Навіщо потрібен форк біткоін?

форк біткоіниФорк біткоін допоміг за одну ніч збагатитися багатьом людям. Завдяки нововведенням розробників власники криптовалюта змогли подвоїти свої доходи. Сама подія викликала ажіотаж в світі біткоінів, а розробників не раз дорікали в випуску «порожніх» монет. Що таке форк і як на ньому заробити, розбираємо нижче.

Що таке форк біткоіни?

У перекладі з англійської fork – це вилка. У звичайному варіанті ланцюг прямолінійний, всі ланки йдуть одне за іншим. Коли до однієї ланки ведуть відразу кілька ланцюгів, можна говорити про Форк криптовалюту біткоін. Один ланцюг зазвичай розгалужується, після якої-небудь ланки ланцюгів стає дві, і вони починають працювати паралельно, тобто ніяк не залежать один від одного.

Хард форк криптовалюта біткоін – один з яскравих прикладів цієї моделі. Коли відбувається форк, з’являється нова криптовалюта. У 2017 році так зробив біткоін. Після ФОРКУ з’явилася інша криптовалюта – Bitcoin Cash. Тепер вони працюють разом, не залежачи один від одного.

Основні передумови для ФОРКУ – перевантажені мережі, збільшення вартості транзакцій, тривалий період обробки платежів.

Софтфорк і хардфорк – в чому відмінності?

Новий хард форк біткоін – класичний приклад ФОРКОМ з утворенням незалежної валюти. Тепер біткоін кеш ніяк не залежить від основної криптовалюти, біткоіна. Після ФОРКОМ він повністю відокремився від основного гравця і існує на ринку самостійно. Вони мають різні курси , над ними працюють різні люди і, з технічної точки зору, вони сильно розрізняються. Біткоіни функціонують з різними гаманцями і абсолютно самостійно залучають клієнтів.

У випадку з софт Форком, біткоіни залишаються пов’язаними. Найчастіше це роблять для того, щоб поліпшити наявну систему і внести якісь зміни в функціонал . Щоб не перекидати користувачів в нові умови, на базі старої валюти створюється нова, більш досконала. Так, система зберігає основні принципи функціонування незмінними , просто вносить якісь поліпшення.

До появи смарт біткоіни йшли суперечки про те, чи потрібно створювати нову криптовалюта або варто обмежитися софтфорком. Однак хард форк виявився не тільки прийнятним технічним рішенням, але і хорошим маркетинговим інструментом, що згодом призвело до створення біткоін голд, біткоін Даймонд і інших валют.

Основні Форк біткоіни

Створення біткоін кеш – далеко не єдиний приклад ФОРКОМ. Ось список всіх ФОРКОМ криптовалюти біткоін:

  • біткоін Cash – серпень 2017
  • Bitcoin Gold – жовтень 2017
  • біткоінDiamond – жовтень 2017
  • Super біткоіни – грудень 2017
  • UnitedBitcoin – грудень 2017
  • Bitcoin hot – грудень 2017
  • Lightning Bitcoin – грудень 2017
  • Якщо нові хард Форк будуть проводитися, оголошення має з’явитися на офіційному сайті розробника.

Хард Форк відбувалися з різних причин. Наприклад, Bitcoin Cash створили тому, що потужностей звичайного біткоіна не вистачало для того, щоб швидко проводити всі транзакції. Для порівняння: місткість блоків для bitcoin до ФОРКОМ становила 2 мегабайта, а для біткоін кеш після ФОРКОМ – 8.При створенні Bitcoin Gold розробники також запевняли, що роблять це з метою спрощення роботи з гаманцями. Вони планували зробити майнінг більш доступним і простим для рядового користувача. В результаті курс спочатку стрибнув до 6 тис. доларів, але пізніше опустився до 5600.

При біткоін Diamond планувалося ще більше прискорити процес обробки транзакцій. У підсумку вони стали публічними, комісії знизилися, а робота блоків прискорилася.

А також ємність блоків в біткоін Даймонд після ФОРКОМ стала 16 МГБ (в порівнянні з 2 мегабайтами для біткоіна), що збільшило кількість транзакцій і швидкість майнінгу.

Основна причина хардфорка біткоіна – удосконалення системи. Нові біткоіни мають кращі технічні характеристики і потужні блоки. Вони допомагають майнити швидше і віддавати менші комісії за проведення транзакцій.

Ще один приклад хард ФОРКОМ – криптовалюта Ethereum. З 2016 стався форк і з’явилася нова валюта Ethereum Classic. Вона була більш зручною для смарт-контрактів і збору коштів за допомогою краудфандінга, її створення передувало багато суперечок і сумнівів. До сих пір деякі стверджують, що форк був даремний і краще було все залишити незмінним.

Найважливіша подія, що сталася після хардфорка btc – у володарів біткоінів подвоїлися доходи. Якщо раніше на балансі зберігалася певна сума біткоінів, то після ФОРКОМ битка така ж кількість додалося на біткоін кеш. Усі транзакції, які проходили на біржі біткоінів, мають місце і для нового біткоін кеш. Важливе зауваження: це стосується тільки тих бірж, які підтримали форк.

Те ж саме відбувається після кожного хард ФОРКОМ. У власників біткоінів з’являються додаткові гроші на нову валюту, які вони можуть продавати іншим. Важливий момент: нарахування біткоінів після ФОРКОМ не відбувається автоматично. Потрібно писати на біржу і просити, щоб нарахували нові bitcoin (не скрізь).

Якщо створення біткоін кеш пояснювалося необхідністю в технічних поліпшень, то наступні Форк були лише способом заробити більше грошей. Хто не хоче отримати безкоштовні монети? Саме тому проводилися нові хард Форк, щоб люди скуповували біткоіни і збільшували їх курс.

При відгалуженні нової валюти більша частина грошей йде не майнерам, а самим розробникам. А біткоіни вже встигли насварити за шахрайство. Після ФОРКОМ і створення Bitcoin Paladium було багато скарг: розробники створювали нові монети тільки для того, щоб вкрасти справжні біткоіни у їх власників.

Що робити майнеру?

Саме майнери визначають долю нової валюти після ФОРКОМ. Якщо вони готові направляти свої сили на підтримку нового гравця, старт буде успішним. Приклад цьому – біткоін atom. Після хард ФОРКОМ, багато майнерів направили енергію на підтримку Bitcoin Cash, однак, чи будуть вони це робити надалі – питання спірне для багатьох експертів.

Разом з збільшеними потужностями хард форк біткоіна приніс зайві витрати для майнерів. Мережі стали більш складними, а доходи майнерів від майнінгу біткоін кеш знизилися. Зрозуміло, що люди будуть вкладати ресурси туди, де можна добре заробляти. Наскільки прибутковою може виявитися валюта після хард ФОРКОМ біткоіна, стане ясно після встановлення більш-менш стабільного курсу і перших продажів токенів. До цього райдужне майбутнє біткоін кеш – питання спірне.

Щоб захистити свої монети від негативних впливів хард ФОРКОМ, рекомендується зберігати монети в особистому гаманці, для захисту якого використовуються приватні паролі. Тоді після створення нової валюти монети будуть доступні у всіх гаманцях.

Хард форк біткоіна – явище неоднозначне. Якщо раніше деякі бачили в ньому спосіб технічного вдосконалення, тепер для багатьох Форк розглядаються як засіб наживи . Багато хто впевнений, що нові криптовалюти чекає доля Ефіріума, для якого створення Ethereum Classic не виправдав очікувань.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи
Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.
Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: