Як брати кредити в біткоінах

Світ розвивається, а сучасні технології проникають в усі сфери нашого життя. Ще недавно кредит означав отримання в борг матеріальної суми, тепер же практично будь-який бажаючий може взяти кредит у біткоінах і подібних валютах. Ми детально розберемо отримання кредиту через інтернет, обговоримо підводні камені оформлення процедури, розкриємо деякі хитрощі електронних фінансів.

кредит в біткоіни

Поняття біткоінів

Біткоіни – це платіжна система , яка може виступати як посередник між угодою двох сторін, електронний гаманець і кредитна система, в одній особі.

Переваги та недоліки біткоіна

Щоб взяти кредит в електронній системі правильно, необхідно знати про всі переваги і недоліки біткоінів.

В плюси біткоіна входять

 1. Конфіденційність. Взявши кредит або перерахувавши гроші, ви можете бути впевнені в повній анонімності. Дії учасників, стосуються тільки них самих і не мають впливу ззовні. Це підводить нас до наступного пункту.
 2. Незалежність. Біткоін, на відміну від інших платіжних систем, не блокує учасників, не видає санкції і не заморожує рахунки. Багато ресуріви, блокують гаманці учасників без можливості відновлення, зі зрозумілих тільки їм причин. З біткоінами ви можете бути впевнені в безпеці ваших фінансів, навіть взявши кредит.
 3. Комісія. Комісійний відсоток за здійснення маніпуляцій з грошовими сумами відсутній як такий. Він призначається добровільно і його розмір встановлює сам учасник. Однак варто врахувати, що чим більше комісія, тим швидше відбудеться обробка даних і здійснення дії. Нульовий комісійний внесок, швидше за все, досить сильно збільшить терміни.

Як і у будь-якої платіжної системи, у біткоінів є і свої недоліки

А саме:

 1. Відсутність гарантій. Звичайно, захисна система біткоіна надійно захищає всі угоди і просто вкрасти у когось гроші, не вийде, але в той же час при виникненні проблеми звертатися буде нікуди. Це своєрідна плата за конфіденційність дій і повна відсутність блокувань і заморозки рахунків.
 2. Обмеження. Існує певна межа, що дорівнює 21 000 000 біткоінів, після якої, їх отримання призупиняється. Такий величезний кредит не візьмеш на біткоін.

В результаті плюсів у цієї платіжної системи все-таки більше ніж мінусів. Тепер розберемо питання, з точки зору кредитування.

Де можна отримати біткоіни – кредит і як це зробити

На самій платіжній системі, позики не видаються, а лише здійснюються угоди. Але спеціально для кредитування, були створені кілька спеціалізованих сервісів так звані кредитні майданчики.

банк

В них вступають люди готові робити інвестиції в біткоіни, позичальники, як правило, також можуть позичити біткоіни під розвиток своєї справи. Видавати позики може як один кредитор, так і група людей, позичаючи позичальникові суму частинами.

Щоб мінімізувати ризики, на майданчиках існують списки кращих кредиторів і позичальників, що відбивають репутацію користувачів, а відповідно і рівень їх надійності.

Ми розберемо три найпопулярніші кредитні майданчики, де можна отримати біткоін-кредит, а саме:

 1. Loanbase
 2. Bitlendingclub
 3. BTCJam

Loanbase

Є англомовним ресурсом, що видає кредит, але завдяки зручному інтерфейсу і перекладачеві, можна швидко розібратися в роботі сервісу. Для отримання кредиту та інших маніпуляцій на майданчику, необхідно зареєструватися в системі. До того ж при реєстрації потрібно вказати особисту інформацію, дані про реальне місце проживання, електронну пошту, телефон і надати скановані версії підтверджуючих документів.

Процентна ставка по кредиту, становитиме від 6 до 10%. Терміни, відсоток і умови, залежать від того, наскільки надійний учасник угоди, яку має репутацію в системі.

Bitlendingclub

Один з найпопулярніших кредитних майданчиків. Порядок роботи, нагадує сам біткоін, коли кілька учасників, самостійно домовляються про угоду і здійснюють обмін без посередників.

В результаті для початку роботи і отримання кредиту на біткоін гаманець, необхідно пройти просту реєстрацію. Здійснюється введення персональних даних, підтвердження нового облікового запису через електронну пошту і прив’язка телефону, за бажанням. А також необхідно пред’явити скан своїх документів, для отримання всіх можливостей сервісу.

У порівнянні з іншими цей майданчик, зобов’язаний своєю популярністю, власному захист системи. Тому доведеться повністю прописати основні дані, для отримання кредиту. До того ж через англомовний інтерфейс, процес підтвердження може викликати труднощі.

Детально пояснимо суть кожного пункту:

 1. ID. Для заповнення необхідні діючі документи особистості. Це може бути як паспорт громадянина України, так і звичайні права. У порожньому полі вкажіть серію і номер документа, а потім прикріпіть скан.
 2. Income. Не обов’язковий, але вкрай бажаний для кредиторів пункт. Тут необхідно вказати свої доходи і розмір заробітної плати. Якщо таких немає, то це поле можна пропустити.
 3. Adress. Як зрозуміло з назви, в цьому полі заповнюється фактичний і прописаний адреса проживання. До того ж для його підтвердження, необов’язково пред’являти паспорт громадянина, досить прикласти будь-який документ з прописаною адресою. Для цього зійде навіть чек на оплату комунальних послуг або інтернет-зв’язку, природно, з вашим ім’ям і прізвищем.
 4. Номер мобільного телефону. Прив’язка номера до аккаунту, необхідна для екстреного відновлення даних при вході в особистий профіль. На номер мобільного телефону надійде смс-повідомлення з кодом для підтвердження дії. Врахуйте, що на 1 номер, можна зареєструвати тільки один акаунт.
 5. Email. Вкажіть поштову скриньку, яка була введена при реєстрації. На електронну пошту надійде лист для підтвердження верифікації, перейдіть за посиланням у ньому.

В результаті після проведених маніпуляцій з сервісом, необхідно почекати деякий час, поки в особистому кабінеті профілю, не з’явиться зелений напис Approved (Підтверджено).

Способи отримання кредиту

Для отримання кредиту на майданчику, існує два способи.

 1. Перший – необхідно подати відповідну заявку і чекати поки хтось із кредиторів відгукнеться на неї. Як правило, це відбувається протягом однієї-двох діб.
 2. Другий спосіб – безпосередньо зв’язатися з потрібним кредитором, через особисті повідомлення.

Для новачків в системі, кращий перший варіант, тоді як другий, розумний для більш досвідчених позичальників. Справа в тому, що, швидше за все не маючи достатнього терміну перебування на майданчику і репутації, буде складно відшукати кредитора, готового піти на ризик заради невеликої суми.

Гарантом для кредитора, в цьому випадку, виступає особиста інформація позичальника . Якщо користувач, який взяв кредит, не повернув його у визначений термін, то для позикодавця відкривається його конфіденційна інформація. Він може використовувати її на свій розсуд.

Позичальника надається 10-20 діб від крайнього терміну, надсилаються попередження від системи і кредитора. В результаті, якщо погашення боргу не відбувається, то отримавши особисті дані, кредитор має повне право звернутися до суду і відсудити набагато більшу суму.

BTCJam

Наймолодший майданчик в нашому списку, з видачі кредиту. Вважається найбільш просунутим і зрозумілим серед інших конкурентів. До того ж зручний інтерфейс, підказки і можливість вибрати рідну мова – головні переваги сервісу.

На цьому майданчику, все вирішує репутація. Щоб отримати мінімально довірчий рейтинг, необхідно надати системі наступні дані:

 1. Прізвище, Ім’я, По батькові.
 2. Адреса проживання.
 3. Рівень доходу або розмір заробітної плати.

Однак для підвищення початкового рейтингу, рекомендується так само вчинити такі дії, як:

 1. Прив’язати до аккаунту банківську карту, мобільний телефон та електронну пошту.
 2. Пройти процедуру верифікації (як і на попередній майданчику з видачі кредиту).
 3. Показати посилання на свій профіль в будь-якій соціальній мережі.

Цей ресурс, є найкращим серед новачків, тому що дозволяє підняти рейтинг спочатку, не здійснюючи операцій.

Кредит в біткоінах: як на цьому заробити

Якщо ви хочете заробляти на криптовалюті за допомогою кредитів, то необхідно перейти на протилежну сторону процесу, тобто стати позикодавцем. Для започаткування власної справи на ринку криптовалюта, не потрібно оформляти додаткові документи і платити податок. Для цього достатньо:

 1. Пройти реєстрацію, верифікацію, заповнити всі необхідні дані в сервісі.
 2. Успішно закрити кілька угод.
 3. Напрацювати рейтинг і отримати кілька позитивних відгуків від клієнтів.

Це все?

Крім представлених систем, існують і спеціальні форуми по тематиці біткоінів. Там ви можете знайти кредитора або позичальника за повідомленнями і темам. Хоча такий спосіб більш ризикований, але і найбільш вигідний, адже за дії не стягується комісійний відсоток.

Надійність системи

Чи варто інвестувати свої фінанси в електронну валюту – особиста справа кожного. Але не можна заперечувати, що бізнес все більше і більше набирає обертів в мережі і все менше серед підприємців тих, хто відмовляється брати кредит в біткоінах.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи
Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.
Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: