлі слід використовувати тільки ту суму, яку можна безболісно втратити .

Розкажіть про свій досвід з біржею Бітмекс, в коментарях нижче.

Якщо ордера великі, то спамом вже не вважаються .

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи
Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.
Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: