Біографія Петра Порошенка

Петро Порошенко

 • Ім’я: Петро Порошенко (Petro Poroshenko)
 • По батькові: Олексійович
 • Дата народження: 26 вересня 1965 (53 роки)
 • Місце народження: Болград, Україна
 • Зріст: 180 см
 • Вага: 93 кг
 • Знак Зодіаку: Терези
 • Східний гороскоп: Змія
 • Діяльність: президент України, підприємець
 • Профілі в соцмережах: FB, Twitter

Вам подобається Петро Порошенко?

Син бухгалтера та інженера, радянський комерсант, «шоколадний олігарх», політик, президент України — життєвий шлях Петра Олексійовича Порошенка, спірної політичної фігури, викликає багато питань у жителів пострадянського простору. У цьому матеріалі редакція biznes-plan.com.ua постаралася розкрити головні моменти його біографії.

Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Дитинство і сім’я

Петро Порошенко з’явився на світ 26 вересня 1965 року в містечку Болград Одеської області, в сім’ї фахівця з сільськогосподарської техніки Олексія Івановича і бухгалтера Євгенії Сергіївни Порошенко. Знайомі сім’ї згадували Петю як невисоку, ввічливу і чуйну дитину, яка дуже любила солодощі. Родина не бідувала, при цьому батько тримав синів, що називається, в їжакових рукавицях.

Батьки Петра Порошенка
Батьки Петра Порошенка

У деяких джерелах стверджується, що справжнє прізвище батька Порошенка — Вальцман. Нібито Олексій відхрестився від свого єврейського прізвища і взяв прізвище дружини, щоб забезпечити безперешкодний кар’єрний ріст.

У Петра був старший на 8 років брат Михайло, один із засновників підприємства «Укрпромінвест», загиблий в серпні 1997 року при загадкових обставинах. У пресі фігурували різні версії: від банального ДТП до замовного вбивства.

Петро Порошенко в дитинстві
Петро Порошенко в дитинстві

Коли Петру виповнилося 9 років, сім’я переїхала в Бендери (Придністров’я). У місцевій школі хлопчик не був круглим відмінником, але вчився непогано. Найкраще йому давалися математика і французький — через це однокласники жартома переінакшили його ім’я на французький манер і звали його П’єром до самого випуску.

Освіта Петра Порошенка

У випускному класі юнак довго вибирав між кар’єрою дипломата і професією моряка. У підсумку він вступив відразу до двох вузів: МГИМО і Київський державний університет ім. Шевченко (факультет міжнародних відносин і права), віддавши перевагу другому. Цікаво, що в університеті він познайомився і потоваришував з Михаїлом Саакашвілі.

Захоплювався вільною боротьбою і дзюдо, заробив звання майстра спорту.

Порошенко і Саакашвіллі знайомі зі студентської пори
Порошенко і Саакашвіллі знайомі зі студентської пори

У 1984 році студент-третьокурсник був змушений вирушити в армію. Служив Петро Порошенко в Актюбінську. У 1987 році він повернувся «на громадянку», де його чекала його кохана Марина, і відновився в університет, який з успіхом закінчив в 1989 році зі спеціальністю економіста-міжнародника. У 1989-1992 роках він навчався в аспірантурі і попутно асистував на кафедрі міжнародних відносин.

Армійське фото Порошенка
Армійське фото Порошенка

Закриваючи тему освіти, відзначимо, що в 2002 році він захистив кандидатську на тему «Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні».

Бізнес Петра Порошенка

Інтерес до бізнесу проявився у Петра ще в студентські роки. В кінці 80-х він разом з одногрупниками створив кооператив, який спеціалізувався на продажу какао бобів. Деякі однокурсники Порошенко стверджують, що першим підприємством Петра став відеопрокат, що забезпечував надприбуток завдяки відеокасетам з новинками голлівудського кіно. Багато з них згадують, як на п’ятому курсі Петро став володарем «Волги» — студент з власним автомобілем здавався на ті часи чимось неймовірним.

Виручені від продажу какао кошти дозволили йому скупити ряд близьких до банкрутства кондитерських підприємств, згодом об’єднаних у концерн ROSHEN, сьогодні відомий як найбільший в Україні виробник солодощів. Назва придумала дружина підприємця: «По-Рошен-Ко». За іронією, сам Порошенко свою продукцію не їсть — у нього цукровий діабет.

Петро порошенко - власник кондитерського холдингу Рошен
Петро порошенко — власник кондитерського холдингу Рошен

З 1993 по 1998 року Порошенко обіймав посаду генерального директора концерну «Укрпромінвест», за сумісництвом був главою ВАТ «Завод Ленінська кузня», головував у раді АКБ «Мрія» і був в наглядовій раді Вінницької кондитерської фабрики.

Ставши «шоколадним королем» України, Порошенко почав вкладатися в вітчизняний автопром, включаючи Луцький автозавод і холдинг «Богдан». Також йому належить «П’ятий канал» (третій за популярністю канал українського телебачення) і верф Ленінська кузня. У 2017 році його статки оцінювалися в $ 858 мільйонів.

Політична кар’єра Порошенка

У 1998 році Порошенко отримав депутатський мандат об’єднаної соціал-демократичної партії України (СДПУо). Присвятивши фракції два роки, Порошенко пішов, усвідомивши, що чільні позиції в партії займають Віктор Медведчук і Григорій Суркіс, а не, як передбачалося, його прихильники Леонід Кравчук і Василь Онопенко. Пішовши з СДПУ, він заснував власну партію «Солідарність».

У 1998 році Порошенко отримав депутатський мандат
У 1998 році Порошенко отримав депутатський мандат

У 2002 році Петро Порошенко став членом фракції «Наша Україна». Надалі саме він керував передвиборчою кампанією Віктора Ющенка. До слова, Порошенко і Ющенко пов’язує не тільки політика, але ще і міцна дружба, — вони куми. Петро брав активну участь у розвитку помаранчевої революції, будучи одним з її головних фінансових гарантів.

У цей період, відгукнувшись на пропозицію Ющенка розділити бізнес і політичну діяльність, він передав формальне управління «Укрпромінвестом» свого батька.

У 2005 році він був секретарем Ради національної безпеки, але пішов з посади завдяки скандальним подіям. Його і його команду, а саме Миколу Мартиненка, Олександра Третьякова і Давида Жванію, звинуватили в корупції і пропаганді особистих інтересів.

Порошенко і 44-й президент США Барак Обама
Порошенко і 44-й президент США Барак Обама

У 2006 році Порошенко обіймав керівну посаду в комітеті, який вирішував питання банківської та фінансової діяльності. У 2007 році він зайняв чільний пост голови Ради Нацбанку України. У жовтні 2009 року Петро став міністром закордонних справ України, пропрацювавши на цій посаді рік.

23 березня 2012 президент Віктор Янукович довірив Порошенкові посаду міністра економіки і торгівлі України.

Порошенко був прихильником Майдану
Порошенко був прихильником Майдану

Порошенко, прихильник євроінтеграції України, став активним учасником подій Майдану (2013-2014), допомагав революціонерам грошима, взаємодіяв з Віталієм Кличком, потім спонсорував реконструкцію Майдану після збройних зіткнень.

Президент України

Після повалення Віктора Януковича в Україні відбулися позачергові президентські вибори.

25 травня 2014 роки українці повинні були віддати свій голос за одного з 23-х кандидатів, серед яких значилися Юлія Тимошенко («Батьківщина»), Олег Ляшко («Радикальна партія»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Сергій Тігіпко («Сильна Україна), Михайло Добкін («Партія регіонів») і безпартійний Петро Порошенко. При невисокій (59,5%) явці перемогу здобув Петро Порошенко, який отримав 54,7% голосів.

Інавгурація президента відбулася 7 червня. У святі взяли участь понад 60 закордонних делегацій, в тому числі 23 глав інших держав. В ході свого виступу Порошенка виділив основні пункти напрямки своєї діяльності: зберегти і зміцнити Україну, повернути Крим, забезпечити членство країни в Євросоюзі, а також збільшити військову міць України.

Особисте життя Петра Порошенка

Перша зустріч Порошенка з його майбутньою дружиною Мариною відбулася на зимових студентських танцях. Марина вчилася на лікаря-кардіолога.

«Це була любов з першого погляду, — згадувала Перша леді України — але зустрічатися ми почали тільки влітку. Всі друзі роз’їхалися, і ми пішли разом на пікнік, а потім він запропонував провести мене до дому».

Молодий Петро Порошенко з дружиною Мариною
Молодий Петро Порошенко з дружиною Мариною

У президента четверо діточок: старший Альоша (1985), близнята Женя і Саша (2000) і молодший Михайло (2001). Марина все своє життя повністю присвятила родині і турботі про близьких, відчуваючи при цьому підтримку чоловіка. У сімейному житті Петро Порошенко незаперечний лідер, слово якого — закон для кожного члена сім’ї.

Порошенко з дружиною і дітьми
Порошенко з дружиною і дітьми

У вересні 2013 року Олексій Порошенко одружився на 28-річній росіянці Юлії Аліхановій. У 2014 році Петро Порошенко став не тільки президентом, але і дідусем.

Старший син Порошенка з дружиною Юлією
Старший син Порошенка з дружиною Юлією

У вільний час Порошенко займається тенісом, багато читає, зокрема, англомовну літературу. Також вважає себе затятим шанувальником живопису: любить праці імпресіоніста Клода Моне і колекціонує полотна Айвазовського.

Петро Порошенко зараз

Незважаючи на впевнені кроки до євроінтеграції (в 2017 році українці отримали довгоочікуваний безвіз з Євросоюзом), соціологічні опитування показують, що діяльність Порошенко схвалюють менше половини українців.

20 червня 2017 року Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом в Білому домі.

Перша зустріч Трампа і Порошенко
Перша зустріч Трампа і Порошенко

Як повідомив Порошенко, восени 2017 року на порядку денному Верховної Ради повинні стояти три головних питання: реформи освітня, пенсійна і медична.

31 березня 2019 року в Україні відбувся перший тур виборів Президента України. Петро Порошенко посів друге місце набравши майже в 2 рази менше голосів, ніж шоумен Володимир Зеленський, але випередивши опонентку Юлію Тимошенко. 21 квітня 2019 року пройде другий тур президентських виборів, оскільки ні Порошенко ні Зеленський не набрали більше 50% голосів виборців. В соцмережах українці масово вимагають провести дебати між кандидатами перед цієї важливою подією.

Чи підтримуєте ви проведення дебатів перед другим туром виборів Президента України?
 • Так 69%, 20 голосів
  20 голосів 69%
  20 голосів - 69% з всіх голосів
 • Тільки Порошенко проти Коломойського 17%, 5 голосів
  5 голосів 17%
  5 голосів - 17% з всіх голосів
 • Ні 14%, 4 голоси
  4 голоси 14%
  4 голоси - 14% з всіх голосів
Всього голосів: 29
03.04.2019 - 21.04.2019
Голосування закрито

Голосування повністю анонімне

Рейтинг
( 2 оценки, среднее 5 из 5 )
Волтер Ньюман/ автор статьи

Бізнесмен, громадянин США. Був власником мережі ресторанів в Каліфорнії. Переїхав в Україну 2015 року, запустив бізнес з продажу автомобілів і декілька стартапів. Веду блог biznes-plan.com.ua, де розповідаю все про відкриття своєї справи і відповідаю на запитання читачів.

Сподобалась стаття? Поділись з друзями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: