Що таке майнінг і як проводиться видобуток криптовалют?

Сучасний криптопростір дає можливість не тільки розважатися і отримувати найрізноманітніші знання, а й заробити біткоіни на своєму комп’ютері. А з винаходом так званих bitcoin це стало робити в рази простіше. Більш того, тепер є чудова можливість поєднати приємне з корисним і перетворити майнінг біткоінів з простої розваги в додаткове джерело легкого заробітку. Заробіток біткоінів майнінгом доступний кожному, у кого є комп’ютер. Для цього потрібні специфічні знання, своєрідна інструкція по майнінгу.

Саме час дізнатися, що означає майнити. Популярний спосіб видобутку криптовалюти — це майнінг. Він є класичним, але досить складний у використанні. А так само є і інші методи, які забезпечують менший дохід, але набагато більш доступні.

Віртуальні монети можна заробляти за допомогою хмарного bitcoin mining, що є одним з найпопулярніших, використовувати боти, ігри, подвоювачі, крани і багато іншого.

Як зайнятися майнінгом

З моменту винаходу криптовалюти, зацікавленість до них істотно зросла, багатьох нових користувачів цікавить, як заробити біткоіни і як працює майнінг біткоінів, а люди, які займалися цим ще на зорі становлення криптонетнічних гаманців, зуміли зібрати пристойний капітал. Спочатку вартість монет не перевищувала цента, а зараз цей показник перевалив за 2000 доларів за один біткоін (курс актуальний червень 2017 року). І вартість віртуальної монетки постійно зростає.

Але варто відразу розчарувати любителів легких грошей, які думають про те, як заробляти біткоіни на комп’ютері: навіть 1 bitcoin добути не так-то просто. Абсолютна більшість майнерів змушені обмежуватися так званими Сатоши — це своєрідні віртуальні центи і копійки.

Але навіть їх можна отримати до 1 тисячі за годину за найпростіші завдання. На ділі, це не така велика сума: 1000 Сатоши дорівнює всього лише 0,0065 доларам.

Основні принципи майнінгу

Mining дозволяє спростити складний процес видобутку біткоінів. Зустрічалися випадки, коли майнінг біткоінів на домашньому ПК приносив до 25 bitcoin за виконання єдиного завдання, але це надзвичайно складно. І в минулому році цей показник був знижений удвічі. Тепер виявлення нового блоку здатне принести всього лише 12,5 біткоінів.

Витратити криптовалюту зовсім нескладно. Досить просто обміняти її на будь-які інші електронні валюти. Скільки б ви не отримали біткоінів, завжди зможете обміняти їх через QIWI, WebMoney або будь-який інший гаманець чи сервіс, після чого використовувати на свій розсуд.

Майнінг на домашньому комп’ютері

Отже, як майнити біткоіни і що це таке взагалі? Майнити біткоіни — це перший і єдиний спосіб видобутку криптовалюти. Він є унікальним.

Отже, як зробити біткоіни? Метод полягає у добуванні криптовалюти, задіяючи простий домашній персональний комп’ютер, і його показники потужності. Попросту ПК повинен вирішувати математичні завдання, а коли так званий хеш буде знайдений, то майнер отримає винагороду. В цьому і полягає відповідь на питання, як зробити майнер.

За 1 хеш вироблення біткоіну становить 12,5 монет, а й це цілком непогана сума, враховуючи вартість одного bitcoin, що досягає двох тисяч доларів. У підсумку на руках у майнера виявиться близько 20 000 $. Але тут шукача розгадок, що бажає знати, як майнити біткоіни за допомогою відеокарти, очікує головний підступ: сучасні завдання під силу вирішити тільки новітнім спеціалізованим комп’ютерам, вартість яких може обчислюватися декількома тисячами доларів, звичайний ПК вже просто не впорається з пошуком хешу. До того ж кілька сотень майнерів напевно прямо в цю ж секунду проводять bitcoin майнінг, займаючись розгадкою того ж самого завдання. І немає ніякої гарантії, що хеш виявиться вашим.

Чи рентабельний майнінг з економічної точки зору?

Майнінг вдома перестав вважатися надзвичайно прибутковим заняттям відразу після того, як на ринку криптовалют стали з’являтися специфічні пристосування. Видобуток біткоінів перетворився в справжню професію, в якій нічого робити стаціонарним комп’ютерам і їх власникам, а що таке майнінг біткоінів дізналися практично всі.

Щоб здійснити біткоін-майнінг на своєму комп’ютері, найкраще використовувати потужності від виробника ASIC. Саме обладнання від цієї компанії здатне виробити приблизно 2,5 Гб хешу за секунду, з його допомогою можна майнити біткоіни на відеокарті.

А споживання електроенергії при цьому зовсім незначне — близько 2,5 Ватт. Для прикладу, майнінг на домашньому ПК, що має карту Radeon HD 7990, буде виробляти максимум 1,2 Гб хешу, споживаючи при цьому аж 200 Ватт. Конкуренцію досвідченим гравцям домашній майнінг в такому випадку скласти не зможе. А яка швидкість інтернету потрібна для майнінгу? Природно, найвища на сьогоднішній день.

Зараз класичний mining використовується тільки професіоналами, але питання про те, як заробити біткоіни за допомогою комп’ютера цікавить і новачків і любителів.

А ось їм краще діяти з застосуванням більш сучасних способів видобутку криптовалюти. Навіть стали з’являтися специфічні ферми, на яких використовується обладнання, чия потужність у багато разів вища за ту, що демонструє ASIC. З огляду на такий стан на ринку, краще віддати перевагу сучасним програмам і на запитання на кшталт, як стати майнером біткоінів, відповідати: вибирайте хмарний майнінг, за допомогою якого можна з набагато більшою ймовірністю заробити біткоіни.

Хмарний майнінг: як з його допомогою добувати біткоіни?

Привабливість такого майнінгу полягає в тому, що обладнання не потрібно купувати. А як майнити в такому випадку? Майнер всього лише вкладає кошти в викуп або ж оренду необхідних потужностей.

Що потрібно для майнінг біткоінів? Актуальна наступна схема:

  1. Знайдіть відповідний сайт, щоб зрозуміти, як майнити біткоіни на своєму комп’ютері;
  2. Зареєструйтеся там, щоб внести потрібну суму криптовалюти на рахунок;
  3. Купіть потужності в тому обсязі, наскільки зможете собі це дозволити
  4. Починайте майнити bitcoin.

В такому випадку біткоіни видобуватимуться вами разом з іншими майнерами, а фішка в тому, як майнити криптовалюту на своєму комп’ютері, більше не буде секретом. А виграш ділиться між усіма з урахуванням вкладених коштів. Зрозуміло, з огляду на спосіб того, як майнити криптовалюти, прибуток буде куди меншим, ніж дозволяють алгоритми майнінгу класичного, але зате і шанс виграшу стане вище в кілька сотень разів.

Вироблення біткоінів: чи можна на цьому заробити?

Саме так називаються сервіси, де є можливість отримати криптовалюту, виконуючи будь-які дії. І спеціалізований комп’ютер для майнінгу біткоінів зовсім необов’язковий.

Щоб знати, як заробити біткоіни на своєму комп’ютері, можна використовувати спеціальні сайти. Наприклад:

  • ФріБіткоін — наочно дає зрозуміти, що значить майнити біткоіни. Ресурс англійською.
  • MoonBitcoin — показує, як майнити bitcoin core.
  • Claimbtc — сайт, на якому можна отримати криптовалюту всього лише вибираючи картинки.

Вітчизняні проекти, де можливий bitcoin core майнінг, поки істотно поступаються іноземним, але не за горами той час, коли вони зможуть скласти гідну конкуренцію англомовним сайтам.

Вироблення біткоіни, як бізнес: перспектива

Варто думати, що цінність біткоіна і далі буде рости. Пов’язано це з тим, що ресурс кінцевий, а його видобуток все більш ускладняється, адже що потрібно для майнінгу зараз? Найсучасніше обладнання. Крім того, криптовалюта перетворюється в валюту резервну.

Якщо ви теж плануєте зайнятися видобутком біткоіни і цікавитеся, як стати майнером, то цілком можете почати з кранів. Саме цей спосіб забезпечує постійний виграш Сатоши. А вже після, вивчивши біткоін-майнінг, можна буде випробувати і інші, більш складні способи по видобутку криптовалют. Крім того, отримавши віртуальні кошти безкоштовно, ви зможете інвестувати їх в класичний або хмарний майнінг.

Класичним способом майнити криптовалюту згодом стане абсолютно неактуальним, оскільки вартість устаткування буде незмінно підвищуватися, а воно саме морально застарівати все швидше, адже складність при вирішенні блоків зростає з часом і майнінг на ПК перестає бути вигідним.

Тепер ви зможете здійснювати Майнінг на комп’ютері, отримувати свої перші Сатоши, а, можливо, і відразу зрозумієте, як заробити біткоіни. У будь-якому випадку, як відбувається майнінг біткоінів, ви вже знаєте.

Відео: що таке майнінг і як він працює

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: